Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Napia 22:45, 17 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Reniu, wielkie gratulacje - dla Ciebie i Twojego męża - za stworzenie wspaniałego ogrodu i pięknego filmu o tymże ogrodzie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
KZ_Asia 13:04, 18 lut 2022


Dołączył: 28 paź 2021
Posty: 159
Kokesz napisał(a)
Z warzywnikiem to był hardcor.
Jak równocześnie założyć trawnik z siewu, sadzić i doglądać warzywa, tak, żeby go nie zadeptać.
Wystartowaliśmy późno bo w połowie maja ale wszystko się udało
Przy wytyczaniu kształtu ludziska wisieli na balkonach jak winogrona ale później usłyszałam, że pierwszy raz widzą, że tak można zrobić warzywnik

Widok z góry na pewno jest dla sąsiadów bardzo przyjemny. Wcześniej, nim zaczęliście urzędować w tej części, nie było na czym oka zawiesić. Dla starszych pokoleń ogród warzywny to po prostu przekopana gleba, udeptane ścieżki i tyle. A u Was całe techniczne przygotowanie to już wielkie widowisko.... wszystko od miary, idealnie... ja też tak lubię, choć nie zawsze mi wychodzi no i ten soczysty trawnik ♡ Owacje na stojąco za całokształt ♡♡♡
____________________
Asia Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Kokesz 18:35, 18 lut 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziękujemy

Techniczne przygotowanie to eMa zasługa moje pomiary i plany na papierze jakoś rozmijały się z rzeczywistością ale widowisko faktycznie było
Pamiętam jak po wizycie Ewy i Asi wycinaliśmy darń z trawnika, żeby wykopać uschniętą śliwę. Układaliśmy trawę jak trójkąty pizzy na placyku...wtedy na balkonach wisiało podobne audytorium
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
April 20:03, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Ten filmik to bardzo fajna pamiątka
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magara 23:16, 19 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Renia, obejrzałam
Masz piękny ogródek, pokazany w zachwycający sposób, cudne miejsce stworzyliście, cudne o każdej porze roku
Mam nadzieję, że sąsiedzi doceniają widoki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
anpi 00:16, 20 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Reniu, z przyjemnością obejrzałam filmik Ciekawie zmontowany, ogródek bardzo wdzięcznie pokazany( to delikatne bujanie się kwiatów na wietrze i wszelkie bzyki), bujna, soczysta roślinność!!! Warzywniak iście królewski! I bardzo przyjemna muzyczka, którą puszczałam sobie już kilkakrotnie( np.przeglądając wątki Ogr.) Gratulacje dla Was za całokształt: i za tworzenie ogrodu i świetny filmik!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
GorAna 17:10, 22 lut 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Reniu, informuję, że wysiałam nawóz na tulipany
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kokesz 10:00, 23 lut 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
April bardzo fajna pamiątka od jakiegoś czasu wolimy filmiki od zdjęć szczególnie w wakacyjnych wyjazdów z fajnie dobraną muzyką mają niesamowity klimat
Trzeba sobie jedynie zarezerwować więcej czasu na oglądanie zimą jest go aż za dużo

Magara dziękuję też mam taką nadzieję

Anpi dziękuję muzyczka odkryta niedawno też ją bardzo lubimy

GorAna dzięki za info idę kupować
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:18, 25 lut 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Załatwiłam sobie zrębki z wiosennego cięcia osiedlowych drzew i krzewów
Czy powinnam je posypać nawozem azotowym (jakim)? Mam obornik granulowany, zaraz będę robić gnojówki, może one wystarczą?
Może saletrą amonowa przy okazji nawożenia tulipanów albo mocznikiem?
Będę wdzięczna za podpowiedzi

To są zrębki liściaste.



Przykryłam nimi liście na rabacie cienistej, miało być no dig




Starczyło na całą rabatę cienistą pod lipami

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 11:49, 27 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Reniu, Anda u mnie napisała, ja też Ja używam mocznika i gnojówki z pokrzyw, żeby przyspieszyć kompostowanie, zarówno zrębków, jak i kompostu. Tylko mocznika używam, jak zrębki są na stercie, na rabacie tego nie robiłam. Ale gnojówka jak najbardziej.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies