Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 18:42, 23 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10194
Szymka napisał(a)


Musiałam to zobaczyć na własne oczy

Jestem w trakcie czytania Twoich początków.
Po lekturze kolejnego wątku stwierdzam,że początki mamy wszyscy takie same
I najczęściej używane słowo, to - pierwsze

Nawieźliśmy 80 wywrotek ziemi odkrywkowej (z przewagą piachu bo taniej) ze żwirowni, a na wierzch 10 wywrotek czarnoziemu...
Z tej ilości zwiezionej ziemi sama rozgarnęłam 6 wywrotek usypując ok 2 m pas przy płocie, wytyczając tym samym poziom, oraz by przy wyrównywaniu działki koparka nie podjeżdżała za blisko płotu. Widziałam jak u sąsiada koparkowemu nieopatrznie tak się przydarzyło, że zerwał kawał płotu przy zawracaniu...
U mnie koparka i tak miała co robić...bo po odjęciu tych "moich" 6 wywrotek, zostało do rozrzucenia jeszcze 84...Sama zabrałam się wtedy za taką robotę, bo eM wyjechał do pracy, a mnie było szkoda czasu na próżne czekanie na męską siłę...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Karllo 00:24, 28 lut 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Zima naprawdę w tym roku była uogólniając w prawie całej Polsce oprócz północnego zachodu jedną z najbardziej śnieżnych od około 4 lat. Przynajmniej uzupełniła zasoby wody po ostatnich 3 letnich dłuższych suszach. Ale pięknie wyglądają te rośliny, iglaki obsypane śniegiem, to ma swój urok, aniżeli szarość bez śniegu. W jakiej miejscowości mieszka Pani na Mazowszu, że aż tyle śniegu w tym roku leżało?
____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
Basilikum 10:10, 28 lut 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Niesamowite ile my pracy w nasze ogrody wkladamy. Ale potem mamy za to taki maly raj na ziemi

jak snieg stopnial juz??
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Rumianka 14:26, 28 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10194
Karllo napisał(a)
Zima naprawdę w tym roku była uogólniając w prawie całej Polsce oprócz północnego zachodu jedną z najbardziej śnieżnych od około 4 lat. Przynajmniej uzupełniła zasoby wody po ostatnich 3 letnich dłuższych suszach. Ale pięknie wyglądają te rośliny, iglaki obsypane śniegiem, to ma swój urok, aniżeli szarość bez śniegu. W jakiej miejscowości mieszka Pani na Mazowszu, że aż tyle śniegu w tym roku leżało?

Z tym śniegiem to racja...roztapiając się nawilży ziemię, która bardzo potrzebuje wody...Krajobraz wyglądał pięknie z tymi czapami śniegowymi...A co do zamieszkania, to ja nie mieszkam na Mazowszu lecz na północy kraju, w okolicy Trójmiasta. Śnieg sypał i sypał,tak jakby zapomniał o innych zakątkach kraju...ale już w większości stopniał...Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 14:30, 28 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10194
Basilikum napisał(a)
Niesamowite ile my pracy w nasze ogrody wkladamy. Ale potem mamy za to taki maly raj na ziemi

jak snieg stopnial juz??

Witaj Iza...tak, całkiem śnieg stopniał w przydomowym ogrodzie, natomiast na działce jeszcze w zacienionych zakątkach leży i ociąga się z topnieniem. Udało mi się przyciąć tawuły, rozchodniki, a eMuś przyciął maliny oraz winorośl...Mieliśmy też ognisko zimowo-wiosenne...ptaszki śpiewają, słoneczko przyświeca i od razu weselej...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 21:50, 28 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
No i super, że nastrój już lepszy . Teraz już będzie coraz lepiej
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
hankaandrus_44 21:56, 28 lut 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
No to juz piękniej będzie z każdym dniem. Oby zdrowie tylko było. A przecieki zlikwidowane, czy grubsza jednak robota czeka przy tym?
Trzymam kciuki, żeby sie udało bez większych kłopotów. Miłego tygodnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Rumianka 22:06, 28 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10194
Agatorek napisał(a)
No i super, że nastrój już lepszy . Teraz już będzie coraz lepiej

Od razu lepszy humorek, gdy popracowałam w ogrodzie...zakwasy chciały być, ale odpuściły...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:12, 28 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10194
hankaandrus_44 napisał(a)
No to juz piękniej będzie z każdym dniem. Oby zdrowie tylko było. A przecieki zlikwidowane, czy grubsza jednak robota czeka przy tym?
Trzymam kciuki, żeby sie udało bez większych kłopotów. Miłego tygodnia.

Haniu, na razie nie cieknie...śnieg i lód na dachu stopniał, to przeciek się skończył...Jednakże eMuś uszczelnił wszystkie możliwe miejsca od środka. Dawał uszczelniacz dekarski, który całkowicie nie wysycha, i jest zawsze miękki. Można go palcami wcisnąć bardziej w głąb, no i najważniejsze, że pracuje razem z konstrukcją...kurczy się i rozpręża w zależności od temperatury. Koszty będą, bo już są wydatki na ten uszczelniacz, a jeszcze teraz wszystkie miejsca musimy zakryć nowymi listwami, bo tamte przy odrywaniu uległy sporemu zniszczeniu...Ale czort z wydatkami, najważniejsze, żeby nie przeciekało.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 10:07, 01 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
U nas śnieg też tak sypał, masz rację, w innych rejonach czasami topniał a u nas nic, tylko dosypywało, ale rośliny przynajmniej były pod pierzynką, jak mrozy nastały
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies