Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 11:00, 09 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Sylwia, Abiko, to z ostu raczej zrezygnuje. Co prawda mi sliczny kolor, ale za malo miejsca na takie panoszenie sie

Gruszko, ciesze sie bardzo, ze Ci sie podoba To wrzosiec juz taki ladny

Mirkaka, no mam wielka nadzieje, ze juz wielkich mrozow nie bedzie. Wiosny bym chciala jak najszybciej. Takie mam tylko jakies glupie przeczucie, ze skoro zimy nie bylo, to lata moze tez nie byc. Pogoda angielska taka

Kasja, no wlasnie. Potem bedzie przesyt. Co za duzo to niezdrowo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
adewzuol 11:41, 09 sty 2018


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Świetny pomysł z łąką. Też bardzo chciałabym mieć u siebie. Miejsce mam, ale M odradza, bo twierdzi, że nasiona będą przenosić się na trawnik, gdzie nie chcemy innych gatunków roślinek.
A czy ziemię pod łąkę będziesz jakoś specjalnie przygotowywać, czy potem będziesz podlewać (regularnie, sporadycznie).
W zeszłym roku podczas wakacji w Krakowie zaobserwowałam łąki kwietne w mieście, świetnie wyglądały. Na skraju były tabliczki z opisem gatunków roślin, ale nie przyszło mi wtedy do głowy zrobić zdjęcie tabliczce.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Anda 12:34, 09 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
adewzuol napisał(a)
Świetny pomysł z łąką. Też bardzo chciałabym mieć u siebie. Miejsce mam, ale M odradza, bo twierdzi, że nasiona będą przenosić się na trawnik, gdzie nie chcemy innych gatunków roślinek.
A czy ziemię pod łąkę będziesz jakoś specjalnie przygotowywać, czy potem będziesz podlewać (regularnie, sporadycznie).
W zeszłym roku podczas wakacji w Krakowie zaobserwowałam łąki kwietne w mieście, świetnie wyglądały. Na skraju były tabliczki z opisem gatunków roślin, ale nie przyszło mi wtedy do głowy zrobić zdjęcie tabliczce.


Staram sie posadzic tam takie rosliny, ktore nie beda sie az tak inwazyjnie wysiewac. Zaraz obok mam sasiadow, ktorzy reagowaliby na taki mocny wysiew bardzo alergicznie
Tam, gdzie powstanie laczka jest na razie trawnik. Bede wycinac w tej czesci taka szachownice, aby czesc trawy zostwic. Dlatego nie bede musiala dosadzac traw ozdobnych, bo niekoszony trawnik ladnie wyrosnie. Sama jestem ciekawa, czy to zda egzamin. Takie moje kolejne doswiadczenie
W pierwszym roku na pewno bede podlewac, aby rosliny dobrze sie zadomowily. W kolejnych tylko w czasie wielkiej suszy. To ma byc "dziki" kawalek ogrodu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
adewzuol 12:53, 09 sty 2018


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Będę śledzić wątek i podglądać jak u Ciebie wygląda, może później stworzę u siebie.
Powodzenia
____________________
Ewelina W piaskownicy
Pszczelarnia 13:22, 09 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ando, miałam baptisję - ale teraz jakaś jedna gdzieś jest albo już nie. Ja nie lubię siwych, sinych, szarych roślin. Poza goździkami pachnącymi, które będę miała tylko w donicach.

Oczywiście nie wliczam zielnika - wiele roślin w nim jest właśnie takich (lawenda, artemisia, krwawnik, etc)

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:24, 09 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)


Staram sie posadzic tam takie rosliny, ktore nie beda sie az tak inwazyjnie wysiewac. Zaraz obok mam sasiadow, ktorzy reagowaliby na taki mocny wysiew bardzo alergicznie
Tam, gdzie powstanie laczka jest na razie trawnik. Bede wycinac w tej czesci taka szachownice, aby czesc trawy zostwic. Dlatego nie bede musiala dosadzac traw ozdobnych, bo niekoszony trawnik ladnie wyrosnie. Sama jestem ciekawa, czy to zda egzamin. Takie moje kolejne doswiadczenie
W pierwszym roku na pewno bede podlewac, aby rosliny dobrze sie zadomowily. W kolejnych tylko w czasie wielkiej suszy. To ma byc "dziki" kawalek ogrodu


na niekoszoną i kwitnącą trawę też zareagują alergią?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 14:06, 09 sty 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
ja tez sie boje, ze lata nie bedzie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 14:24, 09 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Ewelino, zapraszam

Ewo Pszczolko, gozdziki w donicy, to swietny pomysl, tez tak zrobie Na lakach w naturze tez raczej nie ma szarych roslin. Mi tutaj tez jakos bardziej pasuje zielonosc. Co do sasiadow to zobaczymy na co znow zareaguja alergia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:25, 09 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Basilikum napisał(a)
ja tez sie boje, ze lata nie bedzie


No wlasnie. Latem albo chlodno albo upal i susza. Zlotego srodka brakuje czesto.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 14:34, 09 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Ewuś to ja też będę patrzeć na łączkę u Ciebie, ja w tamtym roku też nie kosiłam części działki, gdzie lasek sadzę, no i pojawiły się maki, chabry, krwawniki i jeszcze parę innych roślinek, których nie znam, skosiliśmy dopiero we wrześniu, wiec zobaczymy co będzie w tym roku, wsadziłam jesienią też trochu krokusów pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies