Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Joann 10:54, 06 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
A da się jakoś ograniczyć ice dance? Jakieś ograniczniki sprawdzają się przy tych rozlogach? Ja wyrywam póki co.
____________________
Joanna Ogród długi
Kokesz 11:07, 06 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Joann napisał(a)
A da się jakoś ograniczyć ice dance? Jakieś ograniczniki sprawdzają się przy tych rozlogach? Ja wyrywam póki co.


Myślę, że ona nadaje się najbardziej do zadarniania większych powierzchni jak u Johanki. Swoją trochę zapuściłam przez 3 sezony i nie usuwałam rozlogów. Teraz mam już ogromne kępy, które wrosły mi w inne rośliny i ciężko z nich wyrwać te odrosty. Nie mogłam wejść ze szpadlem bo mam tam czosnki i tulipany które bym uszkodziła.
No nic, będę wyrywać po trochu.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:05, 06 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dla Renaty Ryski, moje bujne rabaty, zarośnięte podagrycznikiem
Nawet bodziszka Rozanne mi zagłuszył, nie mogłam go znaleźć w tym gąszczu





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Magara 23:22, 06 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Renia, i co z tym podagrycznikiem zrobisz???
Też go zauważyłam u siebie, przyniesiony z darowanymi roślinami. Gdzieś wyczytałam, że jak się rwie część naziemną to jest ok, ale jakoś mi to nie pasuje do wiedzy nabytej, że rwanie naziemnej części chwasta go wzmocni
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kokesz 09:15, 08 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ciężko się wyrywa kłącza z takiego gąszczu innych roślin. Na pewno sporo zostało w ziemi
Na początku czyli 6 lat temu oczyściłam tą rabatę dokładnie, czasem pojedynczo się pojawiał ale w tym roku zarósł mi inne rośliny.
Ze wszystkich chwastów, nawet z nasionami i kłączami robię gnojówki i dodaję do kompostu

Smacznego





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 09:20, 08 maj 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Rzodkiewka, która chce być marchewką ? Fajna.
Miłego dnia
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
ryska 18:30, 08 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Widzę że i u Ciebie podagrycznik ma dobrze. Wilgotne i bogate w składniki stanowisko im służy.
Ja podważam pazurkami i usuwam z kłączami. Zerwanie samych liści go nie ograniczy.
Ale trzeba przyznać, że bardzo ładnie kwitnie
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 21:16, 08 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Dzisiaj też podjadałam swoje pierwsze rzodkiewki. Mniejsze zdecydowanie od Twoich, ale smakowały wybornie.
Zerknęłam na prognozy pogody i też wsadziłam pomidory do gruntu. Bałam się, że w tej ziemi ze skrzynek będą mieć problem, aby przetrwać upały.
Pięknie się prezentuje ten Twój warzywnik, a reszta ogrodu to wspaniała oaza nie tylko zieleni. Chciałabym być Twoją sąsiadką z bloku. Cudowny widok z okien zapewniony.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 22:05, 08 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziękuję Haniu

Też bym chciała mieć taki widok z okna
A jednak nie wszystkim mój ogródek się podoba...
Cały czas nie mogę zlokalizować osoby, która regularnie rzuca z balkonu resztki jedzenia: chleb, flaki od kiełbasy, kawałki salami, skórę od boczku...
Ostatnio siedząc w schowku pod balkonem widziałam jak coś leci z góry na mój warzywnik...to były skrawki surowego mięsa, masakra
Dziś poleciał kawał kantówki, akurat byłam w innej części ogrodu...na szczęście.
Obym nie dostała czymś w głowę, tfu, wtedy od razu wzywam policję.
Wczoraj sąsiad z innego wejścia przyszedł się przywitać i pochwalić, że ma taki ładny widok z balkonu i powiedział jeszcze, że słyszy komentarze innych "zazdrosnych starych pierduśnic" jak to określił, odnośnie mojego ogrodu


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:10, 08 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziś miałam dzień brudnej roboty przesadzałam pomidory do donic, to wyższe odmiany, jak wyrwę szpinak to pójdą do ziemi





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies