Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

Anabell 22:38, 13 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Tytuł przyciągnął i mnie. Będziesz miał ładne widoki ze swojego ogrodu.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Efffa 22:38, 13 wrz 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj, preferencje tak jak u mnie, odcienie zieleni z różowym i fioletem , na dodatek geometrycznie, więc ja będę podglądać u Ciebie , bo Ty doświadczony ogrodnik, więc będę podziwiać u Ciebie i zgapiać jeżeli pozwolisz!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
inag 22:46, 13 wrz 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Nie mogę się doczekać dalszego ciągu!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Luki 23:02, 13 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jakie rośliny będą królować? Przede wszystkim hortensje bo to ulubione rośliny siostry, do tego dużo traw, kilka róż, lawenda, werbena, szałwia, jeżówki, lilie przeznaczone raczej do wazonu kilka różaneczników, trochę bukszpanu i to chyba tyle.

Największy problem mam z rozmieszczeniem i doborem drzew bo tego już tak łatwo nie zmienić.

Niestety ze względu na wąską działkę odpada grab jako żywopłot, cis za drogi, do choiny nie jestem przekonany, więc stanęło na ulubionej polskiej roślinie tuji Smaragd jak już będzie posadzona i za kilkanaście lat podrośnie będzie cięta w prostą zieloną ścianę.

Drzewa to 3 graby Fastigiata... tego jestem pewien, a poza nim to jeszcze klon Drumondii, dwie wiśnie Umbraculifery i 5 grabów rozpiętych na stelażach kwadratowych i z nimi jest największy problem, ale o tym później

To plan na dwie główne rabaty, oczywiście sugestie mile widziane bo docelowe rośliny najwcześniej wiosną, teraz żywopłoty i drzewa oraz nawadnianie.

Coś tam widać. Oczywiście dojdzie sporo cebulowych w rozplenice i zapewne jakieś dwie grupy bylin pomiędzy roślinami się wkradną. Ta rabata ma słońce przez cały dzień, wiec musi kwitnąć


Druga rabata bardziej stonowana ze szpalerem hortensji trzema grabami i kostkami roślin przed wszystkim, dojdą białe kwiaty na wiosnę i może jakaś szałwia się wkradnie i czosnki.


Na dzisiaj tyle
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 23:11, 13 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo troszkę pracy, efekty na razie skromne, a najgorsze, że na rośliny troszkę będzie trzeba poczekać

Małgosiu ty we mnie uwierzyłaś pierwsza, ciekawe czy było warto

Karolu witam

Elisabeth na początku troszkę się trzeba rozpisać można powiedzieć, zę najgorsze prawie za mną. Jeszcze jedne wykopaliska mnie czekają, ale to już w swoim czasie

Ewo(ewsyg) z hortensjami trafiłaś w dziesiątkę, będzie ich najwięcej bo w całym ogrodzie ponad 20 krzewów

Kasiu powoli bo to prawie koniec jeszcze kilka zdjęć aktualnych mam i będzie trzeba czekać na wszystko tak jak Ja muszę czekać gdyby to ode mnie zależało od jutro jadę na wielkie zakupy i sadzę masowo te ponad 200 zaplanowanych roślin

Horcia trzeba troszkę dawkować informacje

Iwonko zapraszam do zaglądania
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 23:15, 13 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Haniu i trochę dodatkowej pracy przy okazji, ale z własnego doświadczenia wiem, że przy zaplanowanych roślinach nie ma wiele do robienia

Ewelino tak zieleni będzie sporo, a kolor głównie w kwiatach ogrodnik może i doświadczony, ale z projektami to już nie tak łatwo, trzeba mieć wyczucie przede wszystkim do szkieletu ogrodu

Ilono jutro ciąg dalszy bo dwie godzinki mi zeszło z wszystkim
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 07:07, 14 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Projekt fajny. Prosty i przejrzysty. Wszystko przeczytałam.
Czy masz jakiś powód , by lawendę oddzielić od róż bukszpanem? Pomysł mnie zaintrygował.
____________________
Ogródek Iwony II
Flower1 08:41, 14 wrz 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Wow fajny projekt , ja tez kibicuje pozdrawiam!
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
bdan 09:05, 14 wrz 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Łukasz mam szlaban na nadmiar komputera, dobrze, że zauważyłam watek.
Będzie pięknie, mam nadzieję, że siostra docenia, że jej ogród robisz
agnieszka_m 09:09, 14 wrz 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
świetne plany dobrze mieć takiego brata
Pozdrawiam i kibicuję
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies