Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

waldek727 03:45, 19 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Patogennym wobec roślin bakteriom, grzybom i owadom należy zapobiegać zanim się pojawią, a nie walczyć z nimi gdy roślina jest już zaatakowana lub zainfekowana. Ćma bukszpanowa nie pojawiła się w Polsce wczoraj. Zapobiegawczo stosuje się ANHK, lepinox lub mączkę bazaltową.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
anpi 09:34, 19 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Oczywiście lepiej zapobiegać
Trafiłam kiedyś na taki filmik o wermikompoście,pewnie chodzi o tą samą herbatkę ?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Pszczelarnia 13:41, 19 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rumianka napisał(a)
Dziś była piękna pogoda więc w przydomowym ogródku ruszyłam z przesadzaniem roślin, które już zagęściły się i zrobiło się im ciasno... Przesadziłam trzmielinę oskrzydloną, rododendrona, bodziszki i hosty...zostały mi jeszcze do przesadzenia pierwiosnki oraz część tawuł. Jutro planuję zrobić miejsce, gdzie ma stanąć ławeczka...tam też muszę przesadzić-przesunąć 2 hortensje, gdyż rosną za blisko przyszłej ławeczki. Lubię takie akcje...kiedy się coś dzieje...


Dzieje się, też lubię te jesienne przesadzanki.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rumianka 22:06, 19 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
gogo napisał(a)
Elisko, współczuję takiego sąsiada
Ja, na szczęście, nie mam takiego pecha
Mam natomiast znajomych, którym sąsiedzi posadzili na granicy modrzewie i igły mają na ścieżce, schodach i tarasie, a trwa to już 10 lat.
Ostatnio w akcie desperacji użyli r...u [nie pochwalam, ale rozumiem] i wygląda na to, że skutecznie.

Dobrze, że masz taki cudny ogród i mam nadzieję, że możesz widokami zrekompensować kłopoty.

Grażynko...samo życie...nie zawsze piękne, tak jak byśmy chcieli...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:12, 19 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
anpi napisał(a)


Gąsieniczki ćmy na początku są takie malutkie,że trudno je wypatrzeć,tym bardziej, że są zielone.Ale jak już dobrze podjedzą nasze bukszpany ,to mogą mieć nawet 4cm długości.U mnie możesz je zobaczyć na str.388
Jak nie pryskałaś gąsienniczek ,to może już odleciały jako ćmy, w najgorszym wypadku złożyły jaja w bukszpanie i larwy siedzą sobie w najlepsze w kokonach i czekają na wiosnę, tu możesz poczytać!A wiosną zaczynamy walkę..!!!

Aniu...dziękuję za obrazową i bardzo pożyteczną lekcję...grzebałam w moich bukszpanach całe lato i nic nie znalazłam, a niedawno odkryłam brązowe połacie bez liści...jeszcze teraz chcę zastosować jakiś środek do oprysku tak na wszelki wypadek... tylko muszę trafić w suchą pogodę...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:19, 19 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
waldek727 napisał(a)
Patogennym wobec roślin bakteriom, grzybom i owadom należy zapobiegać zanim się pojawią, a nie walczyć z nimi gdy roślina jest już zaatakowana lub zainfekowana. Ćma bukszpanowa nie pojawiła się w Polsce wczoraj. Zapobiegawczo stosuje się ANHK, lepinox lub mączkę bazaltową.
Święta racja Waldku...Całe lato przeglądałam moje obwódki bukszpanowe i nie znalazłam nic, jednakże niedawno odkryłam różnej wielkości połacie, gdzie listki obsypują się pozostawiając same badylki. Musze jeszcze teraz coś zastosować, ale chcę trafić w suchą pogodę...Może to nie najlepszy czas na takie zabiegi, ale nie mogę tkwić w bezruchu... Szkoda mi roślin.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:28, 19 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Pszczelarnia napisał(a)


Dzieje się, też lubię te jesienne przesadzanki.


Dzisiaj zakończona akcja powiększania rabat oraz przesadzania roślin...boli mnie wszystko, a najbardziej nadgarstki...ale jestem szczęśliwa, że ta ciężka praca już wykonana. Pozostało mi tylko wyściółkowanie korą. W niedługim czasie będzie w ogrodzie przydomowym stawiana altana...wszystko fajnie, tylko, że w znacznym stopniu zasłoni mi rosnącą z tyłu magnolię... Najlepiej byłoby ją przesadzić do przodu, bo szkoda chować "na zapleczu" to co ładnie kwitnie...Z tą pracą poczekam jednak na finał budowy altanki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ElaS 23:01, 19 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Rumianka napisał(a)



Padłam, toż perfekcjonizm w czystej postaci
____________________
Malwowy ogród
Rumianka 23:29, 19 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Elu, dzięki...ale te pochwały to chyba na wyrost...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anabuko1 21:33, 20 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Rumianka napisał(a)
Specjalnie dla Basi3012 obiecana listopadowa koniczynka...

Nie tylko koniczynka ale cały ogród prezentuje się rewelacjyjnie
wielkie brawa. !
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies