Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 19:24, 31 paź 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
sylwia_slomczewska napisał(a)

Prawie wszystkie moje trawy były sadzone jesienią i zawsze, prawie zawsze od razu dzielone Nie pamiętam by mi któraś wypadła. Zobaczymy jak będzie w tym roku.
Każda informacja jest na wagę złota. Z trawami nie mam doświadczenia, gdyż pierwszą rozplenicę posadziłam 2 lata temu, kłosy wypuściła dopiero w tym roku. W pobliżu dosadziłam 2 miskanty, ale za radą Eli z Ptasiego gaju, przesadziłam rozplenicę w inne miejsce, przy okazji dzieląc na 2 szt, dokupiłam jeszcze 2 następne. Ponadto przy kotwicy posadziłam 6 szt i tym sposobem wzbogacił się ogród o 10 rozplenic plus 2 miskanty...Na ich rozrost trzeba będzie trochę poczekać, bo na moim piasku wszystko rośnie wolniej...więc tylko cierpliwość mnie uratuje...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 19:27, 31 paź 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
zoja napisał(a)


Super!
Cebulek tulipanowych namnożyło się sporo, po wiosennym kwitnieniu. Wszystkie poszły do ziemi, te małe też, z nadzieją, że coś z nich wyrosnie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basilikum 09:41, 01 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
No ladnie sie zatrawkowalas
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Rumianka 22:50, 01 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Basilikum napisał(a)
No ladnie sie zatrawkowalas
U nas na Wybrzeżu wieje 364 dni w roku, więc trawy będą ładnie falowały na wietrze, pod warunkiem, że ładnie urosną. Taki klimat...nie wieje tylko 1 dzień...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 23:12, 01 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Ale ślicznie przebarwiły się te berberysy w rabacie z kotwicą
Czekam z Tobą na rozkwit różyczek.Czy na wiosnę będziesz wysadzać je do gruntu?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 23:31, 01 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
anpi napisał(a)
Ale ślicznie przebarwiły się te berberysy w rabacie z kotwicą
Czekam z Tobą na rozkwit różyczek.Czy na wiosnę będziesz wysadzać je do gruntu?

Cyknęłam fotkę różyczce, która nieśmiało pokazuje kolorek ecru, jeden pąk usechł...

teraz słabo widać...może w dzień będzie lepsza fotka...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
zoja 06:56, 02 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Rumianka napisał(a)
Cebulek tulipanowych namnożyło się sporo, po wiosennym kwitnieniu. Wszystkie poszły do ziemi, te małe też, z nadzieją, że coś z nich wyrosnie...

Zawsze wykopujesz?
A te malutkie to razem z duzymi sadzisz czy w innym miejscu/szkolce/?
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
sylwia_slomc... 08:54, 02 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Rumianka napisał(a)
Każda informacja jest na wagę złota. Z trawami nie mam doświadczenia, gdyż pierwszą rozplenicę posadziłam 2 lata temu, kłosy wypuściła dopiero w tym roku. W pobliżu dosadziłam 2 miskanty, ale za radą Eli z Ptasiego gaju, przesadziłam rozplenicę w inne miejsce, przy okazji dzieląc na 2 szt, dokupiłam jeszcze 2 następne. Ponadto przy kotwicy posadziłam 6 szt i tym sposobem wzbogacił się ogród o 10 rozplenic plus 2 miskanty...Na ich rozrost trzeba będzie trochę poczekać, bo na moim piasku wszystko rośnie wolniej...więc tylko cierpliwość mnie uratuje...

Może nie będzie tak źle Podlejesz czasem gnojówką z pokrzyw i dadzą radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 12:48, 02 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
sylwia_slomczewska napisał(a)

Prawie wszystkie moje trawy były sadzone jesienią i zawsze, prawie zawsze od razu dzielone Nie pamiętam by mi któraś wypadła. Zobaczymy jak będzie w tym roku.

O to jest nadzieja dla moich traw.dwie podzielilam na początku października. I zastanawiałam się czy nie za późno na takie dzielenie ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rumianka 13:36, 02 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
zoja napisał(a)

Zawsze wykopujesz?
A te malutkie to razem z duzymi sadzisz czy w innym miejscu/szkolce/?

Tulipany posadzone kilka lat temu siedzą w ziemi cały czas. Jedne kwitną jak szalone a inne mają tylko liście i do cebulek trudno się dostać, gdyż rosną chyba pół kilometra w głąb ziemi. Natomiast, te ubiegłoroczne dały się wyciągnąć bez problemu, nawet łopatki nie musiałam używać... Te małe dałam też na rabatce nieco dalej.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies