Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

Msazalka18 19:38, 20 wrz 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
hej

a jeszcze Cię przepytam ten cis to jaki jest szeroki, wysoki? zmieściło Ci się to cudo do bagażnika??? masz w planach coś jeszcze koło niego posadzić??

może jutro wyruszę na poszukiwania chyba że będzie lało to wycieczka przeniesiona na inny termin
____________________
zimozielony biało różowy
21:03, 20 wrz 2017
Pięknie już jest i będzie jeszcze piękniej jak wszystko wyrośnie. Aż doczekać się nie mogę
kaz742011 17:16, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basiula napisał(a)


Ja się zorientowałam ostatnio jak byłam wiosną w Wojsławicach, że dużym niedopatrzeniem było np. to, że nie wiedziałam, że muszę mieć szałwię albo kocimiętkę
Na kilka szałwii znalazłam miejsce pod bukiem, bo mały jeszcze. Kiedyś jak będzie zabierał jej całe słońce to po prostu ją usunę. Ale ogród jest tak fantastycznie zaprojektowany, że takich miejsc jest naprawdę mało
Z jednej strony taki ar albo dwa ogrodu dodatkowy by mi się przydał, np. na ognisko, może jakiś basen (tu są naciski ze strony rodziny, bo ja nie jestem fanką), ale z drugiej strony, taki ogród jaki jest daje się ogarnąć, jak mówisz, dwoma rękami.


Zaciszne miejsce na ognisko lub grilla też by mi się przydało. Ale co zrobić jak brak miejsca .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 17:20, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Makusia napisał(a)
Wróciłam z urlopu i nowe fotki! Ślicznie różowe masz hortki, piękny ten żwirowy kwadrat- super ogród i fakt- ciekawe, jak będzie wyglądał za 5 lat


Może i śliczne ale chyba większość pomylonych . Tam gdzie miały być vanillki mam chyba limki, tam gdzie limki, nie wiem co. Myślałam, że chociaż w tym miejscu są te co trzeba ale podejrzanie za różowe są teraz. Limki co prawda różowieją ale chyba nie aż tak. A może się mylę. Muszę sfocić i może ktoś pomoże mi określić jakie w końcu mam odmiany.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 17:24, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Msazalka18 napisał(a)
hej

a jeszcze Cię przepytam ten cis to jaki jest szeroki, wysoki? zmieściło Ci się to cudo do bagażnika??? masz w planach coś jeszcze koło niego posadzić??

może jutro wyruszę na poszukiwania chyba że będzie lało to wycieczka przeniesiona na inny termin


Pomierzyłam i cis ma wymiary: wysokość 80 cm, szerokość 110 cm.
Wiozłam go moim samochodem. Przy złożonych siedzeniach z tyłu, udało się go wsadzić na leżąco . Bagażnik po tej podróży miałam nieźle usyfiony, ale pasażer dojechał w całości .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 17:24, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
MonikA napisał(a)
Pięknie już jest i będzie jeszcze piękniej jak wszystko wyrośnie. Aż doczekać się nie mogę


Dziekuję Moniko .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
mrokasia 17:32, 21 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
kaz742011 napisał(a)


Może i śliczne ale chyba większość pomylonych . Tam gdzie miały być vanillki mam chyba limki, tam gdzie limki, nie wiem co. Myślałam, że chociaż w tym miejscu są te co trzeba ale podejrzanie za różowe są teraz. Limki co prawda różowieją ale chyba nie aż tak. A może się mylę. Muszę sfocić i może ktoś pomoże mi określić jakie w końcu mam odmiany.


He, he, he, klasyka gatunku . Ja mam 3 podejrzane Silver Dollary .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Basilikum 17:35, 21 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
a ja kupilam swoje jako pomylone i dlatego byly tansze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
kaz742011 17:39, 21 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
mrokasia napisał(a)


He, he, he, klasyka gatunku . Ja mam 3 podejrzane Silver Dollary .


U mnie na szczęście wszystkie w każdym jednym szpalerze są jednego gatunku ( chyba bo pewności nie mam ale wyglądają podobnie). Tylko totalnie nie te co miały być.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basiula 17:40, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
kaz742011 napisał(a)


Może i śliczne ale chyba większość pomylonych . Tam gdzie miały być vanillki mam chyba limki, tam gdzie limki, nie wiem co. Myślałam, że chociaż w tym miejscu są te co trzeba ale podejrzanie za różowe są teraz. Limki co prawda różowieją ale chyba nie aż tak. A może się mylę. Muszę sfocić i może ktoś pomoże mi określić jakie w końcu mam odmiany.


Kasia, chyba mogę Ci pomóc nieco. Też miałam pomyloną jedną vanilkę w szpalerze. Zauważyłam dopiero jak się zaczęły przebarwiać. Nie wiem co to jest za odmiana, ta najniższa, a patrz na resztę w rządku:





Vanilka ma taki żywszy róż, reszta płatków biała. Pędy ciemniejsze.



Limka taki przydymiony raczej, zdecydowanie nie tak intensywny, niestety z oddali fotka




I jeszcze jest Phantom u mnie, ciemny




Jak chcesz to usunę foty, bo dużo ich.
____________________
W basiowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies