Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Waclaw 18:31, 11 lut 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
greg66 napisał(a)
A ja mam tylko jednego ciemiernika i do tego chyba jakiś późny jest bo bardzo długo sie rozwija i kwiaty ma dopiero późnią wiosną.

Takie późnowiosenne w Wojsławicach mają. To tam się w ciemiernikach zakochałem
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
violaskom 19:12, 11 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ewciu ale mi narobiłaś ochoty na te nowe roślinki. Bardzo jestem zainteresowana HAPPYdendronem i różą Zepeti. Od dawna poluję na jej ojca Double Knock Out. Czy w szkółkach w Niemczech jest do kupienia? W USA ma bardzo dobrą opinię jako bezproblemowa i kwitnąca całe lato. W Polsce jeszcze nigdzie jej nie spotkałam. Agapanthusy też warte uwagi.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
inka74 19:33, 11 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
U mnie ślimaki i ich jajeczka nawięcej zimuje i znajduję w korzeniach tujek. Niestety. Też sporo nagich i to tych okropnych.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agania 19:50, 11 lut 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Anda napisał(a)

"Kradzione" wczoraj przebiśniegi Adiantum venustum też jeszcze prawie zielone. Narcyzom już widać pączki. Zobaczyłam je dopiero na zdjęciu.



Koniec

Ewuś prawdziwe przedwiosenne ogrodowe szoł

Wiesz jak ja lubię adiantum... dopieściłaś moje oczy kompozycją
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Helen 20:51, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Ewa, czy możesz zajrzeć do mnie w wolnej chwili? Nie wiem z czym zestawić ML.
____________________
Helen - Hortensjowo
Tamaryszek 21:00, 12 lut 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Ale się naczytałam dziś u Ciebie. Żałuję, że ominęła mnie dyskusja nad pokazanymi przez Ciebie ogrodami projektantek, ale przeczytałam z zainteresowaniem. Jednak napiszę, że drugi ogród mi się podobał. Brakowało mu głębi,jak napisała Poppy, i gry światła, ale kiedy duże drzewo w centrum pokryje się liśćmi i urosną wielkie trzciny (?) w wodzie, stworzą mocne struktury, które poprowadzą ładnie wzrok. Gdyby ten ogród wypełniały tulipany, to nawet o tej porze roku byłby ciekawy.
Targi w Esssen imponujące.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
mirkaka 10:15, 14 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewa, mam pytanie, czy rośliny domowe można sadzić do kompostu który mam w ogrodzie. Jest w nim sporo żyjątek, i nie wiem czy dżdżownice nie zaszkodzą roślinom w doniczkach, nie zaczną zajadać korzeni w przypadku braku szczątków roślin?
Pamiętam jak mój tata pozbywał się dżdżownic z doniczek za pomocą prądu.
Co o tym sądzisz, trzeba się ich pozbyć czy nie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anda 14:32, 14 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
daszum napisał(a)
Targi - uczta dla oczu, niebezpieczne dla kieszeni

O bokashi czytałam kiedyś u Sylwii.


Te targi tylko w ostatni dzień są niebezpieczne dla kieszeni Ja byłam w drugi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:34, 14 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
gogo napisał(a)
Ewa, pokazane ogrody projektantów też mi się nie podobały.
W Targach się zakochałam, zwłaszcza w ozdobach
I w ciemiernikach, na które mam chrapkę i będę polować


Poluj, poluj Teraz wody będziesz miała pod dostatkiem, to na wszystkie rośliny deszczówki starczy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:35, 14 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
greg66 napisał(a)
A ja mam tylko jednego ciemiernika i do tego chyba jakiś późny jest bo bardzo długo sie rozwija i kwiaty ma dopiero późnią wiosną.


Moje też się rozwijają w różnym tempie. Jeden kwitnie od grudnia, drugi dopiero zacznie a trzeci ma tylko pączki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies