Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 21:42, 22 cze 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Ewa, przez tę suszę jestem przerażona stanem moich roślinek, mimo podlewania... To, że trawa wypalona słońcem, to już odpuściłam, ale roślinki są w opłakanym stanie, pomimo dawanego jesienią obornika...Jeszcze ratunek w podlewaniu pokrzywą, ale musi solidnie popadać, żeby dobrze nasączyło ziemię...Planowałam dosadzić hortensji, ale z uwagi na upały wstrzymam się w tym sezonie...Czekam na festiwal floksów, może chociaż one uratują honor ogrodu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Dorota123 23:21, 24 cze 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Rumianka napisał(a)
Po kwitnieniu obcinam gałązkę, obrywam liście (żeby zmniejszyć parowanie),oprócz 2-ch górnych, te zostawiam by widzieć czy róża zyje...w ukorzeniacz i robię patykiem dziurkę w ziemi dość głęboką, róża w dołek i podlewam...Ważne by był cień...zostawiam tak do wiosny, a jak wiosną wypuści liście, to oznacza, że żyje i można wtedy przesadzić na docelowe miejsce...żmudne ale satysfakcjonujące...Wszystkie moje różę sadzone są w ten sposób, oprócz jednej biedronkowej...
Też zaciekawiło mnie jak to zrobiłaś, ja próbowałam do jesieni wyglądały dobrze. Po zimie zrobiły się patyczki czarne. Dodam, że były okryte igliwiem.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Rumianka 23:47, 24 cze 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Dorota123 napisał(a)
Też zaciekawiło mnie jak to zrobiłaś, ja próbowałam do jesieni wyglądały dobrze. Po zimie zrobiły się patyczki czarne. Dodam, że były okryte igliwiem.

Sadząc, robię dość głęboką dziurkę, by mieć pewność, że tam na dole przy łodydze będzie zawsze wilgoć...jak do tej pory mnie się udawało takie ukorzenianie...Teraz np. mam w wodzie 2 łodygi róży,(były 3, ale jedna zczarniała), które dostałam od wnuka na Dzień Babci, czyli stoją od 21 stycznia, gdy kwiaty opadły postawiłam na parapecie i tylko dolewam wody (nie zmieniam jej)...zaczynają "wykluwać" się korzonki i jak nie będzie grzało w najbliższych dniach to posadzę je w ogrodzie... oto one...


a kwitnące wyglądały tak, trzeba wytężyć wzrok...stoją na stole...


kiedyś w podobny sposób ukorzeniła mmie się róża, która stała od sylwestra w butelce po szampanie...do lipca miała takie korzonki jak miotełki, że trzeba było rozbić butelkę, by nie uszkodzić korzonków...

____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:19, 25 cze 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:20, 25 cze 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
hortensja biedronkowa z ubiegłego roku...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Dorota123 17:57, 25 cze 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Rumianka napisał(a)

Sadząc, robię dość głęboką dziurkę, by mieć pewność, że tam na dole przy łodydze będzie zawsze wilgoć...jak do tej pory mnie się udawało takie ukorzenianie...Teraz np. mam w wodzie 2 łodygi róży,(były 3, ale jedna zczarniała), które dostałam od wnuka na Dzień Babci, czyli stoją od 21 stycznia, gdy kwiaty opadły postawiłam na parapecie i tylko dolewam wody (nie zmieniam jej)...zaczynają "wykluwać" się korzonki i jak nie będzie grzało w najbliższych dniach to posadzę je w ogrodzie... oto one...


a kwitnące wyglądały tak, trzeba wytężyć wzrok...stoją na stole...


kiedyś w podobny sposób ukorzeniła mmie się róża, która stała od sylwestra w butelce po szampanie...do lipca miała takie korzonki jak miotełki, że trzeba było rozbić butelkę, by nie uszkodzić korzonków...

Jestem pod ogromnym wrażeniem uzyskania sadzonek róż z patyczków. Pisałam, że mnie to się nie udało, a próbowałam nie jeden raz.
Spróbuję kolejny raz, mam kilka róż, które bardzo mi się podobają i chciałabym mieć ich więcej. Kwiat różany od od wnuka przepiękny. Myślę, że posadzenie tych patyczków do ogrodu to ryzykowne posunięcie. Może najpierw do doniczki i gdzieś w cieniu zadołować.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
hanka_andrus 21:05, 25 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja zauważyłam, że ukorzenianie w wodzie lepiej się udaje jak szkło jest ciemne.

Różyczka super kolor! Trzymam kciuki za pomyślność róży. Radzę do doniczki i przykryć, żeby wilgotność za bardzo nie zmniejszyła się. Ale jeszcze nie tak prędko, muszą być wyraźne korzenie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Rumianka 22:19, 25 cze 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Dorota123 napisał(a)
Jestem pod ogromnym wrażeniem uzyskania sadzonek róż z patyczków. Pisałam, że mnie to się nie udało, a próbowałam nie jeden raz.
Spróbuję kolejny raz, mam kilka róż, które bardzo mi się podobają i chciałabym mieć ich więcej. Kwiat różany od od wnuka przepiękny. Myślę, że posadzenie tych patyczków do ogrodu to ryzykowne posunięcie. Może najpierw do doniczki i gdzieś w cieniu zadołować.
Masz rację, może najpierw do doniczki posadzić, łatwiej będzie o ochronę przed złymi warunkami...Co dwie głowy to nie jedna...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:21, 25 cze 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
hanka_andrus napisał(a)
Ja zauważyłam, że ukorzenianie w wodzie lepiej się udaje jak szkło jest ciemne.

Różyczka super kolor! Trzymam kciuki za pomyślność róży. Radzę do doniczki i przykryć, żeby wilgotność za bardzo nie zmniejszyła się. Ale jeszcze nie tak prędko, muszą być wyraźne korzenie.
Ooo, to już trzy głowy, a nie jedna...tak zrobię, bo szkoda by było, żeby po takim czasie się zmarnowały...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:30, 14 lip 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Kolejne maluchy niebawem odfruną...W tym roku dwa "mioty"...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies