Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 11:56, 12 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zobaczcie wyczynowca...

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kordina 18:16, 12 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
Zastanawiałam się o co tu chodzi z wyczynowcem i wreszcie go dojrzałam, to ta ciemna kreska na murze idzie żreć roślinki na oknie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kokesz 18:21, 12 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kordina napisał(a)
Zastanawiałam się o co tu chodzi z wyczynowcem i wreszcie go dojrzałam, to ta ciemna kreska na murze idzie żreć roślinki na oknie


Nooo nie myślałam, że tak wysoko wchodzą, jakiś desperat normalnie
Na dole tyle pomidorów a on upodobał sobie akurat te w skrzynkach na oknie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
GorAna 23:00, 12 lip 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Ale kolekcja pomidorów, toż to szok
Pozdrawiam Reniu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Magara 00:03, 13 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Renia, dasz radę z leśnymi rabatami, kto jak nie Ty?
W porównaniu z tym co już osiągnęłaś i zrobiłaś - leśne są banalne, przyjdzie wena, ogarniesz
A wyczynowiec - hmmm... Małżonek dziś wiatę naszą ogarniał, ślimacze ślady na ponad dwóch metrach znajdował - może one w tym roku wysokopienne są?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kokesz 07:29, 13 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Tiaaa...chciałabym tą wenę teraz bo pogoda sprzyja na przesadzanki.
Dalej mam odsłonięty widok na kompostownik i nie mam pomysłu na wyższą roślinę, która go przesłoni. Pasowalby mi kolejny rodek lub hortensja ale tam wieje od zachodu.
Chciałabym już tylko omiatać wzrokiem jak Hania Gruszka
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
April 07:53, 13 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Cześć Reniu, widzę że walczysz z cienistą. To tak ja ja Moja na ukończeniu.
U ciebie mam wrażenie trochę misz masz się zrobił. Dużo roślin masz pojedynczych przydałyby się plamy kolorów, grupowanie roślin o podobnych odcieniach zieleni, i dopiero mieszanie faktury. Brakuje mi tam np kępy brunner, wystarczą trzy sztuki, obok jakaś żurawka o intensywniejszym kolorze bordo, fiolet. Jedna duża lub ze trzy mniejsze. Koło srebrnego cudnie wyglądają rośliny limonkowe. Aż się prosi o więcej hakone.
Wzbogacałaś tam ziemię? Obawiam się że pod świerkami to będą bardzo ciężkie warunki. U mnie sosny korzeń mają palowy, a świerki nawet na wyniesionej rabacie będą korzeniami parły do góry i na boki.
Teraz już trochę za późno ale wiosną mogłabym ci przysłać sadzonki świetnych, wytrzymałych żurawek villosa Brownies i Dark Secret. U mnie są nie do zdarcia. Dobrze się też u mnie dzieli hacone All Gold.
Podkrzesałabym jeszcze te świerki i dla rozjaśnienia dała coś lekkiego jak np parzydło leśne.
Ja generalnie nie umiem planować. Najlepiej mi idzie na żywo, ustawianie doniczek. Jestem wzrokowcem.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:55, 13 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
A przede wszystkim musisz dać czas roślinom żeby podrosły. Będziesz wtedy wiedziała co się sprawdza.

Co to za cienkie trawki pokładające się przy tym bodziszku?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kokesz 08:15, 13 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ziemia po świerkami jest bardzo dobrze przygotowana, dodatkowo jest ok 6cm ściółki ze zrębków.
Dobrze trzyma wilgoć.

Brunery mam, akurat tu przy żurawce nie. W weekend kupiłam brunerę Great Alexander ciekawe czy taka wielka urośnie
Te cienkie trawki to turzyca biała. Wczoraj ją wywaliłam bo nie wyglądała dobrze. Dałam tam turzyce ptasie łapki i dodatkowo podzieliłam kępy bodziszków.
Pomiedzy bodziszki dałam liriope.
Miałam jeszcze do wyboru Ice dance, variegatę albo seslerię jesienną. Zobaczymy jak się sprawdzi. Chcę jeszcze dać Amazon mist, jedna już jest na próbę.

Też jestem wzrokowcem i muszę przymierzyć
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 08:18, 13 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zrobiłam rano zdjęcia ale słabo widać. Lepiej wychodzą w cieniu.







Edit.

Zdjecie po południu


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies