Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Milka 06:34, 15 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ojej, ale dużo. Ja przesadzania nie lubię, unikam jak ognia. Małe rośliny, to jeszcze tak, ale drzewa lub co innego, ciężko u mnie, tak wszystko powiązane.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zawitka 09:11, 15 lis 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
Wielki problem z gałężmi sąsiadki to i ja mam .Jak bym nie ścięła to by mi dach rozwaliły sosny.

A mocno tniecie ????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
greg66 17:01, 15 lis 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
No i jak jest robota to potem są efekty a te są najlepsze
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Rumianka 16:29, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Milka napisał(a)
Ojej, ale dużo. Ja przesadzania nie lubię, unikam jak ognia. Małe rośliny, to jeszcze tak, ale drzewa lub co innego, ciężko u mnie, tak wszystko powiązane.

Irenko, ja też wolałabym nie szaleć z przesadzaniem roslin, ale skoro były posadzone za gęsto, to teraz jest potrzeba, by te nasadzenia rozluźnić...bo aż wołały latem o krople wody, które ciężko tam docierały...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:36, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
zawitka napisał(a)
Wielki problem z gałężmi sąsiadki to i ja mam .Jak bym nie ścięła to by mi dach rozwaliły sosny.

A mocno tniecie ????

Halinko, skoro właściciele drzew nie pilnują rozrastających się gałęzi, to spada to na nas niestety, bo inaczej powstałoby masę szkód na naszej stronie.
A przecież tak nie powinno być, bo każdy sadząc rośliny przy samej granicy powinien mieć świadomość, ze to kiedyś urośnie i przejdzie do sąsiadów... A czy mocno tniemy? To co wchodzi na naszą stronę...Brzydko mówiąc przy samej d...e, a niech spróbują zwrócić uwagę, to wówczas usłyszą gorzkie słowa prawdy...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:39, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
greg66 napisał(a)
No i jak jest robota to potem są efekty a te są najlepsze

Grzesiu...święte słowa...tylko szkoda, ze od razu nie nastanie wiosna, bo po drodze jeszcze zima musi rozłożyć swoją białą kołderkę...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:42, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Specjalnie dla Basi3012 obiecana listopadowa koniczynka...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 16:45, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Dosadziłam rozplenice...

widok z poziomu garażu...

Berberys posadzony tydzień temu dodał rabacie trochę kolorku ...

tak jak tu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
basia3012 18:04, 17 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Rumianka napisał(a)
Dosadziłam rozplenice...
widok z poziomu garażu...




Elisko, dziękuję za koniczynkę. Pięknie ją uformowałaś. Czy dobrze widzę, kształt koniczynce nadaje bukszpan a w środku te kule to jakieś odmiany żywotnika? Czy na brzegach to wrzosy? I jeszcze ta trawa w środku, czy to kostrzewa sina?

Piękna ta Twoja jesień w ogrodzie. To prawda, berberysy dodały koloru.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Rumianka 18:29, 17 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
basia3012 napisał(a)
Elisko, dziękuję za koniczynkę. Pięknie ją uformowałaś. Czy dobrze widzę, kształt koniczynce nadaje bukszpan a w środku te kule to jakieś odmiany żywotnika? Czy na brzegach to wrzosy? I jeszcze ta trawa w środku, czy to kostrzewa sina?

Piękna ta Twoja jesień w ogrodzie. To prawda, berberysy dodały koloru.

Tak Basiu...wszystko zaczęło się od tuj - gold (tych wysokich), posadziłam je na 4 strony świata (to symbol mojej 4 osobowej rodziny) i okoliłam rabatą w kształcie serca...ale po 2-ch dniach przerobiłam rabatę w czterolistną koniczynkę. Jej kształt zaakcentowałam maleńkimi badylkami bukszpanu ukorzenionego samodzielnie, w środek posadziłam trawki kostrzewę siną, następnie po latach doszły tuje Danica {kulki), no i z biegiem lat wzdłuż ścieżki doszły krokusy oraz czosnki...wszystko wyściółkowane szyszkami sosnowymi. Po zewnętrznej stronie są wrzosy Robert Chapman - jestem w nich zakochana...wiosną są zielonkawe, pod koniec lata kwitną na fioletowo (str.492}, a jesienią czerwienieją i w takiej formie zostają przez zimę...Na śniegu wygląda to super... Ale sie rozpisałam...

____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies