Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Zuzka25 11:28, 01 maj 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Super propozycja
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
nyna76 12:07, 01 maj 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Też mi się podoba. 4 długie i szerokie grządki w jednej tylko pomidorki na pięknych równych tyczkach ( Gardener w tym roku ma coś fajnego - takie jakby podłużne ramię a od tego w dół równkutkie sznureczki).
W środku kolorowe sałaty. Jak z jednego trójkącika zbierzesz plony szybko go czymś zapełnisz.
Będzie pięknie w Twoich rękach ...


A czy ścieżka nie może być zupełnie z prawej strony wzdłuż granicy działki ?
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 12:31, 01 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
eM jeszcze wczoraj machnął taki szkic, tylko nie wiem co z tym rondem w środku...zasugerowal jakies ażurowe drzewko w środku ale to nie jest chyba dobry pomysł bo jak wtedy przechodzic...

Zuza Antracyt dzięki biorę wszystko pod uwagę

Ania-Nyna, też do rozważenia ta ścieżka, eM nawet coś przebąkiwał o ścieżce w tym miejscu, zaraz idziemy jeszcze raz pomierzyć wszystko, bo mój plan jak zwykle niedokładny eM ma miarę w oku

Widziałam to ramię na pomidory, fajny pomysł


Dziękuję za wszystkie rady







____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 12:35, 01 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Jest jeszcze takie miejsce z lewej strony, między balkonem a aronią, takie osłonięte miejsce, gorące, prawie przy ścianie budynku, do jakiej rośliny je wykorzystać? To jest w lewym górnym rogu planu.










____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AsiaK_Z 12:57, 01 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
nyna76 napisał(a)
Też mi się podoba. 4 długie i szerokie grządki w jednej tylko pomidorki na pięknych równych tyczkach ( Gardener w tym roku ma coś fajnego - takie jakby podłużne ramię a od tego w dół równkutkie sznureczki).
W środku kolorowe sałaty. Jak z jednego trójkącika zbierzesz plony szybko go czymś zapełnisz.
Będzie pięknie w Twoich rękach ...


A czy ścieżka nie może być zupełnie z prawej strony wzdłuż granicy działki ?

Taaaa, Szopciu co roku coś wymyśla i zaskakuje a jak później pokazuje fotki to gacie z wrażenia spadają

Renia, szkic eMa bardzo mi się podoba
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
nyna76 23:04, 01 maj 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Reniu, pomierzone? Fajnie, że eM Cię rozumie ogrodowo. Skarb ....
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 23:09, 01 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Jako że u mnie kompletny brak wyobraźni przestrzennej i muszę mieć wszystko wyrysowane najlepiej w realu, nowa porcja przymiarek


Winogrono będzie miało swoją nową kwaterę bez kamieni po obu stronach wejścia pod balkon





Pod tujami na całej długości od chodnika do aronii będą czarne porzeczki, czerwone na pniu i agrest na pniu


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:14, 01 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
I różne opcje kwater...





Tu widać jak ogródki łączą się że sobą, mi to nie przeszkadza


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:22, 01 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Jeszcze raz wnęka za balkonem.
Jaka roślina, krzew lub drzewko da radę w tym rogu pod samą ścianą na tej patelni? Figa?





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:45, 01 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
I trzy nowe wersje eM rysował

Wersja 1

Kwatery są głębokie, więc w środku trzeba byłoby zrobić pomocnicze żwirowe ścieżki albo z kostki brukowej.





Wersja 2

Rabaty tak samo głębokie, więc znowu w środku dodatkowe ścieżki ale cały plan przesunięty w stronę chodnika i dzięki powstały dwie rabaty na wysokie pomidory



Wersja 3

Rabaty płytsze, więc z każdej strony można dosięgnąć do środka rabaty.
Dodatkowo dwie rabaty na wysokie pomidory ( u góry) i dwie na dole na...?



W środku jest 3 metrowy okrąg, czy pasowałoby tam jakieś drzewko (mam świdośliwę olcholistną Honeywood) albo hortensja (mam Lime light i Vanilla Fraiche), czy też nic nie wstawiać?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies