Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Kasiolaaa 06:32, 18 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Rumianeczko a czym bedziesz pryskac na cmę u mnie jej naszczescie niema ale na wiosne zapobiegawczo przydalo by sie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Basilikum 09:40, 18 lis 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Piekne jesienne kolorki. Konieczynka zawsze piekny to i lustopadzie cieszy oko
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
deszczowymaj 14:00, 18 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Rumianka napisał(a)
Specjalnie dla Basi3012 obiecana listopadowa koniczynka...


Piękna ta koniczynka idealnie równiuteńko
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sylwia_slomc... 14:55, 18 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kosze już super, koniczynka od zawsze super, trawki w środku zwiwności i lekkości jej dodały
Cyknij ją kiedyś z różnych stron co?
Z ćmią walcz do upadłego, u mnie buksy po tym sezonie mocno oberwały, bo sie zorientowałam ,że są gasienice za późno, wszystko przez powódź i błoto co zostało na listkachA do tego łapały grzyba bo za mokro i za wilgotno miały, masakra.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 18:33, 18 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10181
Kasiolaaa napisał(a)
Rumianeczko a czym bedziesz pryskac na cmę u mnie jej naszczescie niema ale na wiosne zapobiegawczo przydalo by sie

Wyczytałam w kilku wątkach, że na ćmę bukszpanową najpierw pryskać Mospilanem, a nastepnie zastosować Lepinox. Zapisałam nazwy i zacznę opryski od wiosny...ale widzę, że są brązowe "dziury" w bukszpanach więc pewnie to wina ćmy?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:34, 18 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10181
Basilikum napisał(a)
Piekne jesienne kolorki. Konieczynka zawsze piekny to i lustopadzie cieszy oko

Chciałoby się zamiast listopada mieć już wiosnę, ale taki myk nie przejdzie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:36, 18 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10181
deszczowymaj napisał(a)


Piękna ta koniczynka idealnie równiuteńko

Koniczynka dziękuje Ci Joasiu,,, Ja również i pozdrawiam...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:43, 18 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10181
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kosze już super, koniczynka od zawsze super, trawki w środku zwiwności i lekkości jej dodały
Cyknij ją kiedyś z różnych stron co?
Z ćmią walcz do upadłego, u mnie buksy po tym sezonie mocno oberwały, bo sie zorientowałam ,że są gasienice za późno, wszystko przez powódź i błoto co zostało na listkachA do tego łapały grzyba bo za mokro i za wilgotno miały, masakra.

Dzięki wielkie...Kosze zagęściły się na maxa, ale tylko te gałęzie przy pałąkach mają ciężko...z trudem podporządkowują się moim "rozkazom"...Raz w sezonie odwiązuję je, wytrzepuję suche igiełki, głównie po zimie, wiążę je dratwą na nowo...a w koniczynce i nie tylko, bukszpan oberwał dość mocno...myślę, że to była ćma...chociaż jej nie znalazłam...nie wiem czy te "dziury' zarosną?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 00:37, 19 lis 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elisko, współczuję takiego sąsiada
Ja, na szczęście, nie mam takiego pecha
Mam natomiast znajomych, którym sąsiedzi posadzili na granicy modrzewie i igły mają na ścieżce, schodach i tarasie, a trwa to już 10 lat.
Ostatnio w akcie desperacji użyli r...u [nie pochwalam, ale rozumiem] i wygląda na to, że skutecznie.

Dobrze, że masz taki cudny ogród i mam nadzieję, że możesz widokami zrekompensować kłopoty.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anpi 01:41, 19 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Rumianka napisał(a)

.... bukszpan oberwał dość mocno...myślę, że to była ćma...chociaż jej nie znalazłam...nie wiem czy te "dziury' zarosną?


Gąsieniczki ćmy na początku są takie malutkie,że trudno je wypatrzeć,tym bardziej, że są zielone.Ale jak już dobrze podjedzą nasze bukszpany ,to mogą mieć nawet 4cm długości.U mnie możesz je zobaczyć na str.388
Jak nie pryskałaś gąsienniczek ,to może już odleciały jako ćmy, w najgorszym wypadku złożyły jaja w bukszpanie i larwy siedzą sobie w najlepsze w kokonach i czekają na wiosnę, tu możesz poczytać!A wiosną zaczynamy walkę..!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies