Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biało różowy ogród za płotem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Biało różowy ogród za płotem.

Madzenka 06:56, 24 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Poczytałam, obejrzałam i się pozachwycałam!

Kibicuje i trzymam kciuki za piekny ogród. Z trawnikiem daj sobie spokój, w kwietniu posiejesz.

Łukasz z nie lepszy byłby jeszcze jeden dodatkowy murek oporowy na skarpie? Skarpy sa wyjatkowo trudne do obsadzenia . Albo po prostu podnieś jeszcze ze dwa -4 rzędy aktualny murek na dole wtedy złagodzisz spadek
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
zszywka 22:22, 24 wrz 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Łukaszu poczytałam, pooglądałam i muszę stwierdzić że hortensje są cudowne i chciałabym mieć ich więcej, ale wiadomo też że są ograniczenia rabatowe Nie mogę się doczekać zdjęć szpaleru hortek Nic tylko zazdrościć sąsiadom widoku ( dopóki jest)


Co do świerków to masz bardzo dobrych sąsiadów, że nie mają nic przeciwko

Pozdrawiam
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Luki 22:54, 24 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzenko wsparcie się przyda Z trawnikiem to już się nie wyrobie zbyt to się ślimaczy już dawno miałbym zrobione wiele rzeczy, ale
Podniesienie murku nie wchodzi w gre bo idealnie licuje się z palisadą schodów nad dobudowaniem murku myślałem, ale to znowu dodatkowe koszty, ale mimo wszystko skarpa nie jest tak stroma jak się wydaje, ziemia po ulewie nawet nie drgnęła.

Patrycja oj na zdjęcia troszkę będzie trzeba poczekać no i widoki dla sąsiadów tak szybko nie zarosną chociaż zainteresowany może być tylko jeden reszta to ze zwykłej ciekawości
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 23:01, 24 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909


No to wersja numer x

Wywaliłem całkowicie świerki troszkę próbowałem się pozbyć tych rzędowych nasadzeń i przy okazji znalazło się ładne ukryte miejsce za hortensjami na lilie, które też są na liście "muszą być"

Pozostają 4 miejsca w których nie wiem co by pasowało i wybór teraz już 3 takich samych drzew. Nie wiem czy buki, graby, wiśnie?

W miejscu z numerem 1 pasowałoby coś zimozielonego.
Na dodatek trzyma zasada biały różowy zielony, bo gdyby mógłbym dorzucić jakiś kontrast problem znika
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Sebek 23:44, 24 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Skoro obok jest lawenda i kocimietka to może zrób kostkę z cisa, bukszpanu, kosodrzewiny, irgi?

A ma drzewa może brzozy Fascination lub inne tego typu by się nadały?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 23:54, 24 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na miejsce 2 i 3 może posadz buchannani z jezowkami? Albo carexy Ice Dance lub Ice Cream. Mogą też być molinie z werbena?


A w 4 i może kawałku trójki daj hakonechloa? Limonka podkręci kolor lawendy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 06:47, 25 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nie mam głowy do planowania al widzę, że sobie świetnie radzisz
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 11:02, 25 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Sebek i przywołałeś brzozę z lasu strasznie chciałem posadzić je w orodzie, ale boję się, że wypiją całą wodę, a na tej rabacie niestety jest gorsza ziemia niż po drugiej stronie gdzie jest trochę gliny, a możeeee... by tak jednak się zdecydować na 3 brzozy po przeciwnej stronie zamiast grabów Fastigiata, a graby posadziłbym na omawianej rabacie bardziej słonecznej.

Kurcze no ładnie by wyglądała ta cześć z takimi białymi pniami i ciemnymi liśćmi, w końcu runianka, hosty, Ice Dance czy Hakonechloa wytrzymają mniej wody, a mają płytki system korzeniowy na dodatek będzie nawadnianie. Chcociaż będą one od strony zachodniej i nie wiem czy zbyt dużo cienia nie zrobią... ale to wszystko skomplikowane.

Reszta propozycji również bardzo cenna, można na Ciebie liczyć

Marzenko żeby to jeszcze było takie proste a teraz jeszcze buki chodzą mi po głowie, jednak wolałbym większy ogród
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Aneta1309 08:38, 27 wrz 2015


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Pięknie się zapowiada z przyjemnością będę kibicować.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Toszka 09:35, 27 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jesli koniecznie ma być choinka to proponuję cisa stożek. Mogę dać namiar na te co MAD kupiła. Trzeba tylko pojechać Cena zabójczo przystępna.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies