Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 10:42, 20 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
la_estrellita napisał(a)
Konwaliowego pola zazdraszczam. Fajna dekoracja z okna. Podoba mi się. Mi zostały okna po wymianie i zastanawiam się czy jakoś wykorzystać czy wywalić. Ten suchodrzew Chiński to wysoki rośnie?

Fajną dekorację z dużych okien widziałam w ogrodzie..."Zagajone...coś tam...Wątek krótki i łatwy do przejrzenia. Suchodrzew mam od niedawna, ale zachwyca mnie ta roślina...rośnie nie wysoko i fajnie zadarnia.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 10:44, 20 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
yolka napisał(a)
Wiosna rozkręciła się na dobre, deszcz a teraz kilka dni ciepłej pogody zrobiło swoje. Cudna to pora roku Rośliny masz zdrowe i ładnie rosną, urosną szybciej niż się wydaje
Masz rację, dopiero po tym deszczyku (trudno nazwać to deszczem) to wszystko ruszyło..Jednakże hortensje mają dopiero mikroskopijne listeczki...o,5 cm.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 10:48, 20 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Nowa12 napisał(a)
Możesz napisać jak zamontowaliście te krawężniki bo też zastanawiam się nad jakimś rozwiazaniem przy siatce.

Krawężniki są tylko postawione na istniejącej betonowej podmurówce między siatką a roślinami. Nie przesuną się gdyż waży to to 25kg (jedna szt) Chwila moment i ustawione. Krawężniki a właściwa nazwa to obrzeże ma wymiary dł. 1m, wysokość 20cm i grubość 6 cm.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Milka 11:01, 20 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rumianka napisał(a)
Po deszczyku traweczka wreszcie zaczyna się zielenić...

wstawiliśmy przy ogrodzeniu dodatkowe krawężniki, by zabezpieczyć korę przed wysypywaniem na zewnątrz ogrodu

Świetne ujęcia, cudowny krajobraz w tle i widzę, że jakieś nowe formowanie roślin...chyba koszyk??
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rumianka 11:10, 20 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Milka napisał(a)

Świetne ujęcia, cudowny krajobraz w tle i widzę, że jakieś nowe formowanie roślin...chyba koszyk??

Te koszyki formuję z jałowca Pfizeriana, ale coś słabo to idzie.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Milka 11:14, 20 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wg mnie idzie ci doskonale, to nie lada wyzwanie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
greg66 15:05, 20 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Rumianka napisał(a)
Po deszczyku traweczka wreszcie zaczyna się zielenić...

wstawiliśmy przy ogrodzeniu dodatkowe krawężniki, by zabezpieczyć korę przed wysypywaniem na zewnątrz ogrodu


Jaka fajna okolica
No tu to można wypocząć
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Rumianka 21:44, 20 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Jeszcze o godz, 11 narzekałam, że od kilku dni niebo raczy nas tylko delikatną mżawką i nie namoczyło ziemi...porządnym deszczem. W złą godzinę to wypowiedziałam, gdyż nawiedziła nas taka straszna ulewa z gradem, że nie tylko zalało doszczętnie cały ogród, ale również zalany mamy garaż oraz piwnicę na ok 20cm . Emuś wypompowuje wodę pompą głębinową... zdjęć nie mam, gdyż nie było czasu na fotografowanie. Woda naniosła błota i wygląda to fatalnie. Kora z rabat pływa po całym ogrodzie...Płakać mi się chce...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
la_estrellita 22:01, 20 maj 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
O matko i córko. Co to się dzieje ostatnio z tą pogodą. Współczuję. Mam nadzieję, że dużo szkód nie będzie. Korę się zagrabi, błoto spłucze, oby teraz nie padało żeby ściany szybko wyschły. Pożyczę Ci jak Sylwi wiaterku troszku.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Rumianka 08:31, 21 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
la_estrellita napisał(a)
O matko i córko. Co to się dzieje ostatnio z tą pogodą. Współczuję. Mam nadzieję, że dużo szkód nie będzie. Korę się zagrabi, błoto spłucze, oby teraz nie padało żeby ściany szybko wyschły. Pożyczę Ci jak Sylwi wiaterku troszku.

Absolutnie nie można przewidzieć, co pogoda nam zafunduje... Aguś, dzięki za współczucie i wiaterek...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies