Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

anpi 13:45, 23 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Anda napisał(a)




Tak patrzę na ten plan i chyba tylko ja jestem w stanie rozpoznać o co chodzi
No ale może ktoś coś...?

Tak ogólnie patrząc od dołu na ten plan...to ja na nim widzę zieloną foczkę, żąglującą kolorowymi piłeczkami
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 14:07, 23 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
A tak na poważnie,to życzę ciekawych pomysłów ,na pewno będzie pięknie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basilikum 14:36, 23 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ale fajne plany u mnie tez z roku na rok miej trawnika.
Bedzie sie u Cibie dzialo na wiosne
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 14:56, 23 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Anpi, Aniu no rzeczywiscie, cos jest w tej foczce Dzieki za zyczenia

Basilikum, Izabelo te plany to na jesien dopiero. Wiosna jeszcze tego nie zrobie. Bedzie jeszcze ostatni sezon hustawki i dopiero jesienia ja rozbierzemy - jesli wszystko pojdzie po mojej mysli

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mikina34 14:58, 23 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Ewo, poczytałam co piszesz o bentonicie i się teraz zastawiam co lepsze (o ile to można w ogóle porównać ) mączka bazaltowa czy wspomniany bentonit? U mnie gleba piaszczysta i uboga... kompost i obornik oczywiście swoją drogą
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Anda 15:14, 23 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
mikina34 napisał(a)
Ewo, poczytałam co piszesz o bentonicie i się teraz zastawiam co lepsze (o ile to można w ogóle porównać ) mączka bazaltowa czy wspomniany bentonit? U mnie gleba piaszczysta i uboga... kompost i obornik oczywiście swoją drogą


Nie mam aż takiego doświadczenia w używaniu owych mączek, ale tak logicznie rzecz biorąc to do piaszczystej gleby oprócz kompostu i obornika dodałabym raczej bentonitu.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 20:44, 23 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Pod roze konski, tez mam taka informacje

W skrzyniach taki cieply konski obornik daje sie na poczatku napelniania skrzyn. On sie wtedy w skrzyni przekompostowuje i ogrzewa od dolu warzywka.

A tak w ogole to z tego co czytalam wynika, ze zimny to tylko swinski jest, a krowi tez cieply. Oj, musialabym chyba zglebic to zaganienie


I ja tak słyszałem: tylko świnie dają "zimny" obornik.
Kiedyś robiłem duży rozsadnik. W styczniu na 0,6 metrowa warstwę obornika nasypałem ziemi i później siałem rozsadę. Ciepło jej było. Skrzynia była przykryta folią i mimo zimna na zewnątrz folia była zaparowana.

Jutro jadę po koński dla róż. Reszta pójdzie na kompostownik.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Makao_J 08:25, 24 lis 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Możliwe że w ogrodniczym też mogą się mylić. Więc nie kwestionuję tego co piszesz o tym bydlęcym oborniku. Jedno jest pewne - że koński jest ciepły i ten najbardziej mnie intetesuje obecnie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 17:22, 26 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Waclaw napisał(a)


I ja tak słyszałem: tylko świnie dają "zimny" obornik.
Kiedyś robiłem duży rozsadnik. W styczniu na 0,6 metrowa warstwę obornika nasypałem ziemi i później siałem rozsadę. Ciepło jej było. Skrzynia była przykryta folią i mimo zimna na zewnątrz folia była zaparowana.

Jutro jadę po koński dla róż. Reszta pójdzie na kompostownik.


Też "lubię" koński obornik, jeśli tak to można nazwać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:22, 26 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Makao_J napisał(a)
Możliwe że w ogrodniczym też mogą się mylić. Więc nie kwestionuję tego co piszesz o tym bydlęcym oborniku. Jedno jest pewne - że koński jest ciepły i ten najbardziej mnie intetesuje obecnie.


I tak trzymaj
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies