Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

mirkaka 07:48, 10 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
No to nie zazdroszczę, ale podziwiam dzielna dziewczyno
Widać że nic nie powstrzyma przed zabawą w ziemi
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kokesz 21:15, 10 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Cyprysik japoński Gracilis nana, tak wygląda:

http://plantilus.com/plantdb/ChamObtuNana/Form.html



i moje




Na razie są małe 30 i 35 cm
i myślałam , żeby je wstawić na rabatę pod modrzewiem, zaraz przy wejściu, to będzie z lewej strony na zdjęciu.
Za nimi tuja szmaragd, bo jedna mi została i będzie to podobnie wyglądać jak na zdjęciu powyżej.
Kulki Danica mogę przesunąć na prawo a trzy kulki tymianku z lewej strony też w inne miejsce...

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 21:36, 10 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
I trochę by to nawiązało do nasadzeń z lewej strony od wejścia, tam też jest tuja szmaragd i trzy bukszpany przed nią...

Może jeszcze coś innego zimozielonego dodać, jakiś świerk gniazdkowy, albo szczepioną sosnę na pniu...

Macie jakieś pomysły?



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anitka 21:00, 12 kwi 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Fajnie wygląda z tymi obrzeżami i nowa ścieżka. Widzę też, że chyba już miejsce pod placyk wstępnie przygotowane.

Mam te cyprysiki, 3 szt. posadzone w rzędzie wzdłuż ścieżki. Śliczne eM egzemplarze Wam sprezentował. Bardzo wolno rosną. Możesz je dam dać gdzie planujesz, tylko zleją się kolorystycznie ze szmaragdem. Może masz coś na zbyciu nie zielonego, żeby dać pomiędzy.

Wrzucę u mnie fotkę.

Kosiarka w kuchni - Brawo Wy
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anda 21:23, 12 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33423
Te cyprysiki są bardzo ładne. Tutaj mówi sie na nie cyprysiki muszelkowe Bardzo wolno rosną.

Ścieżka i obrzeża bardzo eleganckie. Ciekawa jestem jak placyk Wam wyjdzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 21:38, 12 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kokesz napisał(a)
I trochę by to nawiązało do nasadzeń z lewej strony od wejścia, tam też jest tuja szmaragd i trzy bukszpany przed nią...

Może jeszcze coś innego zimozielonego dodać, jakiś świerk gniazdkowy, albo szczepioną sosnę na pniu...

Macie jakieś pomysły?




ale pieknie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kokesz 22:12, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anitka napisał(a)
Fajnie wygląda z tymi obrzeżami i nowa ścieżka. Widzę też, że chyba już miejsce pod placyk wstępnie przygotowane.

Mam te cyprysiki, 3 szt. posadzone w rzędzie wzdłuż ścieżki. Śliczne eM egzemplarze Wam sprezentował. Bardzo wolno rosną. Możesz je dam dać gdzie planujesz, tylko zleją się kolorystycznie ze szmaragdem. Może masz coś na zbyciu nie zielonego, żeby dać pomiędzy.

Wrzucę u mnie fotkę.

Kosiarka w kuchni - Brawo Wy



Hej Anitko czekałam cierpliwie na Twoje odwiedzinyw imieniu eMa dziękuję za pochwały, wszystko zrobił sam i placyk też będzie kładł sam trochę się tylko martwię kolorem kostki, czy będzie pasować, bo wybrał postarzaną szarą z domieszką rudego - amaretto (placyk jest pod wiśnią i boję się, że jasno szara będzie się brudzić)
https://www.drogbruk.pl/produkty/31-neapol-edycja-antic

Cyprysiki faktycznie bardzo ładne, zamawiane przez internet, za wys ok 35 cm płacił 44zł a u nas w szkółce ok 200zł.Muszę je wziąć na ogród i przymierzyć.
Mam jeszcze zadołowaną małą żółtą tuję 4 ever gold, będzie pasować?
eMowi podoba się też sosna WinterGold coś mi o niej przebąkuje i musz e go na razie hamować, bo się chłopak coraz bardziej rozpędza ogrodowo

Widziałabyś tam coś wyższego?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:17, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)
Te cyprysiki są bardzo ładne. Tutaj mówi sie na nie cyprysiki muszelkowe Bardzo wolno rosną.

Ścieżka i obrzeża bardzo eleganckie. Ciekawa jestem jak placyk Wam wyjdzie


Dziękuję

Przed wczoraj studiowałam Twoje propozycje bzu koralowego, bo teraz się dopiero dopatrzyłam, że on taki żółciutki, faktycznie bardzo podobny do klona, śliczny jest tylko muszę go namierzyć w okolicy

Sama jestem ciekawa jak wyjdzie ten placyk...mam nadzieję, że będzie mi się podobał...chciałam jak najtańszym kosztem ze starych płyt chodnikowych, no ale stanęło na kostce...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:23, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Basilikum napisał(a)

ale pieknie


Dziękuję

Czeka mnie jeszcze trochę przesadzania zgodnie z sugestiami Anitki, ale jest tak sucho a wodę odkręcili kilka dni temu, że bałam się, że roślinki mi padną.
Wodę nosiliśmy z domu w baniakach 5l. i to było tyle, co nic.
Muszę się pochwalić, że linia kroplująca już kupiona i nie trzeba będzie tyle czasu stać z wężem
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:24, 12 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Trochę wiosny
Zdjęcia z komórki ale starałam się ładnie kadrować

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies