Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 15:08, 27 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Ania111 napisał(a)


Dużo zdrówka

A dęby polecam
Jestem nimi zachwycona .
Mam je dzięki naszym ogrodniczka ,
Bo nawet o nich nie słyszałam
A tu takie piękności

Ze zdrowiem już ok. Byłam wczoraj w szkółce, były te dęby w sprzedaży, ale w tak ogromniastych donicach, że nie ma czym przewieźć...będę szukała mniejszych okazów.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Nowa12 06:45, 29 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rumianka napisał(a)
We wrześniu te tawułki obciachałam prawie przy ziemi i znów urosły...


Jak ta patrzę na te Twoje tawułki to ja muszę zdecydowanie mocniej ciąć moje .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasiolaaa 06:59, 29 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
cudo jak bosko czysto swoja droga sasiadow masz niezle szurnietych powinni sie cieszyc ze w okolicy ich posesji ktos uprawia tak piekny czysty ogrod a nie chaszczowiska
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Rumianka 21:59, 29 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Nowa12 napisał(a)


Jak ta patrzę na te Twoje tawułki to ja muszę zdecydowanie mocniej ciąć moje .

Co do tawułek, to przekonałam się, że cięte nisko daje lepszy efekt...ładnie sie zagęszczają i nie ma co żałować. Przeprowadzam cięcie 2 razy w roku, na wiosnę gdy badylki jeszcze bez liści, no i po przekwitnieniu, czyli koniec sierpnia lub początek września.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:04, 29 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Kasiolaaa napisała : cudo jak bosko czysto swoja droga sasiadow masz niezle szurnietych powinni sie cieszyc ze w okolicy ich posesji ktos uprawia tak piekny czysty ogrod a nie chaszczowiska

Kasiu,,,to nie ten "gatunek" ludzi, by potrafili doceniać piękno,,,to żenada po prostu. Kupili dom z pieknym ogrodem, a po 2 latach nie ma śladu po tamtych pięknościach, w ogrodzie nie robią nic, poza bardzo rzadkim skoszeniem trawy...smutne to bardzo. Gdyby poprzednia sasiadka zobaczyła jak jej troskliwa praca poszła w niwecz, to chyba pękłoby jej serce...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:10, 29 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Przekopiowałam swój wpis do siebie, by był pełny obraz, o czym piszę powyzej...


U mnie z nowymi sąsiadami, też mam różnie..., kupili dom obok nas z przepięknym ogrodem 2 lata temu...od tamtej pory ten ogród zmienił się w chwastowisko, ponieważ Pancia nie robi kompletnie nic, poza przesiadywaniem na tarasie z coraz to napełnianym kielichem wina...kiedyś nawet powiedziała mi, że w wolny dzień od pracy wypija 2 butelki wina... przez cały dzień. Pan mąż tej sąsiadki, to z kolei piwosz...całodzienny...długodystansowiec...To co robią, to ich sprawa...Ale któregoś dnia pieląc w okolicy dzielącego nas ogrodzenia usłyszałam na swój temat przykry komentarz, że skoro ciągle grzebię w ziemi, to jestem porządnie szurnięta... Nie wytrzymałam, podniosłam się z klęczek i powiedziałam, że nie podsłuchiwałam, ale jeżeli to było o mnie, to wszystko słyszałam, dodajac , ze tak się składa, że każdy robi , to co lubi najbardziej,,,czyli, jedni grzebią w ziemi, a inni piją...W tym momencie nastała grobowa cisza.! Nie wchodzę z nimi w żadne koleżeństwo, bo to nie moja bajka. Dzień dobry...i to wystarczy.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Nowa12 22:17, 29 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rumianka napisał(a)

Co do tawułek, to przekonałam się, że cięte nisko daje lepszy efekt...ładnie sie zagęszczają i nie ma co żałować. Przeprowadzam cięcie 2 razy w roku, na wiosnę gdy badylki jeszcze bez liści, no i po przekwitnieniu, czyli koniec sierpnia lub początek września.


A wiosną jak nisko tniesz?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Rumianka 22:23, 29 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Agatko, tnę tak 8-10 cm nad ziemią...natomiast obcięte gałązki zaraz sadzę do ziemi, bo zal mi wyrzucać... mam w ten sposób ukorzenionych sadzonek całe mnóstwo, bez wydawania kasy...Spróbuj...uda się...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Kasiolaaa 07:10, 30 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
niestety czesto sie takie zjawisko widzi ze bylo cos a zrobili z tego dno
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
GorAna 12:44, 30 paź 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Rumianka napisał(a)

Bajkowo!
Zostawiam pozdrowienia
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies