Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 22:39, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Szmaragdy posadzone po łuku

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anitka 22:48, 12 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kokesz napisał(a)



Hej Anitko czekałam cierpliwie na Twoje odwiedzinyw imieniu eMa dziękuję za pochwały, wszystko zrobił sam i placyk też będzie kładł sam trochę się tylko martwię kolorem kostki, czy będzie pasować, bo wybrał postarzaną szarą z domieszką rudego - amaretto (placyk jest pod wiśnią i boję się, że jasno szara będzie się brudzić)
https://www.drogbruk.pl/produkty/31-neapol-edycja-antic

Cyprysiki faktycznie bardzo ładne, zamawiane przez internet, za wys ok 35 cm płacił 44zł a u nas w szkółce ok 200zł.Muszę je wziąć na ogród i przymierzyć.
Mam jeszcze zadołowaną małą żółtą tuję 4 ever gold, będzie pasować?
eMowi podoba się też sosna WinterGold coś mi o niej przebąkuje i musz e go na razie hamować, bo się chłopak coraz bardziej rozpędza ogrodowo

Widziałabyś tam coś wyższego?


Kolor na placyk bardzo fajny, ciemny to mniej brudzący i ładnie będzie z tymi szarymi obrzeżami kontrastował.
Z tymi elementami z kostki czy płyt ogród nabiera wyrazistości i jest bardziej uporządkowany.
Coś mi się kojarzyło,że kupiłaś jesienią druga tuję żółtą 4 ever gold? Dlatego zasugerowałam czy masz coś wolnego Pasuje i nawiązywałby to tego drugiego po drugiej stronie. Fajnie szmaragdy rozrzuciłaś. Wrzuciałam u siebie zdjęcia tych cyprysików.

No to eMuś Ci się rozkręca zakupowo
Wintergold żółta jest tylko w okresie zimowym, potem zielenieje. Wygląda zupełnie jak zwykła zielona. Wydaje mi się, że do Waszego ogrodu sosny czy kosodrzewiny nie pasują.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Kokesz 22:49, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tulipany tym razem sadziłam w dużych grupach po kilkadziesiąt cebulek w jednym miejscu

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:57, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tu wrzuciłam mix różowych z trzech sezonów, ciekawe ile zakwitnie...
Duże posadziłam a małe wrzuciłam dosłownie z wiadra nie patrząc gdzie góra bo żal mi było wyrzucić...na razie wyszły Van eijki



ale w innym miejscu tylko liściory...



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:00, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Żółty daje po oczach...

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:07, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:14, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Lawenda dwa razy cięta, ale odbija...



klonik atropurpureum opatulony



skalnica kiepska, będzie przesadzana



hakone ruszyło



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:20, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Buraki liściowe ładnie przezimowały



papryczka też



sałata wschodzi



i rzodkiewka

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 08:52, 13 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ale tulipanowe szaleństwo!!

Kosiarką w kuchni wygrałaś a jeszcze rowery w sypialni to już kumulacja

Popatrzyłam na ten planowany placyk pod drzewkiem - niestety nie pamiętam ostatecznego projektu, ale tak sobie pomyślałam, że skoro te cyprysiki wolno rosną, to może je skomponować jakoś w ten placyk? na skrajach jako strażnicy np tak


tulipki to muszą być concerto, skoroje bierzesz pod uwage. Purissima nie ma takich ciemnych środkow
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
08:55, 13 kwi 2019
tulipanki super wszystko wygląda ładnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies