Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

BasiaLT 20:39, 17 lis 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Normalnie w szoku jestem jak przeczytałam twoją opowieść. Przecież to trzeba kompletnie rozumu nie mieć żeby sypać popiół pod drzewa.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Ania111 21:03, 17 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Rumianka napisał(a)
Całą radość z pobytu na działce zabrało przerażenie z powodu pożaru u sąsiadki...Stało się to w minioną środę 11 listopada ok godz, 20. Zamierzaliśmy jechać do domu w tym dniu, ale zapowiedź jeszcze słonecznej pogody powstrzymała nas jeszcze na kilka dni...i całe szczęście, bo cała okolica mogła pójść z dymem. Mąż oglądając telewizję, zauważył, że u sąsiadki obok, zapaliło się drzewo przylegające niemalże do jej domu...Ja szybko wzywałam straż pożarną, a eM z węża zaczął lać wodę na drzewa przylegające tuż przy naszym ogrodzeniu, czyli stykające się z naszymi...ogień trawił wszystko dosłownie w ułamkach sekund...Sąsiadka była w środku w domu ze swoją mamą i o niczym nie wiedziała(jak później mówiła, że mama słabo słyszy i telewizor grał głośno), bo okna szczelnie zasłonięte, dokrzyczeć się i dowołać nie dało rady w żaden sposób, chociaż darliśmy się na całe gardło, dzwonka przy bramie nie ma, numeru telefonu nie dała nam ( mieszka tam 0d niespełna 3 lat i z nikim nie utrzymuje kontaktów)...a ogień był powyżej domu...Ale szybko przyjechały 3 jednostki straży pożarnej i na szczęście ugasili ogień...Spłonęło 13 drzew, tuj dość wysokich...dom ocalał...Drzewka, które dzieliły nas od ognia zostały tylko 4 od naszej strony, dzięki temu, że dostały sporo wody...Od czego powstał pożar? Nie wiemy, ale leży pod drzewkami wyrzucany popiół...



O MATKO !!!
Dobrze ,że nikomu się nic nie stało ,
Aż nie chcę myśleć co by się stało jakbyście wyjechali wcześniej

Dobrze ,że to już za wami
i oczywiście za sąsiadką
____________________
Ania Spelnione marzenie
Rumianka 21:55, 17 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10195
eda napisał(a)


Witaj to cieszę się bardzo bo lubię takie ratownicze opowieści bardzo ciekawy okaz ja mam ten zwykły bordowy już dobrych parę lat nawet już nie pamiętam od kiedy ale długo Twój ma już 14 lat ? szmat czasu no.... czas tak szybko leci .A tniesz może ? ja mojego jestem już zmuszona bo tak się rozrasta ładny był drobniejszy i bardziej kwitł teraz to bardziej liście dekoracyjne póki jeszcze nie spadły ...
buziaki )

Jak wyglądał mój 12 letni wówczas perukowiec, to musiałabym pogrzebać w wątku, a teraz co rośnie od 2-ch lat, to są szczątki tego uratowanego i uwolnionego od podziemnego pnia.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:02, 17 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10195
BasiaLT napisał(a)
Normalnie w szoku jestem jak przeczytałam twoją opowieść. Przecież to trzeba kompletnie rozumu nie mieć żeby sypać popiół pod drzewa.

Jak widać można być całkowicie bezmyślnym i z całkowitym brakiem wyobraźni...ale już wcześniej dochodziło do różnego rodzaju ekscesów w wykonaniu tejże osoby...że głowa mała...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:06, 17 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10195
Ania111 napisał(a)



O MATKO !!!
Dobrze ,że nikomu się nic nie stało ,
Aż nie chcę myśleć co by się stało jakbyście wyjechali wcześniej

Dobrze ,że to już za wami
i oczywiście za sąsiadką

Mam wrażenie, że nas poruszyła bardziej cała ta sytuacja, niż sąsiadkę...Że też nam się taka trafiła, a poprzednicy, którzy jej sprzedali tę działkę byli wspaniałymi ludźmi, szkoda że już ich tu nie ma...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
basia3012 23:46, 17 lis 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9430
Elisko, ogród i latem i jesienią przepiękny. Dekoracje również. Pomysłowo i ze smakiem wszystko zrobione. Bardzo ładnie.
O pożarze przeczytałam. Oj, mogło być źle.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Rumianka 18:17, 18 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10195
basia3012 napisał(a)
Elisko, ogród i latem i jesienią przepiękny. Dekoracje również. Pomysłowo i ze smakiem wszystko zrobione. Bardzo ładnie.
O pożarze przeczytałam. Oj, mogło być źle.

Ogród dziękuje za uznanie, widzę, że ucieszył się z pochwał...ja zresztą też. Dekoracje lubię takie naturalne, fajnie robić coś z niczego...wówczas największa satysfakcja.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:35, 18 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10195
Stałam się posiadaczką tej oto półeczki, którą wynorałam u koleżanki w piwnicy - z węgla,,, tak, tak z węgla...Była nim przysypana niemalże cała, ale już po wystającym fragmencie uznałam, że to perełka. I nie myliłam się...Miała 4 warstwy różnych farb, dłuugo musiałam ją czyścić, by doprowadzić do jako takiego wyglądu...Udało się i żeby ją odnowić to tylko "postraszyłam" delikatnie białą farbą, by widać było jej niedoskonałości...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
GorAna 19:03, 18 lis 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16029
Elisko, półka rewelacja, sama taką bym przygarnęła
O pożarze czytam i słów mi brak....jak wielka jest bezmyślność ludzi.....
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Rumianka 19:05, 18 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10195
Po całosezonowym pobycie na działce ciężko się przyzwyczaić do siedzenia w domu...Ograniczam wszelkie wyjścia do minimum...na zakupy tylko raz w tygodniu, bo po cóż tam się szwendać bez potrzeby...Odzwyczaiłam się, przebywając na wsi, od jeżdżących na sygnale karetek pogotowia, które tutaj są normą. Słyszy się je po kilkanaście razy dziennie. Będąc na wsi wychodziliśmy sobie po 2 razy dziennie na spacery, a tu pozostaje mały spacereczek po ogrodzie i tyle. Książka, telewizor, komputer...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies