Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

Katkak 17:54, 20 wrz 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz Ty za chwilę wyczarujesz z tej pustyni taki ogród, że nam wszystkim szczeny poopadają . Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 18:09, 20 wrz 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz chodź doradzić mi w kwestii jednej roślinki w żywopłocie, pliiiis
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Luki 18:18, 20 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Magdo nie powiem taka była pierwsza wersja tylko jak policzyłem ilość potrzebnej lawendy i późniejszą pracę przy jej pielęgnacji to troszkę się zmartwiłem Róże mogłyby być tylko jakieś okrywowe bo ziemia na skarpach zróżnicowana i dość słaba.

Gosiu bomba pewnie będzie jak cokolwiek da się ruszyć w tym roku bo znów zaczynam mieć lekkiego nerwa... takiego tyci tyci na razie

Kasiu ja planów nie jestem w ogóle pewien, więc szczęki na bardzo długo są bezpieczne o ile nie wcale
Właśnie u Ciebie jestem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
lindsay80 18:21, 20 wrz 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
na skarpie róże the Fairy, przy murku obwódka z lawendy, a między różami jakieś cisy kolumnowe?
Takie zestawienie zrobiła sobie teraz Olili.

Teren przygotowany fantastycznie, to będzie piękny ogród, nawet jeśli trzeba będzie na niego długo czekać, choć myślę, że wcale tak nie będzie
____________________
Tu ma być ogród :)
Luki 18:25, 20 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Teraz pierwszy rabatowy problem.

Każda sugestia co na tej rabacie jest nie tak mile widziana, ale najważniejszy problem to dobór drzew.

W tej wersji w miejscu czerwonej kropy ma być klon Drumonndi i w prawym górnym rogu 3 świrki serbskie, które mają pójść dość wysoko, ale nie wiem jakoś nie widzi mi się takie układ gdy po przeciwnej stronie mają być 3 graby Fastigiata/FransFontain
w miejscu tych czerwonych kropek i to na pewno zostaje.

Z chęcią powtórzyłbym też rząd jakiś drzew o reguralnym pokroju, ale mam wyraźny wymóg, mają być "choinki".

Nawet nie wiem jakie by to miałyby być drzewa.
Proszę o świeże spojrzenie i jakieś sugestie bo nie ukrywam, drzewa to moje największe zmartwienie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 18:32, 20 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Lindsay ja planuje do końca przyszłej wiosny skończyć nasadzenia w tej części i będę walczyć jak na ringu by w tym roku jeszcze sporo było posadzone, mam około miesiąca czasu na to
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:39, 21 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No i tak nikt, nic nie ma do poradzenia szkoda.

to może na zachętę, w końcu udało mi się zrobić zdjęcia z balkonu, swoją drogą idealne miejsce z widokiem na całość





O to rabacisko chodzi w powyższym pytaniu


Kolejne zdjęcia dopiero jak zacznie się coś dziać.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 22:19, 21 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Czyli żywopłot z thuj kończyłby się trzema świerkami serbskimi? A między Waszymi działkami? Nic? Tylko te rhododendrony?

W takim układzie jakoś chyba nie pasują te świerki.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
malgorzata_s... 22:22, 21 wrz 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Łukasz co tu radzić jak polecenie masz wyraźne Choinki to choinki nie zaszalejesz
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Pawlus 22:29, 21 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Tak patrzę też na zdjęcie i mimo cięcia świerki serbskie wielkie mogą być. Ile tam jest szerokości?

Co do drugiej strony jest super
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies