Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

Luki 22:21, 13 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witam wszystkich ponownie
Jak już zapewne niektórym wiadomo jestem w trakcie zakładania drugiego ogrodu "za płotem" u siostry także daleko nie mam i po części będę mógł mieć dwa ogrody o dość odmiennym wyglądzie.
Założenia i preferencje są mało skomplikowane. Ogród ma być w odcieniach zieleni, o układzie geometrycznym, a kolorami przewodnimi będzie biały i różowy, ewentualnie wkradać się będzie jakiś fiolecik. Pomarańczowy, bordowy, żółty czy czerwony odpadają. Nie powiem jest to spore utrudnienie bo łatwiej coś wymyślić na zasadzie kontrastu kolorów, a tak w ograniczonej kolorystyce już nie tak łatwo.
Na początku chciałem projekt Danusi i nie powiem przydałby się bo nie miałbym tyle kombinowania, ale nie zawsze można mieć wszystko

Działka jest niewielka ma 750 metrów przy czym jakieś 300 zajmuje dom i przyszły podjazd, więc na ogród pozostaje niewiele, chociaż już wiem, że to akurat zaleta w moim przypadku.
Projekt i wykonanie prawie wszystkiego należy i należeć będzie do mnie.
Gadania wystarczy, troszkę zdjęć tego co było, jest i będzie.

Wiosną panował jeszcze pobudowlany bałagan, który było trzeba uprzątnąć, zanieczyszczoną ziemię wywieźć i nasypać nowej, wyrównać i po sprawie, łatwo jednak powiedzieć



Po kilku dniach pracy koparkowego i długiego grabienia, teren wydawała się w miarę czysty....wydawał.


Jak się okazało nawieziona ziemia była pełna wielkich kęp kłączy perzu i innych chwastów oraz kilka cegieł i mnóstwo kamieni też się znalazło, kilka na prawdę sporych. Wszystko zostało dokładnie przekopane widłami i wybrane, w sumie jakieś 40 taczek.

Później była długa przerwa z pewnych powodów.
Następnie było trzeba rozwieźć już taczką ok 20 ton ziemi, która jest średniej jakości, ale o wiele lepiej trzyma wilgoć niż mój rodzimy piasek. Wszystko było równane do poziomu ogrodzeń jak się teraz okazało jest pewna niechciana krzywizna.

Oczywiście nie było tak kolorowo bo jak się okazało przywieziona ziemia naszpikowana była nasionami chwastnicy... poszło 10 pełnych taczek samego zielska wyrywanego kilka razy. Ostatni raz jakiś tydzień temu. Przy tym na szczęście trochę pomocy się znalazło.
Fakt pracy było przy tym sporo, ale teraz mam czyściutki plac bez chwastów kłączowych i praktycznie żadnych innych. Co najważniejsze obyło się bez grama chemii.
Tak się zastanawiam kto to będzie czytał
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
frezja 22:25, 13 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
to ja pierwsza ) ogrom pracy wykonany;czekam na cd..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
malgorzata_s... 22:25, 13 wrz 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Ją czytam Wiesz przecież że Ci kibicuję
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Karol99 22:28, 13 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Rumianka 22:29, 13 wrz 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Witaj, jestem tu nowa więc jeszcze chce mi się wszystko czytać. Porównuję to ze swoimi ogrodowymi zmaganiami. Zawsze te początki są najtrudniejsze, ale niech siostra cieszy się ze ma takiego bystrzachę w Twojej osobie, na dodatek tak wrażliwego na piękno.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ewsyg 22:30, 13 wrz 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja też sie odmeldowałam. Zaintrygowała mnie kolorystyka, bardzo delikatna. Łukasz biały i róż to na pewno hortki, ostróżki.Zwłaszcza te ostatnie ostatnio mnie oczarowały.

Pozdrawiam i kibicuję
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasik 22:34, 13 wrz 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Łukasz dawaj więcej, bo nas skręci
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
horcia 22:35, 13 wrz 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Nie zastanawiaj się tylko pisz , bo my tu czekamy
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
trafo 22:35, 13 wrz 2015

Dołączył: 17 kwi 2012
Posty: 144
Ja też czytam i bedę podpatrywać postępy
pozdrawiam
____________________
Iwona
Luki 22:37, 13 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Po wyrównaniu działki i oczyszczeniu przyszedł czas na realizacje projektu zaczynając od wyznaczenia rabat i tu na dzień dobry zaszły zamiany, kształt rabat został maksymalnie uproszczony i zostały zmniejszone co teraz uważam za dobrą decyzję, chociaż ja i tak w głowie mam nadal swój układ, ale to nie moja działka

Wersji projektu było chyba z 12 i nadal nie jestem pewien czy tak jak jest obecnie pozostanie. Na pewno kształt rabat się nie zmieni
W planach były ściany wodne, murowane ławki pergole z nierdzewki, 8 metrowy prosty zbiornik wodny i kilka innych, z prostych przyczyn z wszystkiego zrezygnowałem... koszty, a nie chcę robić czegoś na siłę byle było. Jak zrobić to coś konkretnego i efektownego.

Zbyt wiele nie widać, będą zblizenia na poszczególne fragmenty.
Oczywiście projekt wygląda kiepsko jako obrazek, ale służy mi głównie do oszacowania ilości roślin i ich rozmieszczenia, wyglądać to nie musi

Jako obrzeże rabat wykorzystałem kostkę granitową, po drodze pojawił się też płot między naszymi działkami, który mnie się osobiście nie podoba, ale nie miałem na to wpływu... na szczęście za jakiś czas i tak zarośnie
Tak to wyglądało w trakcie prac, najmłodszy w rodzinie pomocnik kopał i pomagał nieustannie profesjonalnym sprzętem

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies