Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Anda 20:37, 29 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
antracyt napisał(a)

A czy Veronica teucrium Knallblau nie preferuje stanowisk słonecznych?
Ja chciałam zaproponować Cząber górski, mam nim podsadzone cisy, super zadarnia, pięknie kwitnie na wiosnę, intensywnie pachnie, susza mu nie straszna - tylko też dużo słońca potrzebuje.


Ona rośnie i w cieniu u mnie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:38, 29 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Kokesz napisał(a)
Właśnie najbardziej mi pasuje ta alchemilla i chyba nawet mam jej sadzonkę na balkonie i kolorem rozjaśni i ładnie zadarni i nie jest za wysoka
Ewa, jesteś wielka

A dałabyś pomiędzy krokusy na wiosnę?







Jasne, cebulowych jak najwięcej. Jej to nie przeszkadza.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 20:46, 29 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
antracyt napisał(a)

A czy Veronica teucrium Knallblau nie preferuje stanowisk słonecznych?
Ja chciałam zaproponować Cząber górski, mam nim podsadzone cisy, super zadarnia, pięknie kwitnie na wiosnę, intensywnie pachnie, susza mu nie straszna - tylko też dużo słońca potrzebuje.


Cząber górski mam w innym miejscu, na patelni, widać go pomiędzy jeżówką a curry



wydaje mi się trochę za duży i byłby problem z cięciem, musiałabym odkręcać płot.

Pomysł z alchemilla najbardziej mi pasuje
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:53, 29 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anda napisał(a)
Veronica teucrium Knallblau. Jak się rozrośnie, to żaden chwast się nie wsieje. ewentualnie Alchemilla erythropoda. Wolniej się rozrasta, ale jest bardzo wytrzymała na suszę i ładniej wygląda po cięciu.


Alchemilla ładniej wygląda czy veronica?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 20:56, 29 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11745
Kokesz napisał(a)


Cząber górski mam w innym miejscu, na patelni, widać go pomiędzy jeżówką a curry



wydaje mi się trochę za duży i byłby problem z cięciem, musiałabym odkręcać płot.

Pomysł z alchemilla najbardziej mi pasuje


Mój cząber jest płożący i dorasta z kwiatami do 20cm, ale rzeczywiście o cięciu nie pomyślałam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 22:24, 29 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Kokesz napisał(a)


Alchemilla ładniej wygląda czy veronica?


Alchemilla ładniej wygląda po cięciu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 21:05, 30 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
U wszystkich podsumowania...to ja też zasiadam do swojego




U mnie tylko wiosna i lato zimniska nie cierpię




____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 10:38, 01 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Oh szkoda, że tych filmów tu nie można obejrzeć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 10:42, 01 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anda napisał(a)
Oh szkoda, że tych filmów tu nie można obejrzeć


Muszę namówić eMa żeby zrobił taki mini skrócik, bo te są jednak z długie.
Wczoraj dopiero wziął się za 2019 rok
Może do wiosny skończy
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 10:50, 01 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Fajnie by było I może na YT można by było obejrzeć

Ja też w tym roku chcę robić filmiki, zainspirowaliście mnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies