Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 22:53, 15 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
anka_ napisał(a)
Dzięki Kasiu. Warto kupić.

Warto! Szczególnie że żadne choróbsko ani szkodniki się go nie czepiają (odpukać).

sylwia_slomczewska napisał(a)
Będziesz te rośliny na wprost pod tujami łączyć w jedną rabatę???

Tak , przez całą długość, tylko nie wiem kiedy ja to zrobię - ale będę walczyć

Kawa napisał(a)
Kasiu u Ciebie heptacodium już w pełnym rozkwicie u mnie dopiero zaczyna a już jest sliczne

Z roku na rok jest piękniejsze

Filomena napisał(a)
Lubię u Ciebie poczytać o niesztampowych roślinach. Heptacodium odbieram jako awangardę jesiennych ogrodów, która za Twoim przykładem może przybrać u wielu formę stale powielanych nasadzeń. Pasuje mi do kaliny wonnej( Viburnum farreri), która u mnie zakwita czasem w listopadzie lub grudniu. Być może powielenie zacznie się ode mnie

Filomeno bardzo polecam ma też piękny zapach, choć nie zawsze jest wyczuwalny, trzeba nos w kwiaty włożyć .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
asiak 07:22, 16 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kasiu, jak wsadzę to zawołam
A powiedz mi, w jakiej odległości posadzić powojnik od róży? Mają razem rosnąć
____________________
AsiaDziałeczka Asi
katel 22:14, 17 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
asiak napisał(a)
Kasiu, jak wsadzę to zawołam
A powiedz mi, w jakiej odległości posadzić powojnik od róży? Mają razem rosnąć

Nie wiem jak się to prawidłowo robi, gdzieś czytałam że od drzewa powinien być o 1m ja jak sadziłam to ok 40cm - ale efekt to może za rok będzie dopiero widać więc trudno mi doradzać. Podpytaj możę Mirkę z "Wszystkiego po trochu" ona ma przepięknie łączone powojniki z różami i innymi roślinami .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
jona 15:07, 18 wrz 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164

Roślinki obejrzałam, ładnie rosną. Nasiona były wysłane późno, więc wszystko z opóźnieniem. Dobrze, że kwitną . Chyba wiedzą, że czasu coraz mniej
Heptakodium bardzo ciekawe. Czy kwiaty pachną?
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Basiula 22:29, 18 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dawno u Ciebie nie byłam i urzeczona od raba czytam ostatnie 30 stron. Ależ cuda! Pięknie lato w twoim ogrodzie.
____________________
W basiowie
katel 22:30, 18 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Asiu jak bym wysiała zaraz po tym jak mi przysłałaś to by już dawno kwitły - no i w doniczkach były przetrzymane ale czasu mi braknie - jeszcze mam sporo w doniczkach roślin a jak miałam pierwszą od 5 tyg. wolną sobote to całą lało - będzie lepiej - kiedyś .
Asiu kwiaty heptakodium pachną i to pięknie, niestety zapach nie roznosi się po ogrodzie - mam nadzieję że jak będzie ich więcej to może będzie lepiej wyczuwalny a narazie trzeba nos w kwiaty wkladać .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Basiula 22:30, 18 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
A twoja rutewka to po prostu...hmmmmm no gdzie ja taką zmieszczę?-cudo
____________________
W basiowie
Betka 10:36, 19 wrz 2017


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Kasiu byłam podglądałam i pozdrowionka zostawiam
Rutewka zachwyca !!!
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Bogdzia 18:47, 19 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Przesliczne masz rutewki, no i prawie kolekcję masz. Orlikolistne mam ale daleko im do Twoich a Delavaya i jakąs białą kupiłam w tym roku i ciekawe co pokazą w przyszłym sezonie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
katel 21:44, 19 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Basiula napisał(a)
Dawno u Ciebie nie byłam i urzeczona od raba czytam ostatnie 30 stron. Ależ cuda! Pięknie lato w twoim ogrodzie.

Basiula napisał(a)
A twoja rutewka to po prostu...hmmmmm no gdzie ja taką zmieszczę?-cudo

Dziękuję Basiu , zeszły rok się odwdzięcza za włożoną pracę ale w tym roku to nie za wiele zdziałałam.
Rutewka jest prześliczna - dużo miejsca nie zajmuje i dobrze jak bokami się o coś opiera bo u mnie wiatry ją kładą. Gdzieś upchniesz, wysoka jest to górą będzie wyglądać .

Betka napisał(a)
Kasiu byłam podglądałam i pozdrowionka zostawiam
Rutewka zachwyca !!!

Beatko jak dobrze że jesteś , miałam do Ciebie po truskawki podjechać ale nie mam kiedy , jak badania wyszły, wszystko ok?

Bogdzia napisał(a)
Przesliczne masz rutewki, no i prawie kolekcję masz. Orlikolistne mam ale daleko im do Twoich a Delavaya i jakąs białą kupiłam w tym roku i ciekawe co pokazą w przyszłym sezonie.

Bogdziu te Delavaya Splendide przepiękne są i orlikolistna Black Stocking szalała u mnie ale trzy pozostałe ledwie rosną a jedna padła z przesuszenia - potrzebują dużo wilgoci a u mnie na patelni rosną i nie wszystkie nadążałam podlewać. Za pare lat będę pewnie narzekać że mam za dużo cienia jak się wszystko rozrośnie .

Mamy nowego lokatora - aż się boję o roślinki, rododendron już wyszarpany - musze mu przeszkolenie zrobić:

To nasz Jay Jay vel Dżejdżej

Nie chce spać w kojcu to zuzia postanowiła mu pokazać jak sie to robi.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies