Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

mira 13:28, 08 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)


Podobają mi się takie naciapane łączki, nieuporządkowane

https://www.pinterest.de/pin/512777107565566874/
https://www.pinterest.de/pin/405675878917324703/

Ma kwitnąć w różnych kolorach aż do jesieni, żeby owady cały czas miały się czym pożywić. Będę ją komponować metodą prób i błędów




no to teraz wiadomo o co Ci chodziło, no to masz ściągę gotową, trochę mi przypomina łączki kwietne jakie były w Krakowie na trawnikach choć one były mniej kolorowe,
ja mam wielką ochotę porobić zagonki a to z nagietek a to z lawendy, może z lnu - tylko jak będzie mi kto miał te zagonki ukopać

pozdrawiam marzycielsko
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
makadamia 14:08, 08 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Ewciu, wszystkiego najlepszego w nowym roku!

Widzę że łączkę planujesz? Kasia Bellingham w tym roku zakładała rabaty preriowe - też pod kątem owadów. Może jakieś kwiatki podpatrzysz?

Z własnego doświadczenia mogę jedynie powiedzieć, że owady lubią kłosowca (agastache) i przegorzana (echinops) jeśli wieloletnie też Cię interesują.

A dla typowej łączki znalazłam kiedyś namiar na producenta mieszanki nasion (zapisałam sobie na wypadek, gdybym kiedyś zakładała). Lista gatunków do podpatrzenia.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 14:36, 08 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Miro, u mnie nie ma stokrotek w trawniku ;( U kolezanki sie za to dzis napatrzylam Jednak to fakt, kwitnace roze irytuja

Zapedz kogos do roboty, przekup lub zaszantazuj, niech Ci robia te zagonki Na pewno pieknie by wygladaly

Sciagi na laczke mam. Musze to jedynie dopasowac do wielkosci mojej mini-laczki. Dlatego nie chce kupowac gotowca do wysiania. Poza tym chce tam dosadzic jeszcze dwa rodzaje bylin, scabiose i knautie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:40, 08 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
makadamia napisał(a)
Cześć Ewciu, wszystkiego najlepszego w nowym roku!

Widzę że łączkę planujesz? Kasia Bellingham w tym roku zakładała rabaty preriowe - też pod kątem owadów. Może jakieś kwiatki podpatrzysz?

Z własnego doświadczenia mogę jedynie powiedzieć, że owady lubią kłosowca (agastache) i przegorzana (echinops) jeśli wieloletnie też Cię interesują.

A dla typowej łączki znalazłam kiedyś namiar na producenta mieszanki nasion (zapisałam sobie na wypadek, gdybym kiedyś zakładała). Lista gatunków do podpatrzenia.



Wszystkiego najlepszego Tobie rowniez

Dzieki za linka do Kasi. Czasem tam zagladam, ale to zalozenie przegapilam. Cudowne rabaty stworzyla Nasionka klosowca mam, dostalam od kolezanki ogrodowiskowej Moj rabatowy klosowiec sie nie wysiewa niestety.
Bede tworzyc ta laczke metoda prob i bledow, jak to ja - nic od razu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:11, 08 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Następne podejście do planu roślin na łączkę Wymiary 3x3 (troszkę więcej), sucho i lekki półcień.

Plan 2

1. Epilobium angustifolium 'Album' biały, VII-IX, 80-120cm
2. Knautia macedonica - purpura, VII-IX, 100cm
3. Salvia azurea 'Grandiflora' - mocny błękit, VIII-X, 100cm
4. Centaurea scabiosa - purpura, VI-IX, 60-120 cm
5. Salvia viridis, róż i fiolet, VI-X, 50-70cm
6. Linum grandiflorum 'Rubrum'- czerwono-purpurowy, VI-X, 30-50 cm
7. Carduus defloratus – purpura, VI-VIII, 30-60 cm
8. Orlaya grandiflora - biały, VI-VIII, 30-60cm,
9. Scabiosa caucasica niebieski, VI-X, 50-70 cm
10. Papaver somniferum - różowy VII-VIII, 50-80 cm

Wyrzucić oset (Carduus)? Może dać zamiast niego gaurę? Czy raczej aminek?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 19:37, 08 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Łączce kibicuję z całego serca, wymiary w sam raz nie będzie dużego problemy ze zutylizowaniem sianka Skład fajny, jedno co to z ostów bym zrezygnowała. Walczę z nimi w naszej łące, z roku na rok coraz więcej ich...o wiele więcej....do zwalczania trudne.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:59, 08 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Zachwyciła mnie kompozycja w donicy, z bratkiem, wilczomleczem?Czy to jeszcze wrzos kwitnie, czy już wrzosiec?
Pomysł z łączką popieram.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mirkaka 06:59, 09 sty 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Anda napisał(a)
Coś kiepsko u mnie w tym roku z nastrojem świątecznym. Nie ma go po prostu. Tylko na wiosnę już czekam.



Mam to samo, nie mogłam się wciągnąć w nastrój świąt.
Ewo u mnie też niektóre tulipany mają prawie 10 cm. Przebiśniegi też wylazły i pewno za chwilę zakwitną. Może w tym roku wiosna będzie wcześnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
kasja83 07:21, 09 sty 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Anda napisał(a)
Miro, u mnie nie ma stokrotek w trawniku ;( U kolezanki sie za to dzis napatrzylam Jednak to fakt, kwitnace roze irytuja





Co do róż -to też tak myślę. Wszystko powinno mieć swój czas...a tak przyjdzie sezon to człowieka i pąk na róży już nie zaskoczy...
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
abiko 10:19, 09 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ewa ja też bym wyrzuciła oset. Aminek chyba lepiej się wpasuje, ale będziesz miała siewek
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies