Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 07:33, 23 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
makadamia napisał(a)
Ale co to jest to H i K?


Juz tlumacze H to hortka Limelight, a K to czeresnia

Ten szary prostokat z prawej strony to gabiony do siedzenia zaraz przy plocie. Chce je zrobic takie na wzor tych
https://www.pinterest.de/pin/512777107569585920/

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
07:39, 23 lis 2018
Anda napisał(a)


Tak patrzę na ten plan i chyba tylko ja jestem w stanie rozpoznać o co chodzi
No ale może ktoś coś...?


tak ja nie ogarniam za bardzo ... myślałam że to nowy ogródek się bedzie tworzył

"Gabiony" z pinteresta maja wadę....podobnie jak moje skrzynie warzywne ...trzeba je podlewać ...właściwie tak samo często jak donice pomyśl o tym
Anda 07:45, 23 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
eee_taam napisał(a)


tak ja nie ogarniam za bardzo ... myślałam że to nowy ogródek się bedzie tworzył

"Gabiony" z pinteresta maja wadę....podobnie jak moje skrzynie warzywne ...trzeba je podlewać ...właściwie tak samo często jak donice pomyśl o tym


Heh, no dopiero zaczelam planowanie. Plan jeszcze w powijakach. Bede go dopracowywac.

A po co podlewac gabiony?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
07:51, 23 lis 2018
Anda napisał(a)


Heh, no dopiero zaczelam planowanie. Plan jeszcze w powijakach. Bede go dopracowywac.

A po co podlewac gabiony?



gabionów to nie podlewaj

ale pokazałaś inspiracje z pinterstu gdzie gabiony tworza trójkatna(bez znaczenia kształt) donice w której sa rosliny ....a one bez wody długo nie pociągną
Anda 07:55, 23 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
eee_taam napisał(a)


gabionów to nie podlewaj

ale pokazałaś inspiracje z pinterstu gdzie gabiony tworza trójkatna(bez znaczenia kształt) donice w której sa rosliny ....a one bez wody długo nie pociągną


A nie, mialam na mysli to pierwsze zdjecie z gory, gabiony do siedzenia

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
08:21, 23 lis 2018
Anda napisał(a)


A nie, mialam na mysli to pierwsze zdjecie z gory, gabiony do siedzenia



jak "donic" nie bedzie ..podlewać nie bedzie trzeba
abiko 09:14, 23 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
No proszę likwidacja huśtawki fajnie.. będzie nowa realizacja, kibicuję. Takie siedzenie na gabionach u mnie też w planach, ale nie mam kiedy tego wykonać, za to mam położone na nich takie wielki płaskie kamienie i siedzi się też całkiem spoko Przy takiej ławce to u mnie byłby jeden plus, liście mniej wpadałyby w kamienie.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Makao_J 11:17, 23 lis 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)


Moim swiezo sadzonym rozom tez zrobilam juz kopczyki. Kory nie kladz pod roze, one tego nie lubia.
Cieply obornik jest najlepszy do skrzyn warzywnych Wszystko szybciej wschodzi, bo w nozki cieplo


To mi mówili że do warzyw to właśnie obornik bydlęcy czyli ten zimny. I to by się zgadzało z rysunkami na opakowaniach. A pod róże ten ciepły czyli koński. Hmm...
Jak nie wiadomo jaki to najlepiej uniwersalny.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 11:53, 23 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
abiko napisał(a)
No proszę likwidacja huśtawki fajnie.. będzie nowa realizacja, kibicuję. Takie siedzenie na gabionach u mnie też w planach, ale nie mam kiedy tego wykonać, za to mam położone na nich takie wielki płaskie kamienie i siedzi się też całkiem spoko Przy takiej ławce to u mnie byłby jeden plus, liście mniej wpadałyby w kamienie.


Dobrze ze piszesz o tych lisciach Przynajmniej mam jeszcze jeden argument na te lawki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:02, 23 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Makao_J napisał(a)

To mi mówili że do warzyw to właśnie obornik bydlęcy czyli ten zimny. I to by się zgadzało z rysunkami na opakowaniach. A pod róże ten ciepły czyli koński. Hmm...
Jak nie wiadomo jaki to najlepiej uniwersalny.


Pod roze konski, tez mam taka informacje

W skrzyniach taki cieply konski obornik daje sie na poczatku napelniania skrzyn. On sie wtedy w skrzyni przekompostowuje i ogrzewa od dolu warzywka.

A tak w ogole to z tego co czytalam wynika, ze zimny to tylko swinski jest, a krowi tez cieply. Oj, musialabym chyba zglebic to zaganienie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies