Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

galgAsia 18:54, 25 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Renia, fajne te słoiki od Gwiazdora Ciekawe, czym się zainspirował
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kokesz 19:28, 25 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
galgAsia napisał(a)
Renia, fajne te słoiki od Gwiazdora Ciekawe, czym się zainspirował


Podsłyszał, jak latem chciałam wieszać słoiki na drzewie te mają wkłady z ledami...tylko wkłady jeszcze nie dotarły do mnie...poczta reniferowa miała opóźnienie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 19:43, 25 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No wiesz, kłopoty z dostawą śniegu były
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kokesz 19:53, 25 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
galgAsia napisał(a)
No wiesz, kłopoty z dostawą śniegu były


Wyjęłaś mi to z ust
Właśnie chciałam napisać, że drogi śniegiem zasypało
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:10, 29 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mam prośbę o podpowiedź

Przy płocie mam posadzony żywopłot cisowy.
Od strony chodnika nasiewają mi się przed nim chwasty z sąsiedniego ogródka.
Czy i czym go podsadzić, żebym nie musiała tam ciągle pielić?
Jest to wystawa wschodnia ale jest też dość sucho, bo cisy są wielkie i żłopią wodę.
Miejsca nie ma tam za dużo, ok 35-40cm na dole, górą trochę mniej.
Myślałam o czymś niezbyt wysokim ale też niezbyt inwazyjnym, żeby nie wrosły mi za bardzo w cisy...
Żurawki, wiosną krokusy, jesienią zimowity...czy to zbyt dużo?

Podoba mi się u Ewy Andy pod cisami anemony blanda na wiosnę a później je zarasta veronica knaublau ale ona jest chyba zbyt ekspansywna...


Patrząc z tej perspektywy, to jest za żywopłotem




A tu od strony płotu, o ten kawałek właśnie chodzi.





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 20:15, 29 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Veronica teucrium Knallblau. Jak się rozrośnie, to żaden chwast się nie wsieje. ewentualnie Alchemilla erythropoda. Wolniej się rozrasta, ale jest bardzo wytrzymała na suszę i ładniej wygląda po cięciu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 20:20, 29 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)
Veronica teucrium Knallblau. Jak się rozrośnie, to żaden chwast się nie wsieje. ewentualnie Alchemilla erythropoda. Wolniej się rozrasta, ale jest bardzo wytrzymała na suszę i ładniej wygląda po cięciu.


Ale czuwasz
Pisałaś w czasie, jak edytowałam post
A to zestawienie z żurawkami jak widzisz?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 20:27, 29 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Czujność to moje drugie imię

Zurawki są fajne, jak nie masz ich za dużo, bo po 3 latach trzeba je dzielić.

Moje cisy dają radę z tą Veronicą... A ta mała Alchemilla to nie za bardzo Ci pasuje? To może bodziszek korzeniasty? Albo Heuchera villosa var. macrorrhizza, piękny jest i robi fajny kontrast z ciemnym cisem. Tylko musiałabyś go jednak czasem podlać. Ogólnie żurawki nie lubią mieć za sucho.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 20:30, 29 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Anda napisał(a)
Veronica teucrium Knallblau. Jak się rozrośnie, to żaden chwast się nie wsieje. ewentualnie Alchemilla erythropoda. Wolniej się rozrasta, ale jest bardzo wytrzymała na suszę i ładniej wygląda po cięciu.

A czy Veronica teucrium Knallblau nie preferuje stanowisk słonecznych?
Ja chciałam zaproponować Cząber górski, mam nim podsadzone cisy, super zadarnia, pięknie kwitnie na wiosnę, intensywnie pachnie, susza mu nie straszna - tylko też dużo słońca potrzebuje.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 20:31, 29 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Właśnie najbardziej mi pasuje ta alchemilla i chyba nawet mam jej sadzonkę na balkonie i kolorem rozjaśni i ładnie zadarni i nie jest za wysoka
Ewa, jesteś wielka

A dałabyś pomiędzy krokusy na wiosnę?

Z drugiej strony cisów ma dużo mniej miejsca, tam jest bardzo wąsko max 20cm i tam mam fioletowe krokusy, scille, pushkinie, chinodoxy. Jak przekwitną to posadzę zielistkę, bo tylko ona tam daje radę, pomimo linii kroplującej.







____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies