Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 18:30, 16 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
anpi napisał(a)
Ale pomysłowe domki dla owadów!
Przypomnij Elu jakie drzewka masz przed altanką tak czerwono wybarwione?

Te, na czerwono wybarwione, to klony "October Glory"...jestem nimi zauroczona...
mam je przed patio oraz po obu stronach bramy...Mam jeszcze dwa inne kloniki, które też wybarwiają się na czerwono, na razie małe, bo były obcięte na wiosnę.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 18:35, 16 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Rumianka napisał(a)
To co piszesz Sylwio, to prawda...Szczęście w nieszczęściu, a my od tamtego feralnego wieczoru nie możemy spać, ciągle się budzimy i w środku wszystko dygocze...a bezpośrednio po tym zdarzeniu, przez dobre 3 godziny nie mogłam uspokoić drżenia nóg, tak mi latały jak galareta. Nie życzę nikomu takiego przeżycia...

Miałaś wyrzut adrenaliny do organizmu i potem jak opadała to to dygotanie.....nerwy innym słowem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 18:38, 16 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
hankaandrus_44 napisał(a)
Ufff! Szczęściem nikomu nic się nie stało, a może przy okazji tui już nie będzie? a może coś innego na widoku.

Wasza czujność uratowała wiele w okolicy! Bo mogło być jak w kalifornii.


Widocznie Anioł Stróż czuwał nad całą sytuacją i powstrzymał nas przed wyjazdem.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:42, 16 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Ania111 napisał(a)

Amiu, trafnie rozpoznałaś, że jest to parzydło leśne. Mam 4 krzaczki, jedne rosną w słoneczku, inne w cieniu, a kwitną jednakowo obficie, pod warunkiem, że wiosenne przymrozki nie zetną łodyg.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:49, 16 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
sylwia_slomczewska napisał(a)
Muszla z ławeczką pięknie już obrosła, ale rondo mnie zachwyciło, ślicznie jest, choć koniczynki szkoda, ćma ją tak nadgryzła czy grzyb?

Muszla w tym roku tak się zagęściła, że nawet w deszczu nie kapało na głowę. Rondo jakoś każdego zachwyca, kto nas odwiedza...udało się...natomiast bukszpan, w koniczynce to oddzielna para kaloszy...ratowany przed grzybem przez calutki sezon, są miejsca, że nie chce się odrodzić, ale w innych powolutku pokazują się nowe listki więc może coś z niego będzie. Na razie szkoda mi go wywalać, ale jak nie odrośnie, to nie będzie wyjścia i trzeba będzie pomyśleć o czymś innym, by go zastąpić...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:51, 16 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
gosika67 napisał(a)
No no, bukiet jesienny aż się uśmiechnęłam. Migawki jesienne to tak-ładna złota polska jesień u Ciebie.

Pstrykałam fotki przez cały sezon i nawet nie wiedziałam, że tego tyle sie uzbierało, a jesień rzeczywiście cieszy kolorkami...Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:52, 16 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
hankaandrus_44 napisał(a)
Elisko, nic nie szkodzi! Całą zimę będziemy wracać do archiwum, Dobrze, że je mamy!

Pięknie zestawione rabaty!

Hanuś, to "archiwum" zdjęciowe trzymać będzie nas przez cała zimę, będzie co oglądać.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 19:00, 16 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja się do Ciebie na przyszły sezon upraszam o nasionka z tych ostróżekCudnie się ogród rozwija

Będę pamiętać o nasionkach ostróżek, po przekwitnięciu miałam ich sporo, ale rozdałam. łącznie z siewkami...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 19:03, 16 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
anna_grreen napisał(a)
Piękny ogród. Śliczne róże, bukszpanowa spirala mistrzostwo świata. Pozdrawiam.

Aniu, dzięki za pochwały, Ta spiralka, to nie bukszpan, a cis tak prowadzony, Co roku jedno pięterko więcej.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 19:18, 16 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
AsiaK_Z napisał(a)
Elisko, super! Kawał dobrej roboty. Rabaty jak z żurnala pięknie jest
I zapamiętaj Kochana, następnym razem po koperek tylko w ochraniaczach... choć on zdrowy to widac, że niebezpieczny

Ogród dziękuje za pochwały...a po koperek to rzeczywiście należy iść w ochraniaczach i jeszcze w kasku, bo licho nie śpi...Niebezpieczeństwo czycha wszędzie, nawet koperek pokazał "pazury"...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies