Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kamienny ogród patykiem malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamienny ogród patykiem malowany

Tess 23:56, 10 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Sylvana napisał(a)


Trawy są za niskie a ja potrzebuję zasłonki, która będzie conajmniej do górnej krawędzi ogrodzenia. Poza tym to sezonowa osłona.
)

Niekonieznie. Gracimilusy są wysokie, u mnie z kłosami mają około 1,80. I daje radę w półcieniu, bo u mnie tak rośnie.
No i tworzy zasłonę od wczesnego lata do wiosny - bo przecież zimą też jest, tyle, że suchy.

A może puść po płocie powojnik Summer Snow? Pięknie i szybko rozrasta, kwitnie na biało. Mam i jestem zachwycona.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
sylwia_slomc... 00:03, 11 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
giganteus u mnie ma ok 2,5 metra , a z kłosami to chyba jeszcze więcej

O nasiona orlików upomnij mi się wiosną mam sporo, a może też jakaś siewka się trafi. po dwóch latach od siewu już kwitną, a czasem wcześniej
i są na lata
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Sylvana 00:05, 11 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Tess napisał(a)

Niekonieznie. Gracimilusy są wysokie, u mnie z kłosami mają około 1,80. I daje radę w półcieniu, bo u mnie tak rośnie.
No i tworzy zasłonę od wczesnego lata do wiosny - bo przecież zimą też jest, tyle, że suchy.

A może puść po płocie powojnik Summer Snow? Pięknie i szybko rozrasta, kwitnie na biało. Mam i jestem zachwycona.


Trawy za niskie - potrzebuję conajmniej 3m.
Powojnik - piękny ale musiałby zacząć swój wzrost na dole, a tam za ciemno dla niego.

Niezła zagwostka ten mój kompostownik hę.
Kombinuję nad nim już z miesiąc i jest coraz gorzej.

Idź spać dobra kobieto....bo ci się będzie moja jamka po nockach śniła, a jutro mnie zeklniesz

Ale tak wogóle to jestem wdzięczna ma się rozumieć
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Sylvana 00:08, 11 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
sylwia_slomczewska napisał(a)
giganteus u mnie ma ok 2,5 metra , a z kłosami to chyba jeszcze więcej

O nasiona orlików upomnij mi się wiosną mam sporo, a może też jakaś siewka się trafi. po dwóch latach od siewu już kwitną, a czasem wcześniej
i są na lata


Giganteus tworzy taką kępę, że by mi Rh-onki wciągnął.

Dziękuję za orliki ale ja nie taki pasożyt, upomnę się jak będę miała coś swojego, żeby się odwdzięczyć
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
sylwia_slomc... 00:13, 11 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Sylvana napisał(a)


Giganteus tworzy taką kępę, że by mi Rh-onki wciągnął.

Dziękuję za orliki ale ja nie taki pasożyt, upomnę się jak będę miała coś swojego, żeby się odwdzięczyć


Ale ja go pod ogrodzenie na wysłonięcie proponuję nie w rabatkę

Nie musisz się odwdzięczać, chyba nie zdajesz sobie sprawy, że wiele osób zamiast swoje nadwyżki na kompost wywalać woli się podzielić z chętnymi.

Ogrodowisko to rodzina......pomagamy sobie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:16, 11 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Sylvana napisał(a)


Z drugiej strony - w lewo patrz- w tym roku kończą budowę.
To bardzo mili ludzie, ale....
Zapytałam czy będą coś sadzić wzdłuż naszego wspólnego ogrodzenia.
Odpowiedź:"ależ skąd taki widok sobie zasłaniać"
Kolejne zadanie przede mną jak tam wcisąć coś nie Tujowo-szmaragdowego, bo ja z kolei będę miała z nad stawu piękny widok na ich...podwójny garaż.

A ci za kompostownikiem to już nie tak fajni

Aaaaa- traktora nie posiadam a kosiarka mi odmówiła ostatniego koszenia w tym roku. Całość koszę 3 bite dni.
Tyle...


Sprytni sąsiedzi nie chcą się od takiego widoczku zasłaniać ....też bym nie chciała bo będzie cudnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:18, 11 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Sylvana napisał(a)


To była tylko wprawka, schody to było wyzwanie, a przede mną jeszcze wędzarnia, może z piecem do pieczenia chleba i meandry na górce, jakieś schodki i takie tam.
Już ja zawsze coś wymyślę, żeby broń Boże nie odpocząć.
macham


Sylwie chyba tak mają, że odpoczywać nie potrafią......ja odpoczywam psychicznie hakując w ogrodzie.....koszenie też zajmuje mi 3-4 dni i tak co półtora tygodnia, a tu jeszcze tyle innej roboty przecież jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Sylvana 00:20, 11 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Bardzo mi miło
A rodzinną atmosferę tu czuć (nie tak jak na innych forach)

Przy ogrodzeniu Giguś nie da rady. Tam sa moje "kochane" pijaczki - brzozy - pod nimi to już nawet perz nie rośnie. Skraplaczy nie posiadam, a z wężem ganiam od rabatki do rabatki 3h dziennie w lecie - wystarczy.

Nie jest łatwo
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Sylvana 00:24, 11 lis 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
sylwia_slomczewska napisał(a)


Sylwie chyba tak mają, że odpoczywać nie potrafią......ja odpoczywam psychicznie hakując w ogrodzie.....koszenie też zajmuje mi 3-4 dni i tak co półtora tygodnia, a tu jeszcze tyle innej roboty przecież jest


Dąże usilnie do ideału.
A mój ideał to - mieć jak najmniej roboty.
Kosić sobie trawkę, przysiąć krzaczorki, zgarnąć listeczki - koniec murowania, budowania, taczek i brudnych ciuchów
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
sylwia_slomc... 00:31, 11 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Sylvana napisał(a)
Bardzo mi miło
A rodzinną atmosferę tu czuć (nie tak jak na innych forach)

Przy ogrodzeniu Giguś nie da rady. Tam sa moje "kochane" pijaczki - brzozy - pod nimi to już nawet perz nie rośnie. Skraplaczy nie posiadam, a z wężem ganiam od rabatki do rabatki 3h dziennie w lecie - wystarczy.

Nie jest łatwo


Oj o podlewaniu to mi nawet mówić nie musisz w dwie osoby podlewanie roślin w tym roku trwało bite 6 godzin wszystko konewka i wiadrami ze studni

Z brudnych ciuchów to ja wyjdę najwcześniej za jakieś 10-15 lat bo przede mną jeszcze cały remont i dobudowa domu , a też wszystko własnymi ręcami działamy na razie kończymy remont budynków gospodarczych byłą chlewnię a obecny warsztat tynkowałam sama
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies