Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Basieksp 19:53, 18 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10164
Te przecieki to przez nieszczelne okna? woda skrapla się na szybach i spływa , czy to jakiś przeciek z zewnątrz?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 20:10, 18 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10164
Jeśli z zewnątrz woda się dostaje, to sprawdźcie czy są drożne odwodnienia, takie otworki w ramie okna i na zewnątrz. Woda powinna sobie tymi odwodnieniami wypłacić na zewnątrz, nie wiem czy dobrze to opisałam.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 22:14, 18 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Basiu, z oknami jest wszystko w porządku. Em oderwał listwy podsufitowe, gdyż tam sączyła się woda. Okazało się, że szczelina miedzy ścianką nad oknami a sufitem wypełniona była pianką montażową, która po docięciu wygląda jak chleb, czyli ma pełno dziurek i to właśnie tam zlokalizowaliśmy mnóstwo przecieków. Woda czasem kapie, a czasem spływa po ścianie, następnie po szybach, aż na dół...W miejsce pianki eM dał uszczelniacz dekarski, ale zanim to przyschnie, to woda dalej będzie się sączyć...Zrobił się niesamowity kłopot...
Trzy łagodne zimy przeszły bez komplikacji, a ta czwarta obecna, daje popalić i mimo zwalonego śniegu z dachu, leży tam gruba warstwa lodu, która powoli próbuje roztapiać się, a woda zawsze znajdzie najdziwniejsze miejsca do przecieków. Na domiar złego dach jest od strony północnej, więc proces topnienia lodu wydłuży się.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 23:01, 18 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10164
Myślałam, że to wina okien, na uszczelnieniach się nie znam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 12:52, 19 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Basieksp napisał(a)
Myślałam, że to wina okien, na uszczelnieniach się nie znam

Niezależnie od wszystkiego, po Twojej sugestii z odwodnieniami, przelałam je dziś gorącą wodą i okazało się, że niektóre były zamarznięte w środku. Dzięki Ci kochana za taką podpowiedź. Dopóki mrozy, to codziennie trzeba sprawdzać ich drożność..
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 13:00, 19 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10164
Rumianka napisał(a)

Niezależnie od wszystkiego, po Twojej sugestii z odwodnieniami, przelałam je dziś gorącą wodą i okazało się, że niektóre były zamarznięte w środku. Dzięki Ci kochana za taką podpowiedź. Dopóki mrozy, to codziennie trzeba sprawdzać ich drożność..


Cieszę się, że choć trochę mogłam pomóc
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 13:02, 19 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Wyściskam Cię za to...cmok, cmok...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 13:11, 19 lut 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10164
Rumianka napisał(a)
Wyściskam Cię za to...cmok, cmok...


____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 16:27, 20 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Dziewczyny zaczynają ścinać trawy i łodygi bylin, a u mnie zalegają góry śniegu...kiedy to się stopi? Zdjęcia z dzisiaj...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hankaandrus_44 16:39, 20 lut 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Jak jest plus, to nie trzeba ubijać tylko rozrzucać.
Miłego dnia
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies