Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

mira 19:35, 02 sty 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)


Tam jest sucho, słońca więcej niż mniej, mimo, że lekkie zacienienie jest. Przestrzeń mała, tak 3 x 3 m.
Babtisia duża rośnie? Nie widziałam jeszcze na żywo.
To Lychnis będzie biały Orlaya tylko dwuletnia a rośnie różnie, w zależności od podłoża. Zobaczymy jak się zachowa u mnie. Muszą zamówić nasionka.

A pozycja 11? Jak myślisz, co lepsze?
11. Cnidium silaifolium biały, 40-70cm, VI-VIII
albo
11. Ammi visnaga biały, 70-90cm, VI-X


Oj to za wiele miejsca nie ma - hmm to bym ograniczyła się mocno co do gatunku

i jak sucho to trzeba też brać pod uwgę
nie znam Cnidium silaifolium ale mimo wszystko wybrałabym Ammi visnaga - potem sam się wysiewa

przypomniał mi się pewien ogród albo raczej "rabatka" która miała pachnieć, była jakby w ryzach murów po wejściu czuło się że jest cieplej a zapach był obłędny
zobacz to jest dużo więcej niż 3 m a gatunków jest chyba kilka
ja rozpoznaję rumianki i gdzie niegdzie kąkole jest też chyba mydlnica





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 19:36, 02 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
AsiaK_Z napisał(a)
Faktycznie cebule zwariowały, ale u Ciebie pewnie jeszcze ciut cieplej niż u nas. Dziś znowu padało, a taki piękny dzień się zapowiadał....
Zdjęcia.... wzdycham, bo ja tylko "plaskacze" telefonem strzelam


Troszke cieplej chyba jest Tutaj tez co chwile kropi.

Na zdjecia zapraszam tutaj
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8104-rosengarten-zweibrucken
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaCh 19:37, 02 sty 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Fajne plany
Cebulowe się budzą, a ja mam jeszcze kilkadziesiąt tulipanów do wsadzenia w donicę. Muszę się za to zabrać w weekend.
Pozdrawiam Ewo w Nowym Roku
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Anda 19:39, 02 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
mira napisał(a)


Oj to za wiele miejsca nie ma - hmm to bym ograniczyła się mocno co do gatunku

i jak sucho to trzeba też brać pod uwgę
nie znam Cnidium silaifolium ale mimo wszystko wybrałabym Ammi visnaga - potem sam się wysiewa

przypomniał mi się pewien ogród albo raczej "rabatka" która miała pachnieć, była jakby w ryzach murów po wejściu czuło się że jest cieplej a zapach był obłędny
zobacz to jest dużo więcej niż 3 m a gatunków jest chyba kilka
ja rozpoznaję rumianki i gdzie niegdzie kąkole jest też chyba mydlnica







Za duzo chce na tym malym kawalku. Bardzo ladne widoki pokazujesz. Musze dopracowac ta moja liste. Dziekuje Jak opracuje to znow pokaze, co wymodzilam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:42, 02 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
AnnaCh napisał(a)
Fajne plany
Cebulowe się budzą, a ja mam jeszcze kilkadziesiąt tulipanów do wsadzenia w donicę. Muszę się za to zabrać w weekend.
Pozdrawiam Ewo w Nowym Roku


Aniu, hej Pozdrawiam rowniez Kilkadziesiat jeszcze? O rany. Pieknie wygladaja takie donicowe
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 18:48, 03 sty 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
U mnie kwitną stokrotki i prymulki
Cebulowe sadziłam późno bo koniec listopada i początek grudnia więc jeszcze nie wychodzą ale za to mam problem z kotami, które co chwilę wykopują mi jakieś cebulki
Teraz jestem na etapie okrywania ich gałązkami świerkowymi z wyrzucanych choinek, bo jak coś wyjdzie na wiosnę z ziemi to zaraz ptaki dziubią
U mnie pełno srok, gawronów i mew lata, ostatnio zjadły mi mięso w galarecie na balkonie, masakra
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 22:23, 03 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Kokesz napisał(a)
U mnie kwitną stokrotki i prymulki
Cebulowe sadziłam późno bo koniec listopada i początek grudnia więc jeszcze nie wychodzą ale za to mam problem z kotami, które co chwilę wykopują mi jakieś cebulki
Teraz jestem na etapie okrywania ich gałązkami świerkowymi z wyrzucanych choinek, bo jak coś wyjdzie na wiosnę z ziemi to zaraz ptaki dziubią
U mnie pełno srok, gawronów i mew lata, ostatnio zjadły mi mięso w galarecie na balkonie, masakra


Hej A tam gdzie masz cebulki nie możesz położyć takiej siatki metalowej albo plastikowej? Kupowałam taką w rulonie i odcinałam odpowiednio. Ja taką kładłam kiedyś na rabaty właśnie ze względu na koty i skutkowało.
U mnie całe szczęście tylko małe ptaszki i gołębie. Tych wielkich ptaków współczuję.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 12:37, 04 sty 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wow, jakie klimaty u Ciebie i wiosna się budzi...u nas po halnym, a tutaj jesteś już planami dużo dalej, prawie lato...muszę Ewcia częściej wpadać do Ciebie i o łączce kwietnej u siebie pomyśleć
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Anda 13:20, 04 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Agania napisał(a)
Wow, jakie klimaty u Ciebie i wiosna się budzi...u nas po halnym, a tutaj jesteś już planami dużo dalej, prawie lato...muszę Ewcia częściej wpadać do Ciebie i o łączce kwietnej u siebie pomyśleć


Juz mi teskno no wiosny Wczoraj zamowilam nasiona pomidorow.
Laczka u Ciebie bylaby super. Masz miejsce i w tej scenerii z Twoimi pieknymi drzewami wygladalaby super
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 19:08, 04 sty 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Anda napisał(a)


Hej A tam gdzie masz cebulki nie możesz położyć takiej siatki metalowej albo plastikowej? Kupowałam taką w rulonie i odcinałam odpowiednio. Ja taką kładłam kiedyś na rabaty właśnie ze względu na koty i skutkowało.
U mnie całe szczęście tylko małe ptaszki i gołębie. Tych wielkich ptaków współczuję.

Dzięki
Już też myślałam o takiej siatce.
W zeszłym roku ptaki podziurawiły sąsiadowi całe liście tulipanów, moje przetrwały schowane właśnie pod gałązkami świerkowymi, z siatką byłoby łatwiej.
Muszę zobaczyć jakie są wymiary takiej siatki bo u mnie będą całe rabaty w tulipanach więc sporo będę potrzebować.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies