Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 16:42, 15 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Patrzyłam na tarninę ale ona jest dość ekspansywna, jeszcze tawuły prześledzę.
Najbardziej pasowałby mi dereń bo rozjaśniłby ten kąt...
Zobaczę najpierw z tym obornikiem i może jakąś linię kroplującą położę bo eM już narzeka że musi tyle czasu poświęcać na podlewanie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 00:11, 16 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ale burza mózgów potrzebna Fajny pomysł z placykiem pod drzewem.

Wiesz co, tak zwróciłam uwagę, że masz meeega dużo odmian i gatunków roślin (przynajmniej na fotach odnoszę takie wrażenie), a inspiracje, które pokazujesz raczej idą w duże skupiska jednej rośliny albo większą powtarzalność 2 gatunków - jak ta szałwia z frosted curls wymieszana.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 08:15, 16 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Kasia_CS napisał(a)
ale burza mózgów potrzebna Fajny pomysł z placykiem pod drzewem.

Wiesz co, tak zwróciłam uwagę, że masz meeega dużo odmian i gatunków roślin (przynajmniej na fotach odnoszę takie wrażenie), a inspiracje, które pokazujesz raczej idą w duże skupiska jednej rośliny albo większą powtarzalność 2 gatunków - jak ta szałwia z frosted curls wymieszana.


Wiem, wiem uwielbiam kolory i moja dusza kokoszki ciągle zwycięża.
Staram się ograniczać gatunki lub chociaż kupować więcej roślin w tym samym kolorze albo je rozmnażać ale widać mi to jeszcze słabo wychodzi

Dziewczyny,jak macie fajne pomysły na uporządkowanie mojego misz-maszu to chętnie przyjmę wszystkie propozycje



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:04, 17 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Wstawiam jeszcze raz plan trawnika.
eM stwierdził, że mój poprzedni nie jest jednak w prawidłowej skali i narysował mi jeszcze taki roboczy.
1 cm= 1 metr
To jest sam trawnik 15m x 6,60 m
Niestety te koła się nijak nie stykają.
Jak je złączę, czyli lewe koło przesunę w prawą stronę to wejście przypada na rabatę nie na trawnik. Nie wiem jak to ugryźć
Pomocy ...





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anitka 20:58, 18 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Anda napisał(a)
A takich płyt, które dadzą się ułożyć w okrąg nie ma?

https://pin.it/l5a2ou2ibkb2kx

Ewentualnie mogłabyś ułożyć placyk kwadratowy, potem ułożyć jakieś kamienie w kształcie okrągu dookoła i uzupełnić żwirkiem lub grysem. Nie znalazłam niestety żadnej fotki w tym kierunku.


Są takie koła - gotowce z płyt betonowych o średnicy 240 lub 330 cm. Występują w kolorze kamienna szarość i piasek pustyni. Na dwa krzesełka i mały stolik myślę, że nawet ten rozmiar 240 cm by wystarczył. Bez cięcia koło można ułożyć. Wyślę ci namiary na prv. Ja mam z innej firmy i bardzo jasne, pod drzewo nie polecam.
Takie ławeczki jak u mnie, może i ładne, ale mniej praktyczne, bez oparcie i nie do przestawienia

Ja bym ten placyk przesunęła w lewo od drzewa i chyba drzewa w nim bym nie "zatapiała", bo chyba się "obrazi". Takie obłożenie mu chyba nie wyjdzie na dobre, co z dostępem tlenu i wody do korzeni. I pod placyk musicie zrobić podbudowę, obawiam się, że traficie na mnóstwo korzeni kopiąc. Takie duże drzewa z czasem powiększają swój pień znacznie i co wówczas z płytami. Takie placyki z zatopionym drzewem funkcjonalniej zrobić z drewna, lekko uniesione i można wyciąć otwór o znacznej większej średnicy z zapasem na poszerzający się pień.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Kokesz 22:01, 18 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
W lewo to już chyba nie przesunę bo tam jest żywopłot z cisa.




____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:03, 18 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Gdybym przesunęła tak placyk, żeby nie zatapiać w nim drzewa to co dać z tyłu?
Tam trawa też słabo rośnie Funkie?



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anitka 23:14, 18 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
O takim przesunięciu myślałam, tylko źle napisałam, bo z perspektywy zdjęcia a nie planu pisałam.
A jakby placyk z szarych płyt zrobić a tą kostkę wykorzystać i zrobić ścieżkę w kształcie koła ( kolor żółty) - troszkę mi ten kolisty kształt nie wyszedł. Ścieżka z jednej strony przylega do rabat z drugiej do trawnika.
Na prawo od wejścia rabatę poprowadzić po łuku. Kształt tego łuku w zależności ile trawnika chcecie "oddać".
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:17, 18 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Można po całości tam gdzie będą przylegały do placyku rabaty hostami obsadzić - taka obwódka.
Ten placyk można też delikatnie od cisów odsunąć.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Kokesz 23:28, 18 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Też trochę porysowałam



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies