Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Helen 19:32, 23 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Ewa, oglądałam Twoją wizytówkę. Z czego masz meble ogrodowe, że mają taki piękny kolor?
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 20:32, 23 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Mrokasiu, Wacku, Ago, dziekuje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:34, 23 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Helen napisał(a)
Ewa, oglądałam Twoją wizytówkę. Z czego masz meble ogrodowe, że mają taki piękny kolor?


To spatynowany teak. Nie maluje niczym ani tarasu ani mebli, jedynie je wiosna myje woda z szarym mydlem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:36, 23 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Anda napisał(a)


To spatynowany teak. Nie maluje niczym ani tarasu ani mebli, jedynie je wiosna myje woda z szarym mydlem

Super to wygląda. Szkoda, że mam meble, chętnie bym takie nabyła
____________________
Helen - Hortensjowo
Magleska 20:45, 23 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Anda napisał(a)


To spatynowany teak. Nie maluje niczym ani tarasu ani mebli, jedynie je wiosna myje woda z szarym mydlem

Ewuś
zaciekawił mnie ten spatynowany teak….nigdy niczym nie impregnowałaś tych mebli ?
powiem Ci ,że właśnie coś takiego najbardziej by mi się podobało na mój domek ,ale nie wiem jak taki kolor uzyskać ….żadna z tych gotowych farb,które do tej pory spróbowałam - jednak mi tak do końca nie pasuje...…..



na razie i tak muszę domek wyszlifować cały i jak nic nie wymyślę ,to po prostu chyba go bezbarwnym drewnochronem tylko pomaluję ……..

mam nadzieję ,że Twoje nastroje już lepsze ….ech życie …..

buziaki


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 21:16, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Dziwny czas niech szybko minie, tym bardziej wdzięczna jestem za pomoc w wybieraniu bylin
Jeszcze mi dziś do głowy wpadły zawilce jesienne, rdest i red barony....czy w tej kombinacji to nie wiem może tylko jedno z nich. Nie wiem jak wcześnie rdesty startują, wiesz może?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kokesz 22:06, 23 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Gosiek33 napisał(a)
Ogłaszam - wiosna przyszła a właściwie przyleciała razem ze szpakami


Ja ogłoszę wiosnę u siebie dopiero, jak zima odleci razem z gawronami
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 08:34, 24 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Helen napisał(a)

Super to wygląda. Szkoda, że mam meble, chętnie bym takie nabyła


Bardzo je lubię, ale ciężkie są jak nie wiem co
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:39, 24 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Magleska napisał(a)

Ewuś
zaciekawił mnie ten spatynowany teak….nigdy niczym nie impregnowałaś tych mebli ?
powiem Ci ,że właśnie coś takiego najbardziej by mi się podobało na mój domek ,ale nie wiem jak taki kolor uzyskać ….żadna z tych gotowych farb,które do tej pory spróbowałam - jednak mi tak do końca nie pasuje...…..



na razie i tak muszę domek wyszlifować cały i jak nic nie wymyślę ,to po prostu chyba go bezbarwnym drewnochronem tylko pomaluję ……..

mam nadzieję ,że Twoje nastroje już lepsze ….ech życie …..

buziaki




Nie, niczym nie impregnowałam. Zimują pod takim dużym brezentem, a potem są myte szczotką, ręcznie. Nie lubię tego mycia, ale muszę to robić
Taras mam z bangkirai i też niczym nie impregnowałam, też jest myty i spatynowany.

A nie chciałaś tego domku pomalować jakąś ciemniejszą farbą? Taką nie za bardzo rzucającą się w oczy? Jak posadzisz dookoła domku jakieś krzewy i byliny, to myślę, że będzie to bardzo ładnie wyglądać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:43, 24 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dziwny czas niech szybko minie, tym bardziej wdzięczna jestem za pomoc w wybieraniu bylin
Jeszcze mi dziś do głowy wpadły zawilce jesienne, rdest i red barony....czy w tej kombinacji to nie wiem może tylko jedno z nich. Nie wiem jak wcześnie rdesty startują, wiesz może?


Fajnie jest takim planie odwrócić uwagę od problemów

Zawilce jesienne się rozrastają kłączami. Trzeba mieć je pod kontrolą, bo po paru latach mogą się rozpanoszyć. Może w suchej glebie nie robią tego tak mocno, ale w normalnej trzeba uważać
Red Baron to samo, może nawet szybciej się rozrasta.
O rdest zapytaj najlepiej Pszczółkę. Ona ma parę odmian.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies