Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

sylwia_slomc... 09:23, 06 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Żeby tka moja cebulica siać się chciała... ech. Pogoda straszne figle w ty sezonie płata, u nas ostatnio stale głowę urywa wiatrem. A jak nie wieje to leje. Ciepło jak nigdy dotąd, choć 24 lata temu były takie święta, że mój roczny syn gonił w podkoszulku na ramiączkach i majtkach po polu. Masz pomysł czym by zastapić rzywopłot z bukszpanu na coś co nie rośnie wyżej niż do kolan i do tego szybko rośnie? i żeby nie trzeba było ciąć co miesiąc? Miałam zamiennik z suchodrzewu robić, ale po tej zimie straciłam prawie wszystkie. Przetrwały bez uszczerbku 10 lat i różnorakie zimy o wiele mroźniejsze i bezśnieżne, a tej nie przetrwały...mimo, ze teraz już ogród od wiatrów osłonięty mocno.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 17:06, 06 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Alija napisał(a)
Bardzo hiacyntowo u Ciebie, ależ musi pachnieć. Miejsce na posiadówki kawowe bardzo fajne, szkoda,
że mieszkasz na drugim końcu Polski.
Bardzo podoba mi się powojnik montana, widać, że u Ciebie się zadomowił. Ja próbowałam sadzić go dwa razy,
niestety próby się nie powiodły.

Oj tak...zapach cudowny...a posiadówkowe patio czeka...mówisz drugi koniec Polski...ileż to roboty wsiadasz i za kilka godzin jesteś...
Powojnik Montana u mnie jest bezproblemowy, daliśmy mu kratki do wspinania, a on rozszalał się i poszedł na dach patio...jest piękny, gdy kwitnie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 17:13, 06 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Magara napisał(a)
Kaczki mnie rozczuliły
Domyślam się, że cała ta woda to nierozwiązywalny megaproblem, ale są jednak jakieś pozytywy
U nas znowu leje, od dwóch godzin pompa totalna. Nie jest wykluczone, że rano i u mnie kaczki się będą taśtać

Jeszcze trochę ciepłych dni i problem stojącej wody powinien zniknąć...czekamy na to, bo studnia chłonna pełna...przez kilka lat na suchym dnie mieszkały żaby, jak się tam dostały nie wiadomo, studnia na 3 kręgi...służy jako zbieranie wody z opaski perforowanej rozłożonej wokół domu...całe szczęście że tak murarze nam zrobili, bo gdyby nie to, woda wylazłaby w piwnicy i garażu...
Wczoraj u nas też lało jak głupie...droga bajorowata jak poprzednio...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 17:16, 06 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Wafel napisał(a)
O kurczę, tzn. o kaczko! Ale kałuża!

Teraz już jest mniejsza ta kałuża, ale była mega wielka...w ciągu 18 lat zdarzyło się to pierwszy raz. Nieraz było trochę wody u sąsiadów, ale wsiąkała szybko i było po problemie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 17:19, 06 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
sylwia_slomczewska napisał(a)
Żeby tka moja cebulica siać się chciała... ech. Pogoda straszne figle w ty sezonie płata, u nas ostatnio stale głowę urywa wiatrem. A jak nie wieje to leje. Ciepło jak nigdy dotąd, choć 24 lata temu były takie święta, że mój roczny syn gonił w podkoszulku na ramiączkach i majtkach po polu. Masz pomysł czym by zastapić rzywopłot z bukszpanu na coś co nie rośnie wyżej niż do kolan i do tego szybko rośnie? i żeby nie trzeba było ciąć co miesiąc? Miałam zamiennik z suchodrzewu robić, ale po tej zimie straciłam prawie wszystkie. Przetrwały bez uszczerbku 10 lat i różnorakie zimy o wiele mroźniejsze i bezśnieżne, a tej nie przetrwały...mimo, ze teraz już ogród od wiatrów osłonięty mocno.


U mnie suchodrzew wyrósł jak szalony i obgoliłam go przed świętami, gałązek było bardzo dużo, szkoda, że wywaliłam, bo on pięknie ukorzenia się z badylków i mogłam Ci wysłać, gdybym wiedziała wcześniej.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 00:38, 07 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Ale kolorów , cudownie!
Ta Twoja magnolia ma piękny kolor ❤️.

Widziałam kaczkę w kałuży. Znaczy się, nic się nie poprawiło, jeśli chodzi o wodę na drodze?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 10:20, 07 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
Fajne te kaczki ale to daje wyobrażenie ile wody napadało, u nas na łąkach też jeszcze cały czas wodą stoi, gdzie w poprzednich latach jej nie było, w sumie mi to nawet się podoba, trochę krajobraz się zmienił
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 18:36, 07 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Agatorek napisał(a)
Ale kolorów , cudownie!
Ta Twoja magnolia ma piękny kolor ❤️.

Widziałam kaczkę w kałuży. Znaczy się, nic się nie poprawiło, jeśli chodzi o wodę na drodze?

Magnolię chciałam kiedyś perzesadzić, ale wyczytałam ze nie lubi grzebania w korzeniach. Została i kwitnie. Juz tam zostanie.
Woda, jak to woda...raz przesycha, a jak leje to przybywa i tak w kółko.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 18:41, 07 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10277
Basieksp napisał(a)
Fajne te kaczki ale to daje wyobrażenie ile wody napadało, u nas na łąkach też jeszcze cały czas wodą stoi, gdzie w poprzednich latach jej nie było, w sumie mi to nawet się podoba, trochę krajobraz się zmienił

Kaczki fajne...coś sobie gadały pływając, dlatego zwróciłam na nie uwagę...Sąsiedzi przyjechali popatrzyli, pokiwali głowami i w tył zwrot i pojechali...i po robocie, Oni i tak zbytnio nie przykładają się do prac ogrodowych, a wygląd ogrodu jak widać jest im zawsze obojętny...Porównując nasze sąsiadujące ze sobą ogrody, mój, powiem nieskromnie, wypada na piątkę...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 20:41, 07 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
Rumianka napisał(a)

Kaczki fajne...coś sobie gadały pływając dlatego zwróciłam na nie uwagę...Sąsiedzi przyjechali popatrzyli, pokiwali głowami i w tył zwrot i pojechali...i po robocie, chociaż oni i tak zbytnio nie przykładają się do prac ogrodowych, a wygląd ogrodu jak widać jest im obojętny...Porównując nasze sąsiadujące ze sobą ogrody, mój, powiem nieskromnie, wypada na piątkę...


No pewnie, że piątka się należy a sąsiedzi przynajmniej kaczek nie wypłoszyli
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies