Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

Luki 21:31, 21 wrz 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
eee_taam napisał(a)


własnie szukałam odpowiedzi na pytanie.....nie znalazłam


ale sadze ze jest dumna ...ja bym była ...nawet bardzo ...bo mi sie podoba to taki ogród który można by sprzedawać jako projekt typowy ...do wielu miejsc będzie pasował i podejrzewam, że wielu cichych wielbicieli forum będzie te nasadzenia kopiowac


Justynko taki miał być w miarę prosty nie skomplikowany, a przede wszystkim mało wymagający i to mogę powiedzieć na głos, że to ogród potrzebujący minimalnego nakładu pracy. Koszenie tak na prawdę najwięcej czasu zajmuje W tym roku to może ja ze dwa razy tak konkretniej coś popracowałem, a siostra z mamą plewiły z doskoku i tyle
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
anna_t 21:39, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Luki napisał(a)


Aniu, ale masz wymagania

Spis roślin na rabacie:
1x buk Swat Marget
2x buk Daywck
5x hortensja Vanilla Fraise
3x róża Artemis
6x turzyca morovii Variegata
4x kocimiętka Walker's Low
4x jeżówka Buterfly Kiesses
3x jeżówka Milkshake
4x hakone Bezni Kaze
6x rozchodnik Matrona
3x Miskant Variegatus
4mb żywopłociky bukszpanowego
3mb żywopłociku cisowego
10x trzmielina Emerald Gaiety

Czosnki krzystzofa, tulipany, krokusy
Rozmieszczenie to już trudniej opisać, a wymiary to ok 3,2x11 metrów

czyli tu 2 buki a na przeciwko 3 graby a na wprost?
czym się kierowałes wybierając drzewa?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Luki 21:46, 21 wrz 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Z lewej są 3 buki jeden z taką bardziej rozłożystą koroną, dwa kolumnowe.

Na wprost jest jarząb Fastigiata.

Przy wyborze kierowałem się.. wyglądem no i przede wszystkim tym czy nie są to jakieś kapryśne drzewa lub bardzo wymagające, a już na pewno nie takie, które wrażliwe są na wiosenne przyrozki jak ambrowce, platany czy grujeczniki, które strasznie mi się podobają, ale z tego powodu z nich całkowicie zrezygnowałem.

Jeszcze ważna cecha, wybierałem takie które nie dorastają do 20-30 metrów.
Tylko buk Swat Marget może być okazałym drzewem, reszta wolniej rosnąca i kolumnowa.

W ogrodzie są jeszcze 3 Umbry i dojdzie na front od 1 do 5 drzew i nie powiem w trawniku jedno nadal mnie kusi , ale ze względu na nawadnianie go nie posadzę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
anna_t 21:53, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
a te buki Ci się nie gryza ze różne? czy to juz lekka przesada tak idealnie dopasowywać?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Luki 20:50, 22 wrz 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
CO ma się gryźć nie są posadzone w równym szpalerze. Duży buk ma inną funkcje, kolumnowe inną. Nie lubie symetrii dlatego nie posadziłem po 3 takie same z każdej strony.
Do tego duży buk ma przeznaczone dużo miejsca dla siebie i mam nadzieję, że za 5 lat będzie wyglądał już w miarę okazale

To co pod drzewami za 10 lat zapewne się zmieni, ale drzewa zostaną, a za płotem u sąsiadki urosną świerki serbskie, które mam nadzieję optycznie powiększą jeszcze ogród i dodatkową przysłonę stworzą, może i szybciej będzie jakiś efekt bo rośliny potrafią zaskakiwać
Na to jednak trzeba cierpliwości i czasu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Jagodaa 21:30, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Uuuuu, ale ogród wyrósł! a pamiętam jeszcze doskonale etap rysunków donic przy tarasie .
Pięknie!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
fefe_the_queen 22:51, 12 sty 2018


Dołączył: 25 sie 2016
Posty: 4
Lukasz, dopiero wczoraj odkryłam Twój wątek i czytałam od pierwszego posta -z wypiekami na twarzy, zarwałam noc, żeby doczytać do końca Nie wiem ile masz lat więc waham się między oświadczeniem Ci się i a propozycją zaadoptowania )
Masz niesamowite wyczucie harmonii, kolorów i stylu -zazdroszczę i trzymam kciuki. Myślę, że to wrodzony talent -tego się chyba nie można nauczyć. Ja od 3 lat próbuję stworzyć ogród ale mimo pracy, pasji, czytania i nieustannego sadzenia nie wychodzi mi ;(
dzika_roza 13:23, 15 lut 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Luki napisał(a)
Zdjęcie miskantów i info dla polinki.
Miskanty ML rosną tutaj 3 sezon...
W przyszłym roku będzie trzeba je podzielić...armagedon zapewniony.



czy możesz napisać w jakich odleglościach od siebie są posadzone i jakie wysokie wyrosły?
dziękuję
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Luki 18:11, 25 lut 2018


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tempo odpowiadania na posty mam zawrotne

Jagoda i oby w tym roku ramy zaczęły solidnie rosnąć bo w końcu już te dwa lata na ukorzenienie się miały

fefe the queen bardzo to miłe co piszesz. Za wszuystkie komplementy bardzo dziękuję. Myślę, że w tym wątku na zdjęciach widać wszystko jak na dłoni, więc jak coś Ci się podoba to kopiuj do woli

Dzika róża tutaj miskanty posadzone są co około 80cm by gęściej zasłoniły taras. Nie rosną za wysokie może 120-130cm bo mają tutaj zbyt mało wody i nie są nawożone.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 18:12, 25 lut 2018


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Podsumowania tutaj nie będzie bo jest na ostatnich kilku stronach realcja z całego roku.

Planów na ten rok raczej nie ma, co będzie to będzie. Kiedyś się skończy ten ogród ja parcia już nie mam. To co jest i tak już bardzo cieszy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies