Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Basieksp 20:00, 04 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
A to ci Żuczka
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 21:13, 04 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Rumianka napisał(a)

Widzę Jolu, że nie tylko ja myślę o wiosennych zakupach ogrodowych... Ten, w którym się zaopatruję jeszcze był zamknięty, niebawem wszystko ruszy, ale zapowiadają jeszcze mrozy. Będąc wczoraj w Cast....zauważyłam wózek pełniuteńki prymulek tak kolorowych, że chyba nigdy dotąd takiej ilości nie widziałam...Już ruszyłam w ich kierunku, ale eM "przywołał mnie do porządku" i przypomniał po co przyjechaliśmy...nawet nie zdołałam dotknąć tych kwiatków... A nasze zakupy to listwy wykończeniowe, klej, silikon itp...na ten nieszczęsny nasz przeciek...


Jeszcze zdążysz zrobić i zakupy ogrodowe .

A długo trzeba czekać teraz na małe żółwiki?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rumianka 22:24, 04 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
W warunkach domowych trzeba nagrzewać żarówką te jajka przez 70 dni, nie gasząc ani na chwilę. Jajka muszą leżeć na wilgotnym, cały czas, piasku. W tym celu układa się je w formie po lodach wypełnionym mokrym piaskiem, przykrywkę natomiast trzeba umieścić z boku pod kątem 45 stopni...na tejże przykrywce skrapla się woda parująca z wilgotnego pisku, spływa po tej pochyłej powierzchni z powrotem do piasku...nie może natomiast żadna kropla spaść na jajo, bo ono wówczas obumiera...pilnowania jest od groma i ciut, ciut...dlatego nie bawimy się w takie zabawy...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 00:46, 05 mar 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elisko, dobrze, że udało się naprawić szkody po przeciekach
Z wodą w instalacji elektrycznej też miałam przygodę, leciała po żyrandolu i też byliśmy wtedy w domu
Też mnie kusiły piękne prymulki z Casto i też nie kupiłam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 22:15, 05 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
To zdjęcia z dzisiaj...miała być wiosna, a tu klops...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:19, 05 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
gogo napisał(a)
Elisko, dobrze, że udało się naprawić szkody po przeciekach
Z wodą w instalacji elektrycznej też miałam przygodę, leciała po żyrandolu i też byliśmy wtedy w domu
Też mnie kusiły piękne prymulki z Casto i też nie kupiłam

Z wodą i prądem nie ma żartów...sporo strachu potrafią napędzić takie zdarzenia.
Może i dobrze, że kwiatki nie kupione, bo znowu biało za oknem...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 23:27, 05 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Aż tak biało się u Was zrobiło? Ale jakby miał być większy mróz to pewnie lepiej. U mnie w nocy przypudrowało, rano stopniał. W dzień było +5st, słońce i lekki wiaterek. Ale nic nie robiłam w ogrodzie, byłam z wnukami, pomyłam okna w domu i przearanżowałam ( z małą pomocnicą) pokój, bo przyjechała nowa kanapa... i wiosennie: zielono zrobiło się w domu
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 15:59, 06 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Oj biało, biało Aniu...Na dodatek przenikliwe zimno, nie ma co marzyć o jakichkolwiek pracach w ogrodzie. Dwa dni temu też umyłam część okien, ale niecała połowa jeszcze została...Od razu w domu przejaśniało (tam gdzie umyte).
Przestawiłam kwietniki z pokoju do pokoju i już mi ulżyło...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 17:00, 06 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
To mówicie, że czas myć okna?
Nie chce mi się. Ale muszę. Może się zbiorę niedługo .

U nas bez śniegu i słonecznie, chociaż oczywiście jeszcze nie za ciepło.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 17:17, 06 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
A ja narzekam, że u nas zimno teraz się zrobiło, a u Was biało ale to ostatni podmuch zimy od środy ma być cieplej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies