Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

kaz742011 17:41, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basilikum napisał(a)
a ja kupilam swoje jako pomylone i dlatego byly tansze


Ja kupowałam wedle projektu, te co miały być w określonych miejscach. Sprzedawano mi też to co chciałam. Dopiero jak zaczęły kwitnąć to wychodziły pomyłki.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 17:43, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basiula napisał(a)


Kasia, chyba mogę Ci pomóc nieco. Też miałam pomyloną jedną vanilkę w szpalerze. Zauważyłam dopiero jak się zaczęły przebarwiać. Nie wiem co to jest za odmiana, ta najniższa, a patrz na resztę w rządku:





Vanilka ma taki żywszy róż, reszta płatków biała. Pędy ciemniejsze.




Jak chcesz to usunę foty, bo dużo ich.


Nie usuwaj wstawię moje to może uda się określić co mam. Będziemy porównywać.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basiula 17:43, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
kaz742011 napisał(a)


Ja kupowałam wedle projektu, te co miały być w określonych miejscach. Sprzedawano mi też to co chciałam. Dopiero jak zaczęły kwitnąć to wychodziły pomyłki.


Właśnie, u mnie to samo. Dwie takie miałam. Znaczy jedną jeszcze mam.
____________________
W basiowie
mrokasia 17:44, 21 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
kaz742011 napisał(a)


U mnie na szczęście wszystkie w każdym jednym szpalerze są jednego gatunku ( chyba bo pewności nie mam ale wyglądają podobnie). Tylko totalnie nie te co miały być.


U mnie na szczęście tak samo - wszystkie trzy rosną obok siebie i są takie same tylko miały być silverami a mam podejrzenie, że nie są... Ale są ok .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kaz742011 17:52, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basiula napisał(a)


Właśnie, u mnie to samo. Dwie takie miałam. Znaczy jedną jeszcze mam.


Wymieniasz na właściwe ? Ja na razie zostawiam. Już w zeszłym roku zorientowałam się że zamiast vanillek mam chyba limki ale je zostawiłam. Stoją na baczność jak żołnierze a vanillki ciągle po deszczu na ziemi leżą.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 17:54, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
mrokasia napisał(a)


U mnie na szczęście tak samo - wszystkie trzy rosną obok siebie i są takie same tylko miały być silverami a mam podejrzenie, że nie są... Ale są ok .


Na moje też w sumie nie mam co narzekać bo ładnie rosną, tylko wkurza mnie to że tak naprawdę nie wiem co mam.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basiula 17:56, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
kaz742011 napisał(a)


Wymieniasz na właściwe ? Ja na razie zostawiam. Już w zeszłym roku zorientowałam się że zamiast vanillek mam chyba limki ale je zostawiłam. Stoją na baczność jak żołnierze a vanillki ciągle po deszczu na ziemi leżą.


Tę lipną vanilkę wymienię, mam już kupioną nawet. Ale też wolę limki. Pokrój, sztywność, gęstość. Mam dwa szpalerki z nich, łącznie 8 szt.
Vanilki przy nich takie...takie marne są. Ale za to się pięknie wybarwiają. Choć aktualnie zaliczyły glebę po deszczach
Jak bym miała cały szpaler pomylony to bym nie ruszała.
____________________
W basiowie
kaz742011 18:00, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basiula napisał(a)


Tę lipną vanilkę wymienię, mam już kupioną nawet. Ale też wolę limki. Pokrój, sztywność, gęstość. Mam dwa szpalerki z nich, łącznie 8 szt.
Vanilki przy nich takie...takie marne są. Ale za to się pięknie wybarwiają. Choć aktualnie zaliczyły glebę po deszczach
Jak bym miała cały szpaler pomylony to bym nie ruszała.


Porobiłam na szybko zdjęcia telefonem bo u mnie leje cały dzień. Później wstawię to może rozkminimy co za odmiany mam posadzone.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 20:03, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Tak to wygląda. Vanilki tegoroczne i z tamtego sezonu.




Tu miały być limki. Ale czy to one nie wiem.



____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 20:13, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Na ostatnim zdjęciu widać też hortensje które miały być vanillkami. Napewno nimi nie są. Jak dla mnie wyglądają na limki. Są mniej różowe od tych obok, które limkami podobno są.
Mam też limki tegoroczne i one dla porównania.




No i tak to u mnie wygląda. Zdjęcia są może mało dokładne bo robione telefonem z daleka. U mnie cały dzień leje i ciężko wejść na rabaty. Jak ktoś ma podejrzenie jakie mam odmiany to będę wdzięczna za identyfikację.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies