Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 21:08, 02 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Gardener27 napisał(a)
Płasko na tej rabacie. Zrób piętrowe nasadzenia. Maleństwa : macierzanki, żurawki, carexy posadź na brzegu rabaty w mixie. Kule Danica rozrzuć w tym rogu niesymetrycznie. Między nie daj astry, szałwie omszone, jeżówki. Ostatnie piętro to trawy. Cały rok będzie ciekawie.


Trawy są po prawej stronie, to Variegatusy.
Tuje tak, jak radzisz chcę rozrzucić niesymetrycznie.
Astry i szałwie mam na innej rabacie z Pisardi , więc tu już nie chcę mieszać.
Między porzeczkami chciałam posadzić wyższe liliowce, to by imitowało trawy, tylko nie wiem czy na całej linii aż do drzewa?
Mam problem z red baronem, wcześniej był posadzony pod hortensjami ale zbyt blisko i go całego zasłoniły, prawie się nie wybarwił i też nie wiem gdzie go teraz posadzić.
Może jakieś rozchodniki przed hortensją? a między jarzmianki Rubra, gdzieś mam, tylko musiałabym przenieść?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:11, 02 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Jak lepiej posadzić liliowce?

Dokoła modrzewia

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/18/185592/original.jpg

czy między drzewkami porzeczek

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/119/1196720/original.JPG
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardener27 22:56, 02 lis 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Liliowce między porzeczkami, nieregularne nasadzenia jak najdalej od nasadzeń od sznurka. Baron do przodu miedzy czymś zielonym np. Carexy, złapie słonce, ładnie się wybarwi. Przed bukietowe floxy i rozchodniki, jedne skończą drugie zaczną.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Kokesz 23:25, 02 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hmm ale jak nieregularnie, jakąś falą czy grupami jedne z przodu drugie z tyłu? Możesz mi to narysować na którymś zdjęciu?

A czosnki Gladiatory ok 12 szt gdzie byś dał?
Wcześniej były w rządku za porzeczkami ale to nie wyglądało fajnie.

Chyba żeby liliowce jak na pierwszym zdjęciu ale one są raczej pod linijkę i za nimi czosnki 3 x po 4 szt nie będzie widać ich zasychających liści...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardener27 00:02, 03 lis 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Liliowce posadzisz w plamach, jedna trochę bliżej porzeczek inne ciut dalej ale cały czas jest to najwyższe piętro.
Czosnki sa wysokie, posadzisz nieregularnie gdzieś w połowie rabaty, liśćmi się nie przejmuj, wytniesz do zera gdy zaczną zasychać.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Kokesz 08:33, 03 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
A jakie inne zimozielone rośliny zamiast kul z daniki pasowałyby w tym miejscu pod modrzewiem? Tuje lubią wilgoć a tam jest dość sucho, nie chciałabym już bukszpanów ze względu na ćmę.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:11, 03 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Jeszcze tak rozrysowałam



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:33, 03 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Widok od tyłu.
Za drzewem jest jeszcze sporo miejsca, może wcisnę tam jeszcze jedną hortensję...

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:39, 03 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Po przeciwnej stronie rabata pod świerkiem też się zaokrągliła

Zastanawiam się co dać przed lub za lawendą?
Latem posadziłam przed nią wiesiołek różowy, rósł pięknie ale nie myślałam, że jest tak ekspansywny, wydłubuję go jeszcze do teraz z trawnika.




I ta jedna samotna żółta tuja...po prawej w tej dziurze jest posadzona pęcherznica diabolo...na razie krzaczek widmo
Dokupić jeszcze jakąś żółtą tujkę albo dwie?





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 18:31, 10 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Narożna rabata pod modrzewiem.

Kulki z daniki, pomiędzy nimi jeżówki Cheyenne Spirit, rozsadziłam red barona carexy siderosticha variegata i żurawki bordowe i czerwone od Przemka
Z lewej strony trzy krzaczki tymianku, przed zawciąg nadmorski i krokusy, za nim Molinia veriegata.
Na środku żółte oregano.

To będzie ognista rabata w rdzawo-pomarańczowych kolorach (dla eMa)
Pomarańczowe tulipany, lilie i jeżówki.
I pomarańczowe liliowce pomiędzy porzeczkami.


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies