Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

Kacha123 22:01, 14 wrz 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Dwa wątki - bosko! 2x więcej piękna
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Luki 22:01, 14 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Beatko prawie robi wielką różnicę

Kasiu ja dla dobra wszystkich tutaj piękno będę pokazywał baaaaaaardzo powoli
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 22:20, 14 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
No w końcu jest wątek Już mi się podoba, a znając Ciebie i Twoje umiejętności nie raz będziemy się zachwycać.

Jakie plany jeszcze na ten rok?
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 22:38, 14 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Paweł plan jest taki aby zakończyć akcje kostka, posadzić żywopłoty i część drzew oraz zakopać nawadnianie w pokazywanej części. Przedogródek na razie będzie nietknięty. Chciałbym wysiać jeszcze trawnik, ale prace elewacyjne się opóźniają i nie wiem czy październik to już nie będzie za późno.
Możliwe, że ja posadzę jeszcze rośliny które już mam lub są w trakcie produkcji a już kilkadziesiąt ich jest, turzyce, runianka, trzmielina, bukszpanów też kilka mam i dwa różaneczniki również mam. Możliwe, że już w przyszłym tygodniu będą sadzone pierwsze rośliny
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 22:50, 14 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Iwonko powodów jest kilka, po pierwsze jest piesek, który dźwiga nogę tam gdzie nie ma to i zimozielone krzewy muszą być oddalone od krawędzi rabaty, po drugie lawenda z tego co widzę nie lubi jak coś jej przeszkadza bo podgniwa, a róże i inne mogą się na niej położyć po trzecie chciałem wprowadzić tam jakiś element zimozielony, a po czwarte zapewne jeszcze tam coś zmienię

Bardzo poważne powody.
Ja mam do przesunięcia bukszpan. I spowodowałeś, że zaczynam się zastanawiać, czy nie zmienić kolejności. Twój pomysł jest fajny
Tak przy okazji, to czy nie jest za późno na przesadzanie bukszpanów? I lawendy? Co o tym myślisz?
____________________
Ogródek Iwony II
Luki 15:03, 15 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko na początku lawenda na pewno przysłoni nam bukszpan, ale z czasem on stanie się większy, a po drodzę lawenda może wypadać bo to jednak wrażliwa roślina, ale na szczęście tania, więc jak wypadnie, albo się zestarzeje to żywopłocik już będzie duży. Oczywiście można od razu duży posadzić, ale to wiadomo
Ja tam dopiero zacznę wszystko przesadzać. Wrzesień to najlepsza pora bo jest jeszcze sporo czasu do zimy aby rośliny się ukorzeniły. Ja nawet przesadzam w październiku
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
waldek727 02:00, 16 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Luki napisał(a)

Waldku taki mam charakter, że nie lubię fuszerki i często jestem bardzo niezadowolony z tego co robię, ale lepiej w danej chwili nie potrafię.
Nie powiem przy oczyszczaniu gleby miałem chwilę zwątpienia, ale pocieszałem się tym, że niektórzy mają o wiele większe działki. Do naturalnej uprawy ogrodu podchodzę bardzo na poważnie, ale na razie na przykład w swoim ogrodzie staram się ograniczać chemie i z roku na rok jest jej coraz mniej, a w tym roku już praktycznie wcale. Staram się reagować w razie ostateczności gdy chodzi o wartościowe rośliny. Nawozów granulowanych nie używam już wcale, na razie pozostaje tylko przy dolistnych, nie wiem czy są lepsze, ale mam nadzieję, ze tak.
Dodatkowo stosuję kompost (tyle ile mam) i Rosahumus regularnie. Gleba u mnie żyję i mam mnóstwo dżdżownic, a to daje mi nadzieję, ze nie ma u mnie tak źle, a kilka lat temu trzeba by szukać dżdżownic z prądem Chciałbym też od wiosny zacząć opryski wyciągiem z kompostu.
Wracając do słabej gleby w nowym ogrodzie na szczęście na początku jest czysta od chemii i na chwilę obecną wymieszałem z wierzchnią warstwą granulowany obornik i polałem wszystko rosahumusem, na jesień będę miał obornik i przekopię rabaty. Tyle mogę zrobić, ale i tak uważam, że aż tyle.

Dzięki Luki za odpowiedź i mądre słowo.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Flower1 08:07, 16 wrz 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Cudny taras z donicami . Moje marzenie
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Agania 13:46, 16 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Łukasz, z przyjemnością będę śledzić Twój drugi wątek z ogrodu u siostry i jak już jest pięknie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ryska 14:29, 16 wrz 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Śledzę Twój wątek więc i w tym nie mogło mnie zabraknąć do podglądania
Tyle tu fachowości i rzeczowości i piękna. Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies