Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 15:10, 22 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
ElzbietaFranka napisał(a)





Witam piękny ogródek. Tyle bibelocikow, duperelkow fajnych nigdzie nie widziałam. Rośliny też bardzo ładnie dobrane i posadzone. Bardzo mi się podoba. U mnie takich bibelocikow nie ma ale wezmę się i za to,.

Piękne kloniki mam inne równie pięknie się przebarwiające rubrum "Brandywine", "Red Sunset",
October glory piękny nie mam go co znajdę to zawsze za wysoki i nie mogę przewieźć. Jesień jest piękna szkoda, że to już koniec.


U mnie kiedyś spalił się kompostownik. EM wywalił popiół z ogniska do kompostownika. Przyjeżdżamy za kilka dni po drodze wstąpiłam do sklepu i tak coś śmierdziało. EM mówi co za cholera znowu ktoś coś pali. Jedziemy po drodze zaczęło padać przyjeżdżamy na działkę a tu jeszcze większy smród.
Wychodzimy za świerki a tam unosi się dym tuje spalone bo przy kompostowniku tylko kompost sięntli.
Więc o pożar nie trudno. Bezmyślność może prowadzić do katastrofy wszędzie.

Pozdrawiam

Witaj Elu, klony mam dopiero od ubiegłego roku i jestem nimi zachwycona, szczególnie jesienią, bo te ich cudne kolorki nie pozwalają przejść obojętnie...
Współczuję strat z powodu spalonego kompostownika i tuj...z ogniem nie ma żartów...Nam kiedyś podczas sprawdzania lampek choinkowych, przed założeniem ich na choinkę,zapaliły się, te lampki, a tak szybko ogień szedł jak lont...w dywanie oczywiście wypaliła się momentalnie czarna smuga...od tamtego czasu zawsze dmucham na zimne, bo licho nie śpi...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:14, 22 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
W miniony piątek spadł pierwszy śnieżek, a po kilku godzinach już nie było po nim śladu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:17, 22 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Z jesiennego słoneczka najbardziej cieszyły się wielkie muchy oraz ptaszki, bo dostały jedzonko do karmników...w karmniku sikorki oraz sójka...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 15:21, 22 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Jeszcze nie ucichły echa pożaru u sąsiadki, a już sąsiad z drugiej strony uraczył nas sporym ogniskiem przy samych dużych drzewach, które rosną przy samej siatce granicząc z naszym ogrodem...denerwowałam się w duchu...nie udało mi się uchwycić tego wielkiego ognia, który pobłyskiwał przez gałęzie...Ich ognisko znajduje się bezpośrednio za tym dużym drzewem...ale wyobraźni jakoś brak...
że
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 17:49, 22 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Ludzie to naprawdę potrafią być bezmyślni.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 17:54, 22 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ludzie to naprawdę potrafią być bezmyślni.....

Mało powiedziane...nie obrazając nikogo...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Maly_Bialy_D... 23:13, 22 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Witam się u Ciebie Elisko w jakim rejonie mieszkasz? Jestem zaskoczona tym pierwszym śniegiem.
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Rumianka 12:57, 23 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Maly_Bialy_Domek napisał(a)
Witam się u Ciebie Elisko w jakim rejonie mieszkasz? Jestem zaskoczona tym pierwszym śniegiem.

Miło mi, że zajrzałaś do mojego ogrodu...a pierwszy śnieg to tylko w pomorskim, no bo gdzie... jak nie tu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Sylvatika 15:42, 23 lis 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 262
Rumianka napisał(a)
Pospacerowałam po Twoim wcale nie malutkim ogrodzie i bardzo podobają mi się wesoło kwitnące kwiatuchy...Fajnie, że dołączyłaś do naszego grona...będę tu zagladąć...



Eliso - dziękuję za odwiedziny i zapraszam
Bardzo mi miło było CB gościć, lubie Twój ogórd, masz cudne róże - takie wielkie - ile lat rosną?
Rozchodniki i jeszcze clematisy - też je uwielbiam; będę częstym gościem

Współczuję historii z pożarem, dobrze, że tylko tak sie skończyło...
pzdr
Sylvatika
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Maly_Bialy_D... 23:11, 23 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Rumianka napisał(a)

Miło mi, że zajrzałaś do mojego ogrodu...a pierwszy śnieg to tylko w pomorskim, no bo gdzie... jak nie tu...

No widzisz, a ja obstawiałam wschodnie rubieże
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies