Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

Magleska 21:49, 21 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
Wpadłam jeszcze do Ciebie pogratulować złapanej i wypuszczonej na wolność myszki dobre masz serduszko
Spokojnych ,Rodzinnych Świąt Ci życzę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mirkaka 07:32, 26 gru 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Odwzajemniam życzenia świąteczne

Co tam w ogrodzie słychać, zdążyłaś przekopać trawnik? Są już pomysły na płyty granitowe?

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
daszum 15:48, 27 gru 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Trawnik przekopany, skarb nadal czeka na zagospodarowanie.

Muszę się pochwalić jednym z prezentów gwiazdkowych. Zawsze skarżyłam się na niską jakość podstawowego narzędzia ogrodnika, czyli motyki, więc syn postanowił mnie uszczęśliwić i przywiózł mi z Niemiec taki sprzęt:










Spróbuję używać zgodnie z przeznaczeniem, a jak się na moim piaseczku nie sprawdzi zawsze się przyda jako narzędzie do samoobrony .
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 10:52, 29 gru 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Wstawiam zdjęcia na dowód, że trawnik przekopany












Moje dzieci też były bardzo zdziwione, że udało mi się ten ugór przekopać, a sąsiad był przekonany, że wynajęłam rolnika z pługiem.
Niestety tej roboty nie dało się wykonać mechanicznie, ponieważ poprzedni właściciele zakopywali w ziemi wszystko: popiół, cegły, stare płytki ceramiczne, worki, jakieś zwierzęta itd.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
basia3 21:21, 29 gru 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
a teraz to robiłaś????
hektary przekopałaś, podziwiam zaparcie, po świętach spalałaś kalorie w ogródku??
____________________
JEST DOBRZE :D
daszum 22:38, 29 gru 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Basia, kopanie trawnika trwało chyba z 3 tygodnie i zakończyło się na początku grudnia.
Intensywne spalanie kalorii planuję dopiero po Nowym Roku, a teraz, jak zwykle, codziennie, niezależnie od pogody co najmniej przez godzinę spaceruję po polach z psem. Ogród przy domu i możliwość codziennego kontaktu z przyrodą na spacerach to dla mnie największe plusy mieszkania na wsi.

Minus jest tylko jeden - jestem tutaj nowa i obca i chyba już tak zostanie. Sąsiedzi nie są zainteresowani nawiązaniem ze mną jakichkolwiek relacji.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
basia3 23:22, 29 gru 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Ja mieszkam od siedmiu lat w jednym miejscu i też nie znam wielu sąsiadów. Cóż taki świat.
____________________
JEST DOBRZE :D
Magleska 09:08, 30 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
prezent gwiazdkowy naprawdę fajny też bym się z takiego ucieszyła
przekopany teren robi wrażenie ....jesteś niesamowita
jeśli chcesz mieć kontakt z sąsiadami ,to może sama ich zagadaj może sami boją się zacząć ..... nie wiem ....ja w sumie też mam niewielki kontakt z sąsiadami ,parę słów przy płocie czasami zamienimy .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
daszum 13:58, 30 gru 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Basia, Magda jestem przyzwyczajona do innych relacji z sąsiadami. Kiedy po 30 latach wyprowadzałam się z bloku i stałam przy drzwiach nadzorując upychanie dobra do auta, dwie sąsiadki płakały w głos, a ja razem z nimi. Na początku kiedy kupiłam ten dom próbowałam nawiązać kontakt z sąsiadami, poszłam się przedstawić i przeprosić za niedogodności spowodowane remontem to patrzyli na mnie jak na UFO.
Tutaj jest jakiś specyficzny klimat sąsiedzki, bo sąsiadów mam w koło bez liku, ale nigdy nie widziałam, żeby ktoś z kimś zamienił parę słów przez płot.

Tak się złożyło, że w momencie kiedy przeprowadziłam się na wieś przestałam pracować a mój syn wyjechał za granicę i czasem przydałoby się otworzyć do kogoś usta.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Magleska 19:20, 30 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
Faktycznie ....szkoda ,że tak jest ....ale może w końcu ktoś się przełamie i będziesz mieć fajną sąsiadkę na kawę
życzę tego
Szczęścia i Zdrowia na nadchodzący Nowy Rok
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies