Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 21:49, 15 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziękuję
Dziś bym chyba nie sadziła tych cisów do donic, strasznie ciężko było taki ciężar wyjąć z ziemi, ale przekorzeniły się bardzo ładnie

Brakuje mi tam czegoś jaśniejszego, np jakiejś limonkowej trawki, która będzie lepsza :
- tatarak trawiasty ogon
- carex everillo
- carex elata aurea (tylko on rośnie wysoki, to może gdzieś z tyłu)

Gdyby ukorzenił mi się dereń ellegantissima, to dać go po całości za cisami, żeby zasłonić kompostowniki?

eM mnie molestuje o coś na pniu, ale chyba jeśli już to coś bliżej trawnika, między cisami elegantissima...?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:59, 15 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tu widać jak zimą i wiosną ogródek jest na widoku, zaraz za płotem jest chodnik i parking.
Latem wszystko zasłaniają krzewy.




____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Brzozowadzie... 10:59, 16 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No cisy urosły Ci przepięknie i jakie tempo. Też sobie kształtuje kilka ale jakby wolniej im idzie. Super! A jak często je cięłaś? I nawoziłaś czymś poza dobrym podłożem?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kokesz 11:34, 16 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Brzozowadziewczyna napisał(a)
No cisy urosły Ci przepięknie i jakie tempo. Też sobie kształtuje kilka ale jakby wolniej im idzie. Super! A jak często je cięłaś? I nawoziłaś czymś poza dobrym podłożem?


Dzięki

Na pewno dwa razy, zasilałam też dolistnie florowitem, gnojówki z pokrzyw i ze skrzypu też chyba dostały.
Zaraz po zakupie zaczęły trochę gubić igiełki ale to podobno normalne, później już było ok.

Na pewno nie trzeba się bać cięcia, tylko trochę szkoda tak mocno ciachać na początku.

Pozdrawiam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
16:47, 16 kwi 2019
ładne stożki z cisów będą
Rejzi 20:52, 16 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Pięknie masz również mam te cyprysiki muszelkowe. Trzeba mieć sporo cierpliwości żeby byly jak te ze zdjęć, bardzo powoli rosną.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Brzozowadzie... 21:05, 16 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)


Dzięki

Na pewno dwa razy, zasilałam też dolistnie florowitem, gnojówki z pokrzyw i ze skrzypu też chyba dostały.
Zaraz po zakupie zaczęły trochę gubić igiełki ale to podobno normalne, później już było ok.

Na pewno nie trzeba się bać cięcia, tylko trochę szkoda tak mocno ciachać na początku.

Pozdrawiam

Dzięki za te informacje. To jeszcze florovit i gnojówkę muszę włączyć
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 22:00, 16 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
i co? Cyprysiki znalazły miejscówkę?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 22:55, 16 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kasia_CS napisał(a)
i co? Cyprysiki znalazły miejscówkę?


Jeszcze nie.
Na razie przesadziłam do większych donic i mam je na balkonie.
Pewnie po świętach będę działać.

Na razie buszuję po wątkach i szukam pomysłu co wstawić zamiast wykopanych dwóch cisów na rabacie cienistej, przed nimi rosną 3 różowe hortensje ogrodowe.
Myślałam o choinie kanadyjskiej jako tło do hortek albo dereniach albo miskantach Morning Light a nawet świecznicy, ale nie wiem czy to dobry pomysł...

Jutro rano zrobię zdjęcia, bo rabata jest długa, podzielona na kilka części.
Zaczyna się trzema cisami, potem przerwa, potem cztery cisy, i w tą przerwę muszę coś wkomponować.





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zana 00:07, 17 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kokesz napisał(a)
Trochę wiosny
Zdjęcia z komórki ale starałam się ładnie kadrować



Reniu, jak pięknie. Perfekcyjnie wykrojone miejsce pod placyk, mnie się podoba ta kostka, którą eM wybrał. Cisy superowe, fajnie posadziłaś przed kompostownikiem, jak rodki podrosną to go całość powinna zasłonić.
Te cyprysiki są śliczne, trudno mi doradzić gdzie je posadzić, na pewno znajdziesz godne dla nich miejsce.
I zachwycam się taką soczyście już zieloną trawką
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies