Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zszywkowy ogród marzeń :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zszywkowy ogród marzeń :)

Bogdzia 19:57, 13 mar 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja mam watpliwosci co do kształtu rabaty, ten szpic bedzie trudno kosic, a może mnie sie tylko tak wydaje?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 20:18, 13 mar 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Mnie się nasuwa pytanie czemu ta studnia na krawędzi rabaty ma być, nie chcesz jej schować w środku miedzy roślinami?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zszywka 21:57, 13 mar 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Bogdziu myśle ze zaokragle ten szpic, bo może on przeszkadzać w chodzeniu w tym miejscu

Sylwio niestety studnia w środku rabaty jest niemożliwa,bo niedaleko jest dom i nie dało by się przejść
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
gobasia 15:26, 14 mar 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Piszesz ,że ta rabatka jest blisko domu...to w takim układzie roślin w zimie będzie mało efektowna, mało zimozielonego

Ja mam taką rabatkę ze studnią i nawet kształt taki jak u Ciebie...podmieniam rośliny na zimozielone,bo tak to tylko w zimie sterczały badyle z róży
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
zszywka 17:46, 14 mar 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Basiu ta rabata jest na tyłach domu, i nikt tam zbytnio nie chodzi Wiem że bedą zastoje, ale mi to nie przeszkadza i część rabaty zasłoni studnia i lilak, także myśle ze będzie to wyglądało dobrze
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
gobasia 17:54, 14 mar 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Jeśli na tylach domu ,to będzie ladna ....moja jest na samym wjeżdzie,taka wysepka na rondzie,i zimą wyglądala nie zaciekawie
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
zszywka 22:03, 14 mar 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Wlasnie taki minus tej rabaty, mi w zimie nie będzie przeszkadzała ale Tobie już tak, bo masz ją na froncie. Ale najważniejsze że nam się podoba i że będzie ładna w sezonie
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Mala_Mi 22:24, 14 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zszywka napisał(a)
Jakiś czas temu pisałam o rabacie z różami i piwoniami przy studni, wymyśliłam coś takiego Chciałabym zapytać Was o zdanie: Co myślicie? Zmienić coś czy mogę sadzić ?


Rabata będzie oglądana z dwóch stron.. wiec w środek idzie najwyższe..

Zmień położenie jeżówek, bo zasłonią róże Bonica, róże najładniejsze są jak je będziesz nisko ciąć co roku. Jeżówki, floksy je zasłonią i zabiorą światło. Kocimiętka przed różami będzie wyglądała ładniej. I kocimiętka zakwitnie w maju przed różami, potem kocimiętkę zetniesz by odrosła, ale puste miejsce wypełni róża.

Floksy i jeżówki daj pomiędzy trawami, a róże wzdłuż rabaty.
Piwonie mi nie leżą w tym miejscu z uwagi na róże, kwitnienie się pokryje, z jednej strony studnia, a z drugiej róże je stłamszą.
Ice Dance na słońcu od południa będą brzydkie..

A teraz myślę jak to pomieszać po mojemu
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:25, 14 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Taka pusta zimą to nie będzie.. trawy, jeżówki jak dasz te o pojedynczych płatkach się zostaną i dadzą szkielet.. ale tawuły bym zastąpiła czymś zimozielonym.. myślę...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zszywka 19:24, 16 mar 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Aniu za Twoją rada zamienię kocimietke z przetacznikiem. Jeżówki chciałam posadzić niskie, a floksy mają być bliżej trawy i też niższe. I tak jak pisałam wcześniej, nie zależy mi na razie na zimozielonych bo mam ograniczony budżet i na razie nie będę ich sadziła... Ice Dance planowałam posadzić bardziej od zachodu, a niedaleko rabaty mam wysokie drzewa i też dadzą trochę cienia
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies