Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 18:07, 01 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Basieksp napisał(a)
U nas śnieg też tak sypał, masz rację, w innych rejonach czasami topniał a u nas nic, tylko dosypywało, ale rośliny przynajmniej były pod pierzynką, jak mrozy nastały

Stary śnieg stopniał i powiało wiosną, ale prognozują ponowne mrozy i opady śniegu...zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, a każdemu już ogródkowanie w głowie...No cóż, to jeszcze czas zimowy...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 18:59, 01 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Ale ja myślę, że nawet jak przyjdzie jakieś ochłodzenie to na krótko i łagodnie, mamy już marzec oj tak sobie wmawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 19:37, 01 mar 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Też tak sobie wmawiam, że jeszcze 3 tygodnie i będzie ciepło.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Rumianka 22:04, 01 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Basieksp napisał(a)
Ale ja myślę, że nawet jak przyjdzie jakieś ochłodzenie to na krótko i łagodnie, mamy już marzec oj tak sobie wmawiam

Dobrze by tak było, bo już narzędzia ogrodnicze się grzeją i palą do roboty...
U mnie roztopy nie narobiły szkód w ogrodzie, to znaczy nie ma miejsc zalanych wodą, bo moja gleba to piaseczek ze żwirowni, więc wszystko przelatuje w głąb...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:09, 01 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
hankaandrus_44 napisał(a)
Też tak sobie wmawiam, że jeszcze 3 tygodnie i będzie ciepło.

Jesteśmy spragnieni już ciepełka...praca w ogrodzie podbuduje nas na dobre. A jak już zawitam do sklepu ogrodniczego, to uznam że wiosna zagościła na całego... Już w czasie sobotniego ogniska poczułam, że wiosna stoi za naszymi plecami...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 11:01, 02 mar 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Byłam wczoraj w ogrodniczym. Dopiero się przestawia z zimy na wiosnę , wszystko "w powijakach".
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 18:58, 02 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Joku napisał(a)
Byłam wczoraj w ogrodniczym. Dopiero się przestawia z zimy na wiosnę , wszystko "w powijakach".

Widzę Jolu, że nie tylko ja myślę o wiosennych zakupach ogrodowych... Ten, w którym się zaopatruję jeszcze był zamknięty, niebawem wszystko ruszy, ale zapowiadają jeszcze mrozy. Będąc wczoraj w Cast....zauważyłam wózek pełniuteńki prymulek tak kolorowych, że chyba nigdy dotąd takiej ilości nie widziałam...Już ruszyłam w ich kierunku, ale eM "przywołał mnie do porządku" i przypomniał po co przyjechaliśmy...nawet nie zdołałam dotknąć tych kwiatków... A nasze zakupy to listwy wykończeniowe, klej, silikon itp...na ten nieszczęsny nasz przeciek...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:35, 04 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Po 3 tygodniach męki i walki z przeciekami, udało sie doprowadzić do porządku...najtrudniej było znaleźć odpowiednie listwy wykończeniowe, bo tamte uległy znacznemu zniszczeniu przy odrywaniu...żeby dojść do miejsca przecieku wody...

Nasza żółwiczka Żuczka poczuła wiosnę i złożyła 4 jaja, nie wiem czy to już koniec, bo kilka lat temu najwięcej złożyła w ciągu miesiąca 25 szt...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Joku 18:46, 04 mar 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
To ile małych żółwi będzie? Jest szansa na przychówek?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 18:59, 04 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Jolu to nie takie proste...a w dodatku jeden żółw wystarczy,,,to długowieczne zwierzaczki...dla tego co mamy i tak trzeba będzie w przyszłości szukać dobrego opiekuna...Żółwie żyją po 300 lat, a takie w domowym akwarium, to też z 70 lat pożyją, a nasza Żuczka ma obecnie 27 lat...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies