Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 16:41, 26 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
KasiaLangier napisał(a)
U Ciebie już wiosna na całego CUDNIE ! Uwielbiam przylaszczki !


Będę próbowała wprowadzić przylaszczki do siebie do ogrodu, ale u mnie przez wszędobylskie igły jest dość kwaśno i w miejscach, które mi zostały do zagospodarowania jest dość sucho. Nie są to sprzyjające warunki, ale może mimo wszystko przylaszczkom się spodoba


Kasiu, próbuj, bo warto. U mnie się co prawda jeszcze nie rozrosły, ale też nie zanikają.


TAR napisał(a)
przylaszczki miodzio a te drugie niebieskie to cebulice czy śnieżniki? moze dzis za jasnego wroce do domu i tez wiosny odrobine poszukam, slonko swieci i nie jest tak zimno. wezme bialasy do lasu. tam nad struga rosna ładne żólciutkie złocie. kiedys chciałam kepke sobie wykopać do ogrodu. i moze do żurawii zajrzymy na polane, o zachodzie powinny sie rozklangorzyc


Te drugie niebieskie to cebulice Jeszcze chciałabym Scilla bifolia, może jesienią je dosadzę.
Ja sobie w tym roku przyniosłam kępę przebiśniegów znad rzeczki.

antracyt napisał(a)
Pięknie
Moim faworytem jest czarny ciemiernik.
W poprzednich latach zachwycałam się Twoim kwitnącym rozmarynem, a w tym roku mój również zbiera się do kwitnienia


To mój pierwszy ciemiernik, już dwa razy przesadzany. Nie było go widać na rabacie. Teraz jest trochę lepiej.
Mój rozmaryn już był za duży i w zeszłym roku go wykopałam, a na zdjęciu jego ukorzenione dzieciątka. Jeszcze w doniczce zadołowane w łączce


greg66 napisał(a)
U mnie rozmaryn też juz kwitnie, powoli sie zaczyna wiosennie i kolorowo bo juz tego szaro burego mam dość.


Ja też już chcę wiosny, ale nie upałów. Lato dla mnie troszkę za gorące sie zrobiło.


Magleska napisał(a)
Piękna wiosna u Ciebie
ciemierniki takie ciemne są cudowne -nie widziałam takich nigdzie w sprzedaży …..

mam zdecydowanie za mało wiosny w ogrodzie ….mus to zmienić


Koniecznie wprowadź wiosnę do ogrodu. Najlepiej w postaci mnożących się i nieskomplikowanych cebulek i kłącz


inka74 napisał(a)
Przepiękne te przylaszczki. Takie urocze i delikatne.


Bardzo je lubię. A Ty ich nie masz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 16:47, 26 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Anda napisał(a)


Ja sobie w tym roku przyniosłam kępę przebiśniegów znad rzeczki.


Czytalam (u Kreßa w Newsletterze), ze one sie bardzo powoli rozrastaja. Ze po 3 latach z jednej cebulki jest 6-7. I tak jak po moich obserwuje to sie zgadza. Jutro jade ogladac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 16:50, 26 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Mgduska napisał(a)
U Ciebie wiosna zdecydowanie bliżej! Wydeptywałam w niedzielę mój frontowy lasek w poszukiwaniu cebulicy, która ma tam swoje naturalne siedlisko, ale ani widu, ani słychu.


Jeszcze trochę i tam się też pojawi. Pewnie znienacka wyskoczy

tulucy napisał(a)
Piękna wiosna u Ciebie

Zajrzałam na chwilkę, miałam się nie odzywać, ale... te Cupcakes mnie korcą strasznie niemożebnie. Ewciu, jakby była możliwość to ja bardzo bardzo poproszę


Fajnie, że zajrzałaś Obudziłaś się już na dobre?
Zanotowałam chęć na kosmosy

Helen napisał(a)

Ja, ja, ja - dla mnie kup.
A zdjęcia, no cudo po prostu. I roślinki już takie bardzo zaawansowane, cieplej musi być u Ciebie.


Ciebie też zanotowałam
U mnie w tym roku temperatura spadła jedynie do -4 stopni. Większych mrozów już nie chcę

nyna76 napisał(a)
Ewo, piękna wiosna, powolutku po cichutku się zakrada. Czy te nasiona Cupcakes to kosmos? Czy on się później wysiewa ?
U nas cały czas pada deszcz.


Wiosna wkracza, ale w bardzo mokrych okolicznościach również u mnie. Na dodatek dzisiaj ze śniegiem. W marcu jak w garncu, a to luty jeszcze
Te kosmosy miałam po raz pierwszy zeszłym sezonie. Zostawiłam je na rabacie do wysiania i zobaczę w tym roku, czy się wysiał i jaki

KasiaBawaria napisał(a)
U ciebie wszystko min. 2 tygodnie dalej niz u mnie.


U Ciebie wiosna pewnie i tak nadgoni. Chyba w ostatnich latach tak było


galgAsia napisał(a)
Ja teeeeż poproszę Cupcakes
No, kochana, u Ciebie to już wiosna pełną gębą . Mam i Chionodoxa, i Scilla, ale jeszcze tydzień - dwa wypadnie na nie poczekać...
Z ogromną niecierpliwością wyglądam moich pierwszych kwiatów Hepatica - długo myślałam, że mi zginęły, ale nie! Się odnalazły Jest nadzieja


Chęć na nasiona zanotowana.
Jak ładnie Ty do mnie piszesz Dziękuję za te łacińskie nazwy
Fajnie, że Hepatica nie zaginęły. Też co roku czekam na nie z niecierpliwością
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:55, 26 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
anabuko1 napisał(a)
Ładną masz tą już swoją wiosnę.
Pierwsze kolory są i cieszą.
U mnie bardziej na wschód i jeszcze takiej nie mam.


No mam wiosnę, tylko mokro bardzo, ale z drugiej strony deszcze bardzo potrzebny, więc nie narzekam. U Ciebie wiosna też niedługo będzie

Kawa napisał(a)
eeeee już taka wiosna??? cebulice i anemony i takie wielkie narcyzy???
pięknie!!!


Narcyzy i mnie zaskoczyły To chyba jakaś bardzo wczesna odmiana. Muszę im jeszcze podsypać obornika granulowanego zanim zakwitną.

BKosimkArt napisał(a)
Ewuniu, ale masz wiosnę! Przylaszczki cudne, miałam kiedyś i mi zginęły
Fotki ciemiernikóww drzewah piękne, one są takie fotogeniczne, zresztą wszystkie rośliny są
U Cebie cieplej zdecydowanie ale czy przycinałaś już róże?


Spróbuj jeszcze raz z przylaszczkami One lubią mieć trochę bardziej zasadowo.
Ciemierniki są the best. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich
Róż jeszcze nie przycinałam, bo bardzo mokro a dzisiaj nawet śnieg padał i zaraz się topił. Plucha. Jak tylko będzie lepsza aura to tnę, bo forsycja już zaczyna się żółcić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:56, 26 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Basilikum napisał(a)

Czytalam (u Kreßa w Newsletterze), ze one sie bardzo powoli rozrastaja. Ze po 3 latach z jednej cebulki jest 6-7. I tak jak po moich obserwuje to sie zgadza. Jutro jade ogladac


Kreß ma Newsletter? Muszę się zapisać Za trzy lata będę ich miała trochę. Muszę poczekać zatem.
Rób dużo zdjęć

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 17:10, 26 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734

ja sie nie zapisalam ale czytam tu https://www.sarastro-stauden.com/publikationen/newsletter-archiv/ podczytuje stare -dzis luty 2013
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
deszczowymaj 17:26, 26 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ewuś

Jak zawsze..przepiękne zdjęcia. Wiosna jak nic
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Wiolka5_7 19:17, 26 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Zachwycam się ciemiernikami ....przepiękne masz ten różowy mi się podoba
Reszta roślin jak w marcu....a z pogodą to już tak jest,że w marcu jak w garncu
U mnie czosnki też wychodzą,ale te Twoje to giganty
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
paniprzyroda 20:05, 26 lut 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tak ładnie przedstawioną wiosnę lubię Przylaszczki u mnie jeszcze śpią, tulipanki botaniczne pokazują pączki z odrobiną koloru. Najbardziej cieszą mnie anemony, bo chyba to one mają bordowe kiełki/sprężynki
____________________
Dwa ogrody
Gruszka_na_w... 21:07, 26 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Ewo, czy fenkuł jest wieloletni? Czy też z powodu łagodnej zimy szczęśliwie przezimował
Dobre myśli ślę!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies