Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

ryska 18:49, 17 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Pięknie masz Koniczynko. Ogród jedyny w swoim rodzaju.
Wszystkiego dobrego życzę
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Rumianka 19:20, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
ryska napisał(a)
Pięknie masz Koniczynko. Ogród jedyny w swoim rodzaju.
Wszystkiego dobrego życzę

Dzięki, dzięki, dzięki... Byłam też u Ciebie i wszystkie pięknoty obejrzałam...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
basia3012 21:05, 17 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Rumianka napisał(a)

Tak Basiu...wszystko zaczęło się od tuj - gold (tych wysokich), posadziłam je na 4 strony świata (to symbol mojej 4 osobowej rodziny) i okoliłam rabatą w kształcie serca...ale po 2-ch dniach przerobiłam rabatę w czterolistną koniczynkę. Jej kształt zaakcentowałam maleńkimi badylkami bukszpanu ukorzenionego samodzielnie, w środek posadziłam trawki kostrzewę siną, następnie po latach doszły tuje Danica {kulki), no i z biegiem lat wzdłuż ścieżki doszły krokusy oraz czosnki...wszystko wyściółkowane szyszkami sosnowymi. Po zewnętrznej stronie są wrzosy Robert Chapman - jestem w nich zakochana...wiosną są zielonkawe, pod koniec lata kwitną na fioletowo (str.492}, a jesienią czerwienieją i w takiej formie zostają przez zimę...Na śniegu wygląda to super... Ale sie rozpisałam...




Elisko, w poszukiwaniu tych wrzosów obejrzałam kawał Twojego ogrodu. Pięknie masz. Widać rękę ogrodniczki estetki w nasadzeniach i kształcie rabat, w strzyżonych roślinach i w dekoracjach. Bardzo ładnie.Gratulacje.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:07, 17 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
A czy te "kosze" to z jałowca płożącego robisz? I ten pałąk, z czego jest?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 21:26, 17 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Ciekawa historia koniczynki Cudnie wygląda teraz jesienią.Z czosnkami tez pamiętam-bajer!Przebarwione berberysy fajnie prezentują się na tle zieleni i bardzo ożywiają jesienny ogród.dobrze współgrają te ciepłe kolory berberysów i wrzosów z kolorem altany
Może kiedyś zechciałoby Ci się pokazać w jednym poście koniczynkę w czterech porach roku ?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 22:20, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
basia3012 napisał(a)



Elisko, w poszukiwaniu tych wrzosów obejrzałam kawał Twojego ogrodu. Pięknie masz. Widać rękę ogrodniczki estetki w nasadzeniach i kształcie rabat, w strzyżonych roślinach i w dekoracjach. Bardzo ładnie.Gratulacje.

Och, na takie pochwały nie zasługuję...aż zarumieniłam się...ale dzięki, że się podoba.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:23, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
basia3012 napisał(a)
A czy te "kosze" to z jałowca płożącego robisz? I ten pałąk, z czego jest?

Kosze formuję z jałowca pfitzeriana 'Mordigan Gold, po przycięciu fajnie się zagęszcza, tylko kłuje jak każdy jałowiec, nowe przyrosty są zółte. a pałąk to wbity wygięty drut zbrojeniowy, ot i cała filozofia.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:26, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
anpi napisał(a)
Ciekawa historia koniczynki Cudnie wygląda teraz jesienią.Z czosnkami tez pamiętam-bajer!Przebarwione berberysy fajnie prezentują się na tle zieleni i bardzo ożywiają jesienny ogród.dobrze współgrają te ciepłe kolory berberysów i wrzosów z kolorem altany
Może kiedyś zechciałoby Ci się pokazać w jednym poście koniczynkę w czterech porach roku ?

Dzięki Anuś...a nad fotkami koniczynki przedstawiające 4 pory roku już kiedyś myślałam, ale jakoś wyleciało z głowy...zresztą ona niewiele zmienia się...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Ania111 23:37, 17 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witaj Elisa


Bardzo fajna ta rabatka
Taka poukładana.

Czy obrzeża masz z bukszpanu ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Rumianka 23:54, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Ania111 napisał(a)
Witaj Elisa


Bardzo fajna ta rabatka
Taka poukładana.

Czy obrzeża masz z bukszpanu ?

Ja na punkcie bukszpanu mam chyba bzika...ale po przycięciu żal mi wyrzucać te obcięte gałązki i dlatego zaraz daję je do ziemi, a one grzecznie się ukorzeniają... Ale ostatnio ta cholerna ćma bukszpanowa szaleje...nie ominęła i moich obwódek...na wiosnę biorę się za opryski, bo jak mi bukszpany padną, to będę miała olbrzymie straty...nie mogę dopuścić, by się ćma rozpanoszyła...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies