Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Wiolka5_7 06:56, 17 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Pięknie wyszło z kostką, równiutko wykrojony zieloniutki trawnik placyk też fajnie będzie wyglądał i na rabatach coraz ładniej
Brawo !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kokesz 10:24, 17 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziękuję wszystkim razem za pochwały

Dzisiaj rano przed pracą poszłam szukać pokrzyw na osiedlu
Znalazłam ładne poletko akurat przy przystanku autobusowym...
Zbieram sobie w najlepsze a tu Pan się zatrzymuje samochodem i pyta co zrywam o tej porze, ja, że pokrzywy, a on na to: aaa, rozumiem, ziołolecznictwo
Myślałam, że padnę ze śmiechu





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 10:26, 17 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Pozdrawiam tulipanowo o poranku...



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zana 10:28, 17 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Też już się rozglądałam za pokrzywami w okolicach mojego osiedla, ładne kępy rosną mi bliziutko, tak więc po świętach idę ciąć. W tym roku nastawię tak jak Ty w takich butlach, pamiętam jak mi rok temu o tym sposobie pisałaś.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Annak 10:32, 17 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
jak to jest z tymi pokrzywami, bo już się pogubiłam... raz czytam, że po zalaniu wodą muszą mieć stały dostęp powietrza, innym razem widzę, jak u Cienie Renatko, zakręcone w butelce. Wyjaśnijcie mi, proszę, bo ja jeszcze nie nastawiałam, a mam zamiar pierwszy raz to zrobić
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
frezja 10:41, 17 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Kokesz napisał(a)
Pozdrawiam tulipanowo o poranku...



Widoczek cudo czekam na moje exotici w donicach z nadzieją, że w święta się otworzą..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Kokesz 11:36, 17 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Annak napisał(a)
jak to jest z tymi pokrzywami, bo już się pogubiłam... raz czytam, że po zalaniu wodą muszą mieć stały dostęp powietrza, innym razem widzę, jak u Cienie Renatko, zakręcone w butelce. Wyjaśnijcie mi, proszę, bo ja jeszcze nie nastawiałam, a mam zamiar pierwszy raz to zrobić


Mam poluzowane nakrętki lub z dziurkami bo one gazują.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
kaz742011 16:40, 17 kwi 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Kokesz napisał(a)
Dziękuję wszystkim razem za pochwały

Dzisiaj rano przed pracą poszłam szukać pokrzyw na osiedlu
Znalazłam ładne poletko akurat przy przystanku autobusowym...
Zbieram sobie w najlepsze a tu Pan się zatrzymuje samochodem i pyta co zrywam o tej porze, ja, że pokrzywy, a on na to: aaa, rozumiem, ziołolecznictwo
Myślałam, że padnę ze śmiechu:




Oplułam monitor .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Kasia_CS 21:28, 17 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ech, muszę iść z Kajką na spacer w poszukiwaniu pokrzyw Podleczyłabym się trochę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 21:50, 17 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziewczyny, macie pomysł co wstawić zamiast wykopanych cisów pod płot na tej cienistej rabacie ?

Rabata jest długa i ciężko jej zrobić zdjęcie.

Od lewej zaczyna się trzema cisami, za nimi po prawej widać pień kasztanowca, przed cisami są trzy nędzne rodki i hosty...



za drzewem jest to puste miejsce przy samym ogrodzeniu i nie wiem co tam wstawić, nie chcę kolejnych cisów, myślałam o choinie kanadyjskiej lub 3 miskantach Morning Light lub dereniach elegantissima lub 3 świecznicach o ciemnych liściach?
Przed są 3 hostensje ogrodowe różowe.
Po prawej rośnie klon atropurpureum i dalej 4 cisy i przed nimi 4 hortki ogrodowe


dalej rośnie lilak wielopniowy, przed nim chcę dać coś o żółtych liściach,bez koralowy?



Dalej są krzewy czarnej porzeczki i pytanie co dać przed nimi, na razie jest w części przechowalnik



No i zaczyna się narożna rabata przed kompostownikiem

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies