Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 17:19, 25 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja tak kupiłam rok temu moje na obwódkę przed warsztatem, pięknie rosną, wszystkie się przyjęły, do przeniesienia mam tylko jednego najbliżej rynny i ma za mokro, bo teraz leje co trochę.

Znalazła w ofercie jeszcze lepszą cenę bo 3 zł/szt, ale warunek, że trzeba kupić 300szt, a mnie potrzeba 100...jest podany nr telefonu więc zadzwonię jutro i zapytam, może sie uda?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 17:21, 25 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
zawitka napisał(a)
Eliza nie wycinaj jeszcze chorych gałązek bo......U mnie ćma zaatakowała buksy tak że pozbyłam się prawie 300 buksów ale miałam tak chore że zostały suche badyle i szkoda że wywaliłam bo z tych łysych zostawiłam jednego takiego całkiem bez liści i zabrałam się do roboty .zostawione zielone i tego suchego dobrze przycięłam potem strumieniem silnym wody umyłam wszystko zgrabiłam i wyczyściłam , wysuszyłam i dobrze spryskałam Lepinoxem bo na ćmę tylko to działa. Po kilku dniach spryskałam jeszcze raz dokładnie w środku i na zewnątrz iiiii czekałam .Do dziś mam zdrowe i ładne buksy .Ten łysy odbił po całości i jest ładny. Tak że bez pośpiechu wyciąć zawsze zdążysz . Powodzenia.

Halinko, z tymi bukszpanami tak już czekałam 2 sezony, ale ciągle biję się z myślami, zanim go wywalę, tak naprawdę to mi szkoda...a nóż odrośnie?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 17:21, 25 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
greg66 napisał(a)
Forsycja ma bardzo ładny odcień żółtego taki bardzo słoneczny. U mnie też

Moja forsycja już wiekowa, ale ciągle zachwyca...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 17:25, 25 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Milka napisał(a)

Może suchodrzew albo laurowiśnie, bardzo zimno u was, bo nie wiem czy dadzą radę. Pewniaki to oczywiście cisy i poleciłabym ci cis Brzeg.
Różowe hiacynty uwielbiam, mam wszelkie tonacje

Laurowiśnia nie daje rady u mnie...sadziłam 3-krotnie i po zimie już nie żyła... Suchodrzew mam ala taki który rośnie "rozetowo" więc do cięcia na żywopłocik nie będzie miał dobrze. Te cisy ciągle chodzą mi po głowie.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ElzbietaFranka 23:29, 25 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Rumianka napisał(a)
w przydomowym szał pierwiosnków i hiacyntów...






Ale wiosny powyżej piękne te pierwiosnki. Chodzę po wątkach i myślę ile mi jeszcze wszystkiego brakuje, ale powoli do celu.
Ta gwiaździsta różowa piękna.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 12:32, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
ElzbietaFranka napisał(a)


Ale wiosny powyżej piękne te pierwiosnki. Chodzę po wątkach i myślę ile mi jeszcze wszystkiego brakuje, ale powoli do celu.
Ta gwiaździsta różowa piękna.

Pozdrawiam

Elu, ja nieraz też tak mam, że chciałabym więcej roślin...ale i tak wszystkiego mieć nie można...no włąściwie można, tyle, że zrobiłby się za duży busz...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 12:33, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Po nocnym przymrozku magnolia ma część brązowych kwiatów...siekło też część clematisów...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 12:35, 26 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Oj Jeszcze dwie noce takie...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 12:39, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
sylwia_slomczewska napisał(a)
Oj Jeszcze dwie noce takie...

Mam takiego nerwa na tę pogodę... nic w ogrodzie nie można działać.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hankaandrus_44 13:32, 26 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Wszyscy tak mamy, Elisko, nie ma zmiłowania, trzeba czekać.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies