Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 22:27, 23 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Sylwia, powiem Ci, że podsunęłaś pomysł wyjątkowy z tym bukszpanem...
Nie wpadłam na to, myślę więc, że może to się udać...bez dodatkowej roboty i kosztów, warunek, że cholerna ćma nie zeżre go do końca...( a jak tak się stanie, to wówczas wywalę wszystko). Całą winę za taki stan bukszpanu przypisuję sobie, bo chyba za gęsto posadziłam młode sadzonki, a one rozrastając się zagęściły obwódkę na maxa. Ćma i ewentualny grzyb miały więc warunki do rozprzestrzeniania i stało się, jak się stało.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 13:09, 24 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Udało mi sie kupić pełne czerwone stokrotki...były jeszcze białe i różowe, ale te wołały do mnie z daleka... No i czeka do posadzenia drugi clematis The president.

a na działce też kwitna hiacynty...same różowe...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
basia3012 17:39, 24 kwi 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Elisko, super pomysł ze sprężynami. Koniczynkę podziwiam ale szkoda tych środkowych gałązek. Sylwia ma dobry pomysł. Można spróbować.
A mufinka cisowa piękna. Dzieło sztuki ogrodowej.
Zakupy, same wskakujące do koszyka to jest to co lubię. najbardziej.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Rumianka 18:10, 24 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Basiu, byliśmy dziś na działce, ale wróciliśmy z powodu lodowatego wiatru. Obejrzałam setny raz tę obwódkę bukszpanową i z żalem stwierdzam, że chyba nie da się jej uratować w żaden sposób, bo wygląda okropnie, za każdą wizytą coraz gorzej. Fragmenty zielone na obwódce są wielkości 10-15 cm, a reszta co kawałek porażona...już nie wiem właściwie czym, czy ćmą, czy chorobą grzybową, czy jednym i drugim...
W ogrodniczym oglądałam cis na ewentualną wymianę...ale to odpada, ponieważ sadzonki w doniczkach są w cenie 18 i 20 zł, a mnie potrzeba 100 szt. Ciągle zastanawiam się, co można by posadzić w zamian...tawułę japońska - ma śliczne liście, ale zimą łysa, trzmielinę żółto-zieloną - dość ciężka do formowania bo gałązki się rozchylają, berberys Admiration - cholerka kłujący i też łysy zimą...brakuje mi już pomysłu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 21:40, 24 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Po 5 zł
https://allegro.pl/oferta/i4-cis-posredni-hicksii-taxus-media-p9-10525577485

odrobinkę drożej inny
'https://allegro.pl/oferta/cis-pospolity-sadzonki-15-30-taxus-bacata-zywoplot-9570207237

Cis wcale tak wolno nie rośnie moje w ciągu jednego sezonu mimo cięcia podwoiły masę zieloną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 21:59, 24 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Dzięki Sylwia za podpowiedź...nie kupuje nigdy przez internet i nawet tam nie szulałam...ale znalazłam nr telefonu więc zorientuję się...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 00:08, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Ja tak kupiłam rok temu moje na obwódkę przed warsztatem, pięknie rosną, wszystkie się przyjęły, do przeniesienia mam tylko jednego najbliżej rynny i ma za mokro, bo teraz leje co trochę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zawitka 08:09, 25 kwi 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Eliza nie wycinaj jeszcze chorych gałązek bo......U mnie ćma zaatakowała buksy tak że pozbyłam się prawie 300 buksów ale miałam tak chore że zostały suche badyle i szkoda że wywaliłam bo z tych łysych zostawiłam jednego takiego całkiem bez liści i zabrałam się do roboty .zostawione zielone i tego suchego dobrze przycięłam potem strumieniem silnym wody umyłam wszystko zgrabiłam i wyczyściłam , wysuszyłam i dobrze spryskałam Lepinoxem bo na ćmę tylko to działa. Po kilku dniach spryskałam jeszcze raz dokładnie w środku i na zewnątrz iiiii czekałam .Do dziś mam zdrowe i ładne buksy .Ten łysy odbił po całości i jest ładny. Tak że bez pośpiechu wyciąć zawsze zdążysz . Powodzenia.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
greg66 13:55, 25 kwi 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Forsycja ma bardzo ładny odcień żółtego taki bardzo słoneczny. U mnie też
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Milka 14:17, 25 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rumianka napisał(a)
Basiu, byliśmy dziś na działce, ale wróciliśmy z powodu lodowatego wiatru. Obejrzałam setny raz tę obwódkę bukszpanową i z żalem stwierdzam, że chyba nie da się jej uratować w żaden sposób, bo wygląda okropnie, za każdą wizytą coraz gorzej. Fragmenty zielone na obwódce są wielkości 10-15 cm, a reszta co kawałek porażona...już nie wiem właściwie czym, czy ćmą, czy chorobą grzybową, czy jednym i drugim...
W ogrodniczym oglądałam cis na ewentualną wymianę...ale to odpada, ponieważ sadzonki w doniczkach są w cenie 18 i 20 zł, a mnie potrzeba 100 szt. Ciągle zastanawiam się, co można by posadzić w zamian...tawułę japońska - ma śliczne liście, ale zimą łysa, trzmielinę żółto-zieloną - dość ciężka do formowania bo gałązki się rozchylają, berberys Admiration - cholerka kłujący i też łysy zimą...brakuje mi już pomysłu...

Może suchodrzew albo laurowiśnie, bardzo zimno u was, bo nie wiem czy dadzą radę. Pewniaki to oczywiście cisy i poleciłabym ci cis Brzeg.
Różowe hiacynty uwielbiam, mam wszelkie tonacje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies